• Sukces naszych wokalistów!

          •  

            Sukces naszych wokalistów!

            V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej BE A STAR odbył się 13 marca 2024 r., a naszą szkołę reprezentowali Marcel Kózka (klasa VI) oraz Amelia Florczak (klasa VIII).  Poziom konkursu był bardzo wysoki,

            zarówno od strony muzycznej jak i językowej, a jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż na scenie wystąpiło aż 30 wokalistów. W tym roku laureaci konkursu otrzymują dodatkowy punkt podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV- VI Marcel zdobył miejsce trzecie, a w kategorii klas VII-VIII Amelia uplasowała się na miejscu drugim. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego sukcesu i dziękujemy, że dostarczają nam tak wielu wzruszeń i poruszających przeżyć. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy zawsze ich wspierają oraz nauczycielom rozwijającym ich muzyczne uzdolnienia.

            Dziękujemy i pękamy z dumy, że jesteście częścią naszej szkolnej społeczności.

            Małgorzata Kumórek

            Fot. archiwum własne, MOK Brzesko

             
          • Powiatowe Targi Edukacyjne

          • 5 marca 2024 roku uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. 

            Podczas targów, na stoiskach przygotowanych przez reprezentacje szkół ponadpodstawowych uczniowie mieli okazję zdobyć informacje dotyczące kierunków kształcenia oraz postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/25.

            Sala konferencyjna wypełniła się w tym dniu stoiskami szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w powiecie brzeskim. Prezentowano ofertę edukacyjną, uczestnicy mieli możliwość m.in. degustacji potraw przygotowanych przez  uczniów klas gastronomicznych, obejrzenia umundurowania i wyposażenia oddziałów przygotowania wojskowego, zapoznania się z modelowaniem, drukiem 3D, elementami robotyki, obsługą urządzeń mechatronicznych  w klasach takich jak technik mechatronik  czy technik programista, niektórzy skorzystali również z usług fryzjerskich, które wykonały uczennice technikum. Reprezentanci szkół, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych odpowiadali również na wszystkie pytania nurtujące ósmoklasistów. Mam nadzieję, ze udział w targach ułatwi uczniom naszej szkoły wybór dalszych kierunków kształcenia.

            Małgorzata Kumórek

          • Lekcja języka angielskiego klasa 1#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Wykorzystując metodę STEAM, w której w szczególności rozwijane są  umiejętności poznawcze dziecka, samodzielne myślenie oraz praca nad umiejętnością myślenia przyczynowo – skutkowego nauczyciel języka angielskiego zaprezentował uczniom działanie laminarki oraz uświadomił, że to proste urządzenie pozwala stosunkowo niewielkim kosztem zabezpieczyć wszelkiego rodzaju dokumenty i nie tylko. Po prezentacji uczniowie samodzielnie zalaminowali przygotowane wcześniej mini karty obrazkowe. Zadanie to było częścią projektu realizowanego od września 2023 roku w którym uczniowie utrwalają słownictwo poznane w każdym rozdziale podręcznika poprzez wykonanie fiszek zawierających zapis i ilustrację słowa z danego tematu. Każdy pierwszoklasista otrzymał od nauczyciela pudełko ( pochodzące z recyklingu), które oznaczył swoim nazwiskiem i sukcesywnie umieszcza w nim kolejne fiszki. Są one wykorzystywane w czasie lekcji do ćwiczeń, gier i zabaw jak również do samodzielnej nauki, projekt przewidziany jest do realizacji w klasie 2 i 3, a po jego zakończeniu uczniowie będą mogli pochwalić się samodzielnie przygotowanym zestawem do nauki słownictwa. 

            Małgorzata Kumórek

          • Lekcja języka angielskiego klasa 2#LaboratoriaPrzyszłości # LaboratoriaPrzyszlosci

          • Podczas lekcji języka angielskiego, realizując tematykę związaną z najbliższym otoczeniem dzieci czyli miejscem ich zamieszkania, każdy uczeń klasy drugiej wykonał projekt własnego (wymarzonego) domu oraz wyposażył pomieszczenia w niezbędne sprzęty. Uczniowie podczas projektowania wykorzystali materiały, które udało im się znaleźć w domu jak również te przyniesione przez nauczyciela. W czasie lekcji pracowali nad odpowiednim rozplanowaniem pomieszczeń, wyborem sprzętów, ich zadaniem było również umieścić w planie angielskie słownictwo z którym w tym rozdziale pracowali. Na zakończenie projektu każdy uczestnik zaprezentował krótko swoje dzieło, opowiadając po angielsku co znalazło się w jego domu. Praca w trybie projektowym dostosowanym do wieku oraz umiejętności uczniów wpłynęła na rozwój kompetencji naukowo-technicznych, umiejętności uczenia się oraz porozumiewania się w języku obcym.

            Małgorzata Kumórek

          • St.Patrick’s Day Challenge

          • St.Patrick’s Day Challenge Zapraszam uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału w wyzwaniu związanym tematycznie z Dniem Świętego Patryka obchodzonym 17 marca w Irlandii. Wyzwanie jest dobrowolne, przygotowane dla chętnych uczniów.

             

            Etap 1

            Przygotowanie fiszek o tematyce St. Patrick’s Day. Aby otrzymać zestaw fiszek do przygotowania należy zgłosić się w dniach 18-20 marca do nauczyciela języka angielskiego. Fiszki z jednej strony zawierają pytania, a zadaniem uczniów jest uzupełnienie odpowiedzi na drugiej stronie (uczniowie mogą zapisać, narysować odpowiedź, pełna dowolność).

            Etap 2

            Gra w Blooketa - link zostanie przygotowany specjalnie dla uczestników "St. Patrick’s Day Challenge". Blooket z pytaniami i odpowiedziami z fiszek zostanie wysłany 2 kwietnia tylko do osób, które zgłosiły się do udziału w quizie (wykonały zadanie z etapu 1, czyli zaprezentowały fiszki). Linki do gry w Blooketa są aktywne przez 7 dni, a w każdą grę można zagrać 100 razy. Jeśli ten limit zostanie wyczerpany, przygotuję nowe linki. Uczestnicy wchodzą do gry za każdym razem, korzystając z innego imienia, np. Patryk 1, Patryk 2, Patryk 3. Nie trzeba się logować. W razie problemów technicznych zalecam skorzystanie z innej przeglądarki.

            Etap 3

            8 kwietnia (poniedziałek lekcja 6) odbędzie się "St. Patrick’s Day Challenge Quiz", podczas którego będziecie musieli odpowiedzieć na pytania w quizie podsumowującym wyzwanie. 

             

            Pytania dotyczące konkursu proszę kierować bezpośrednio do organizatora, najlepiej podczas lekcji języka angielskiego. Nagrody za poszczególne etapy będą przedstawiały się następująco: Etap 1 - Fiszki: Nagrodą za udział będą oceny cząstkowe (6). Etap 2 - Blooket: Nagrodą za udział będą pochwały (pozytywne uwagi). Etap 3 - Wielki Quiz: zwycięzcy otrzymają vouchery motywacyjne i drobne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

            Małgorzata Kumórek

            Materiały wykorzystane w konkursie pochodzą od #panizklasą

             

            REGULAMIN SZKOLNEGO WYZWANIA “ST.PATRICK’S DAY CHALLENGE” Cele konkursu: - zachęcenie uczniów do aktywności w procesie zdobywania wiedzy, - stworzenie warunków i sytuacji pobudzających dzieci do pogłębiania wiedzy o świecie, - kształtowanie kreatywności uczniów poprzez tworzenie materiałów edukacyjnych, - rozwijanie twórczej aktywności uczniów, - kształtowanie pozytywnego nastawienia do nauki języka obcego, - popularyzowanie wiedzy na temat Świętego Patryka, Irlandii, mitologii irlandzkiej, - promocja placówki, - poszerzenie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą, obyczajami krajów anglojęzycznych. Zakres tematyczny wyzwania “St. Patrick’s Day Challenge”: Wyzwanie obejmuje wiedzę dotyczącą dnia Świętego Patryka i Irlandii. Uczestnicy wyzwania “St. Patrick’s Day Challenge”: Konkurs kierowany jest do uczniów klas 4-7. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Zasady uczestnictwa opisano w informacji o wyzwaniu. Zasady oceniania i przyznawania nagród: Oceniane i nagradzane będą prace z pierwszego i trzeciego etapu wyzwania. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów w quizie (etap 3), zdobędą nagrody główne. Organizator konkursu może dodatkowo wyróżnić najciekawsze fiszki, przygotowane przez uczniów biorących udział w wyzwaniu. Przy ocenie fiszek będą brane pod uwagę: pomysłowość, estetyka pracy, oryginalność, samodzielność. Ogłoszenie wyników konkursu : Lista laureatów zostanie ogłoszona po przeprowadzeniu quizu i podliczeniu punktów. Postanowienia końcowe: Zgłoszenie udziału w wyzwaniu “St. Patrick’s Day Challenge” oznacza pełną i nieodwołalną akceptację warunków niniejszego regulaminu. Organizator: Małgorzata Kumórek

          • Spotkanie z wiosną w Krakowie

          • Spotkanie z wiosną w Krakowie

             

            21 marca, jak co roku odbyło się powitanie wiosny. Tym razem jednak uczniowie kl. II postanowili spotkać się z Nią w Krakowie. Zaraz po wyjściu z pociągu spacer krakowskimi Plantami ukazał im zwiastuny tej uroczej pory roku. Reprezentowały ją żółte forsycje, żonkile, stokrotki i krokusy oraz pojawiające się na drzewach liście. Słoneczna i bezwietrzna pogoda również informowała o jej nadejściu. Jej przedstawicieli w okazach przepięknych motyli dzieci mogły na żywo zobaczyć i poczuć na własnej skórze w Muzeum Żywych Motyli.

            Po treściach przyrodniczych nadszedł czas na „magię” w Labiryncie Luster. Wspaniałą zabawą dla dzieci było pokonywanie labiryntów i rozwiązywanie zagadek. W systemie korytarzy trzeba było znaleźć ten, który doprowadzi do wyjścia. Nie było to łatwym zadaniem, bo wszędzie widać było swoje odbicie, a tym samym można łatwo było trafić w ślepy zaułek. „Pokój nieskończoności” składał się z samych luster, a więc ściany i sufity to lustra, które potrafiły oszukać zmysły. Patrząc w górę oraz w dół miało się wrażenie, że obraz jest kilkakrotnie powtórzony. Całość dopełniały kolorowe, zmieniające się światła. To obraz rodem z filmu Science Fiction.

            Po wizycie w pokoju luster dzieci odbyły wirtualną podróż kosmiczną na legendarnej kolejce górskiej w 3D, otoczonej niezwykłymi futurystycznymi krajobrazami! Na krętym torze, w zaskakującej atmosferze czuli wzloty, upadki, a towarzyszące temu okrzyki były wyrazem dreszczyku emocji.

             

            Wychowawca:

            A. Bogusz – Duda

          • POZNAJ POLSKĘ – wycieczka do Warszawy

          • W dniach 17-18 października 2023 r. uczniowie klas: IV-VIII wraz z opiekunami wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu: „Poznaj Polskę”.  Uczestnicy zwiedzali stolicę, poznając jej burzliwą historię.

                        Nasza warszawska przygoda rozpoczęła się od spotkania z przewodniczką, która towarzyszyła nam przez kolejne dwa dni. Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Królewski. Poznaliśmy jego dramatyczną historię. Zachwycaliśmy się dziełami Jana Matejki oraz Salą Senatorską, w której uchwalono Konstytucję 3 maja w 1791 r. Po zwiedzeniu zamku rozpoczęliśmy spacer po Warszawie. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie mogliśmy podziwiać Pałac Prezydencki, pomnik Mickiewicza oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnym punktem wycieczki było wyczekiwane przez wszystkich uczestników Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł doświadczyć jak działa iluzja, jak powstaje dźwięk, jak pracują ludzkie mięśnie, stawy i kości, dlaczego w przyrodzie występują pewne zjawiska. Po wyczerpującym dniu, zmęczeni, ale i podekscytowani, udaliśmy się na smaczną obiadokolację do naszego hotelu, aby nabrać sił na kolejny dzień.

                        Następnego dnia, wczesnym rankiem, rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Był to niezwykle emocjonalny punk wycieczki. Na miejscu zapoznaliśmy się z kalendarium powstania wsłuchując się w wiele wzruszających i przejmujących historii bohaterów znanych i bezimiennych. Na ten dzień zaplanowaliśmy również zwiedzenie Łazienek Królewskich, które zachwyciły nas pięknem natury, urokiem barwnych i majestatycznych pawi oraz klasycystycznym Pałacem na Wyspie, zwanym również Pałacem na Wodzie.

                        Nasz grafik był bardzo napięty, ale mimo tego, udało się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca, a nawet więcej! Dodatkowo zobaczyliśmy Pałac Kultury, na którego tle wykonaliśmy wspaniałą fotografię grupową oraz weszliśmy na Stadion Narodowy, który zachwycił nas swymi imponującymi rozmiarami.

                        Wycieczka była bardzo udana i interesująca. Poznane fakty i ciekawostki historyczne w zetknięciu „na żywo” z miejscami, w których się rozgrywały z pewnością zostaną z nami na całe życie.

            Organizatorzy i opiekunowie

                       

          • Różne oblicza kobiet

          • Różne oblicza kobiet

             

            Kobieta to mama, babcia, siostra, ciocia, koleżanka, dziewczyna, żona…, ale przede wszystkim to osoba, która kojarzy się nam z miłością, czułością, dobrocią i pięknem. Na każdym etapie życia człowieka poszczególne z nich odgrywają ogromną rolę zarówno w życiu mężczyzn i chłopców, jak i innych kobiet czy dziewczynek.

            „Być kobietą” to słowa piosenki w wykonaniu Amelii, które rozbrzmiały w przeddzień Dnia Kobiet w DPS w Borzęcinie. Po raz kolejny z wizytą udała się tam młodzież z SKW w Bielczy, aby uczcić to wyjątkowe święto. Choć jakiś czas temu budziło ono wiele kontrowersji, przetrwało i ma się całkiem dobrze. Do Borzęcina wolontariusze dotarli autokarem wynajętym przez Dyrektora ZSP w Bielczy A. Pabian – za co składamy serdeczne podziękowania. Największym problemem jest zawsze dotarcie do DPS-u i choć odległość to tylko 5 km to SKW nie posiada środków finansowych na ten cel. Najczęściej dzieląc młodzież na mniejsze grupki korzystamy z dowozu przez rodziców prywatnymi samochodami.

            Po przygotowaniu się młodzieży i dzieci do występu zebranych pensjonariuszy, Dyrekcję oraz pracowników DPS powitała koordynator SKW – A. Bogusz – Duda. Następnie odbyła się prezentacja montażu słowno – muzycznego z okazji Dnia Kobiet. W humorystyczny sposób przedstawiono w nim genezę święta od stworzenia świata w osobach Adama i Ewy do czasów współczesnych. Dialogi młodzieży przeplatane były piosenkami: „To nie ja byłam Ewą” (Amelia), „Ramię w ramię” (Wiktoria) czy „Dumka na dwa serca”, która poruszyła zgromadzonych w wykonaniu Amelii i Marcela. W tle podkładu piosenki „Woman” J. Lenona chłopcy zastanawiali się „po co na świecie istnieją kobiety?” Występujące gościnnie dziewczynki z kl. II (Marcysia, Kaya, Roksana i Judyta) oraz kl. IV (Lena, Julia, Nikola i Kinga) w pięknych strojach wykonały taniec „Wiosennych kwiatów” do utworu „Hallelujah”. Na koniec ku wielkiemu wzruszeniu zebranych wszyscy wspólnie wykonali utwór „Życzymy, życzymy…”.

            Po części artystycznej odbyło się spotkanie z Paniami, podczas którego degustowano ciasta przywiezione w prezencie od wolontariuszy oraz przygotowane dla nich słodkości w postaci pysznych babeczek i słodyczy. Choć współpraca SKW z DPS trwa już kilka lat rozmowy z jego Dyrekcją, pracownikami oraz pensjonariuszami uświadamiają nam, że jesteśmy tam zawsze mile widziani.

            Niezastąpiona podczas wyjazdu okazała się pomoc M. Zelek, która była zarówno opiekunem jak i „garderobianą” dziewczynek wykonujących taniec. Na medal spisały się również mamy wolontariuszy, przygotowując wyśmienite ciasta. Wielkie dzięki!

            Dokładnie 8 marca montaż został zaprezentowany w ZSP w Bielczy i dedykowany był wszystkim Paniom oraz Dziewczynkom. Po jego obejrzeniu w każdej z klas chłopcy składali życzenia swym nauczycielkom i koleżankom wręczając kwiaty i drobne upominki.

            8 marca – piękne święto, wspaniałe kwiaty i niespodzianki, miłe i serdeczne chwile. Wykreślmy datę, kwiaty i prezenty – niech zostanie dobro, serdeczność i wyrozumiałość, a Dzień Kobiet będzie trwał cały rok. Panowie i chłopcy – co Wy na to?

            A. Bogusz - Duda

          • SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

          • Na lekcji języka polskiego uczniowie ósmej klasy omawiając opowiadanie satyryczne Sławomira Mrożka pt. „Artysta” postanowili wykorzystać elementy dramy i wcielili się w bohaterów. Dzięki tej metodzie aktywizującej młodzież zapamiętała zarówno treść lektury, jak również fakt, że opisywana sytuacja w utworze posiada cechy groteski, a tytuł miniatury przekazuje ponadczasową myśl dotyczącą pragnień i marzeń człowieka. Na zajęciach próbowaliśmy wspólnie znaleźć odpowiedź czy główny bohater to ambitny kogut, czy ograniczony artysta? Projekt zrealizowano w ramach innowacji pedagogicznej „Twórczy sposób na lekturę”.  

          • UCZYĆ, BAWIĄC

          • Siódmoklasiści po zapoznaniu się z twórczością Ignacego Krasickiego, zostali zaproszeni do twórczej zabawy w ilustratora. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu rysunku do ulubionej bajki, zwracając uwagę na ważny element, czyli morał. Celem lekcji było utrwalenie wiadomości, wskazanie na ponadczasową wartość bajek, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania motywów literackich w dziełach plastycznych. Okazało się, że język Krasickiego, jednego z głównych przedstawicieli epoki oświecenia, jest jak najbardziej uniwersalny i bawi także współczesne pokolenie, przekazując czytelnikowi istotne zalecenia moralne.

            Na lekcji wychowawczej, w ramach kontynuacji projektu, Pani Pedagog Sylwia Borowiec przygotowała ciekawą prezentację, film oraz warsztaty na temat relacji koleżeńskich. Pielęgnowanie i zacieśnianie kontaktów międzyludzkich polepsza nasz nastrój, dając poczucie spełnienia i szczęścia, a społeczne wsparcie, jakiego doświadczamy z zewnątrz zdecydowanie pomaga przezwyciężyć wszelkie trudności.

                                                Sylwia Borowiec, Agnieszka Reczek

             

             

             

          • Zapraszamy uczniów klas 4 - 8 do wzięcia udziału w Konkursie PORTRET SŁYNNEGO MATEMATYKA.

          • Organizatorem Konkursu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

            Cele Konkursu:

            - popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas od 4 do 8 szkół podstawowych,

            - wzmacnianie umiejętności wyszukiwania informacji,

            - rozwijanie kompetencji plastycznych.

            1) Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).

            2) Prace konkursowe uczniów:

            - powinny być przygotowane w formacie nie większym niż A3,

            - mogą być przygotowane dowolną techniką plastyczną,

            - na pierwszej stronie powinny być zapisane imię i nazwisko portretowanego uczonego wraz z informacją o latach, w których żył,

            - należy podpisać (na drugiej stronie): imieniem i nazwiskiem Autora,

            - nie mogą naruszać praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich.

            3) Do pracy powinno być dołączone oświadczenie rodzica/ prawnego opiekuna na udział dziecka w konkursie (do pobrania u szkolnego organizatora konkursu)

            4)  Każdy uczeń może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę.

            5) Prace konkursowe należy składać do 12 marca 2024 roku u szkolnego organizatora konkursu. Prace konkursowe zostaną przesłane pocztą do Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

            6) Komisja Konkursowa oceni nadesłane prace, biorąc pod uwagę następujące aspekty:

            - estetyka pracy,

            - ciekawe ujęcie bohatera portretu,

            - nieszablonowy pomysł na realizację portretu,

            - uwzględnienie w portrecie elementów związanych z dziedziną matematyki, którą dany uczony się zajmował,

            - trudność realizacji pomysłu oraz wykorzystanych technik plastycznych.

             

             

            Szkolny Organizator Konkursu

            Anna Pyzik

          • .

          • "Zespół Szkolono-Przedszkolny w Bielczy informuje, że zgodnie z
            art. 35 
            ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. 
            Dz. U. z 2023 r. poz. 344 ze zm.) na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu 
            Gminy Borzęcin, na stronie internetowej www.bielcza.edupage.org oraz na 
            stronie BIP Urzędu Gminy Borzęcin, został podany do publicznej 
            wiadomości wykaz nieruchomości położonej w miejscowości Bielcza 
            przeznaczonej do oddania w najem w trybie bezprzetargowym."
          • Dzień Babci i Dziadka

          •  

             

                                                                                       „Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia.

                                                                                   Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”     

             

             

               25 stycznia 2024r. tradycyjnie w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Uczniowie klas I – III zaprezentowali wzruszające Jasełka w formie pantomimy uzupełnione o piękne tańce oraz teksty nawiązujące do poszczególnych scen. Program uroczystości uświetnił występ przedszkolaków, którzy poprzez wiersze i piosenki podziękowali Dziadkom za ich czas          i bezinteresowną miłość. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom.  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla zacnych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości, dumy i wzruszeń.                      

          • Spotkanie z „SOWĄ”

          • Spotkanie z „SOWĄ”

                   

            Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Brzesku zwana jest również Małym Centrum Nauki. Składa się ona z tzw. majstrowni przeznaczonej na warsztaty oraz 20 eksponatów, które należy samemu dotknąć i zobaczyć, jak działają. Mogli doświadczyć tego uczniowie kl. II, którzy mieli możliwość m. in. sprawdzić się w szybkim zapamiętywaniu, obserwować zbliżenie na cień, działanie kamery termowizyjnej, kształty światła, rysować w lustrze, użyć powietrznej armaty, usypywać mapę, brać udział w wyścigach walców czy przekonać się, że można słuchać muzyki poprzez własne kości. Nad całością czuwała i niosła pomoc przesympatyczna p. Iwona zachęcając dzieci do odkrywania tajemnic poszczególnych urządzeń i eksponatów. Biorąc pod uwagę małą liczebność grupy do woli mogli oni korzystać z „cudów nauki”. Przy tej okazji uczniowie mieli możliwość obejrzenia Powiatowej Biblioteki w Brzesku, a w szczególności Działu Dziecięcego.

             

             

            Wychowawca:

            A. Bogusz – Duda

             

          • PROJEKT Z LEKTURY

          • Podczas zajęć rozwijających zainteresowania z języka polskiego i języka angielskiego siódmoklasiści wykonywali różnorodne zadania dotyczące lektury „Opowieść wigilijna”, której autorem jest angielski pisarz Charles Dickens. Pracowali zarówno w grupach - tworzyli plakaty przedstawiające duchy, jak i samodzielnie – redagowali charakterystykę głównego bohatera. Na lekcji języka angielskiego uczniowie układali życzenia, które chciałby przekazać ludziom odmieniony Ebenezer Scrooge, a następnie wykonywali kartki świąteczne. Na zakończenie, w ramach podsumowania wiadomości na temat lektury, młodzież przeprowadziła wywiad z  bohaterem, który przeszedł proces metamorfozy. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji projektu uczniowie jeszcze lepiej zrozumieli i zapamiętali ponadczasowe przesłanie płynące z lektury, które jest  aktualne również dziś, ukazując czytelnikom znaczenie wzajemnej życzliwości i czynienia dobra.

             

                                                              Małgorzata Kumórek i Agnieszka Reczek

             

             

             

          • ZAPROSZENIE!

          • Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków naszych wychowanków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bielczy 25 stycznia 2024 r. o godzinie 10.00 Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedszkola, uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bielczy.

          • Dokarmiamy ptaki.

          • Nasi uczniowie rozwiesili przygotowane smakołyki dla ptaków wokół szkoły. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu Łukaszowi Klarze za dostarczenie karmy.