• POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM !
          • POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM !

          • W sobotę 2 grudnia wybuch butli gazowej zburzył i spalił dom państwa Zielonków we wsi Olszanka w gminie Podegrodzie na Sądecczyźnie (rodzinny dom ks. Rafała Zielonki wikariusza parafii Borzęcin pracującego również w ZS w Bielczy). Wybuch był tak potężny, ze zburzył ściany domu . Eksplozja spowodowała także wybuch pożaru. Najgorsze jednak jest to, że okrutnie ucierpiały dwie młode kobiety, które przebywały w domu 24-lata i 28-lata.

            W związku z tragedią Szkolny Klub Wolontariusza działający w ZSP w Bielczy postanowił zorganizować zbiórkę pieniężną (wolne datki) wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły aby wspomóc materialnie poszkodowaną rodzinę.

            Akcja zostanie przeprowadzona w dniach od 26 lutego do 2 marca

            ( wtorek – piątek).

            Wolontariusze przejdą podczas zbiórki po klasach. Ponadto będą dyżurować w holu.

            Wychowawców prosimy o poinformowaniu i zachęceniu uczniów do włączenia się w akcję.

            Opiekunowie SKW

          • KULIG!!!

             

            SZKOŁA WRAZ Z KS. PROBOSZCZEM ORGANIZUJĄ KULIG

             DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

            ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ WRAZ Z CHĘTNYMI RODZICAMI!!!

             

            Po przejeździe każdej grupy klasowej, ksiądz proboszcz zaprasza na gorącą herbatę i kiełbaski z grilla na boisku sportowym Victoria Bielcza.

             

             

            Trasa przejazdu: Grądy – Leśniczówka – Biedacz – Góry

            Zakończenie:      Boisko sportowe Victoria Bielcza

            Termin:               1 marca 2018 rok

          • Dobrze jemy ze szkołą na widelcu.

          • Nawyki żywieniowe kształtują się w okresie dzieciństwa i młodości. Codzienne spożywanie zbilansowanych i jednocześnie smacznych posiłków, jedzenie w przyjaznej atmosferze i o regularnych porach to najlepszy sposób na budowanie u dzieci prawidłowych zwyczajów żywieniowych na całe życie. Szkoła jest miejscem, w którym dzieci zdobywają̨ wiedzę, ale też uczą̨ się̨, jak żyć́. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizują w tym roku szkolnym program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Celem Organizatorów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

            Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Pabian realizowali w pierwszym półroczu tematy: „Dlaczego jedzenie jest ważne?”, „Skąd się bierze jedzenie?”, Dlaczego warto umieć gotować, czyli przygoda w kuchni.”, „O smaku, ziołach…i uważnym jedzeniu”. W czasie zajęć oglądano krótkie filmiki, w których bohaterowie: Królik Marchwian, Patryk, Ula i Grzegorz, przekazywali nam różne ciekawostki dotyczące realizowanych tematów. Rozwiązywano zagadki angażujące wszystkie zmysły, wykonywano plakaty, układano przepisy i recepty, a przede wszystkim przygotowywano zdrowe posiłki, soki i koktajle. Zajęcia te sprawiały dzieciom wiele satysfakcji, chętnie wykonywały kolejne zadania zdobywając nowe umiejętności, a przy ty świetnie się bawiły. Pysznymi koktajlami częstowały swoich kolegów z klasy I . A czy wy wiecie co kryje się w jedzeniu? Czy warto samodzielnie przygotowywać posiłki?

              Agnieszka Pabian

          • Zdrowie na talerzu!

          • Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bielczy bierze udział w walce o tytuł Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi. Jednym z wyzwań postawionych przed uczestnikami było przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat zdrowego żywienia. W styczniu dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych dyskutowały na temat zrównoważonej diety, piramidy żywienia, zasad higienicznego przygotowywania i spożywania posiłków, a nawet na tak (niesmaczne) tematy jak pasożyty przewodu pokarmowego. Jedzenie jest tematem tak bliskim każdemu z nas, że nie zabrakło również rozmów o ulubionych daniach, owocach, deserach oraz dotychczasowych osiągnięciach kulinarnych uczniów. Na zajęciach analizowano etykiety produktów spożywczych, tworzono propozycje zdrowych jadłospisów, wykorzystywano narzędzia multimedialne (m. in. Multimedialny atlas anatomiczny). Ze względu na obszerność omawianego tematu poszczególne zagadnienia zostały uporządkowane w formie plakatów i prac plastycznych.

            Działania związane z tematem Zdrowie na talerzu zakończono testem wiedzy, który przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-6 . Miło nam poinformować, że zwyciężczyniami są: Jagoda Jurczak z klasy 3 i Anna Turlej z klasy 5. Ze względu na ogromny wkład pracy i duże zaangażowanie wyróżnienie otrzymała Angelika Frankowska (4 b).

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

            Anna Góra


             

          • Bezpieczni w sieci

          • Dzisiejszy świat wymaga od dorastających dzieci i młodzieży znajomości nowych technologii. Dzieci chętnie chłoną wszelkie nowinki technologiczne, jednak najważniejszym, najczęściej używanym narzędziem pozostanie Internet. Internet jest kopalnią wiedzy, miejscem rozrywki i kontaktu z przyjaciółmi, placem zabaw. Niestety, Internet wykorzystywany nieostrożnie może okazać się destrukcyjnym przyjacielem.

            6 lutego obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w świetlicy szkolnej zrealizowano kolejne zadanie związane z konkursem Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi jakim było rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w sieci. Uczniowie zostali szczególnie uczuleni na przekazywanie swoich danych, adresu, niebezpieczeństwo związane z zachętami do spotkań. W czasie zajęć oglądano kreskówki edukacyjne Owce w sieci, które ułatwiają lepsze zrozumienie zagrożeń internetowych, w tym: groomingu, dyskryminacji i rasizmu, wykorzystywania fotografii i nagrań wideo, cyberstalkingu, phishingu. W tym roku hasłem DBI jest Tworzymy kulturę szacunku w sieci dlatego część zajęć przeznaczono na dyskusję na temat mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych z uwzględnieniem potrzeb i praw innych osób. Uczniowie zostali zapoznani z terminem netykiety i utworzyli własny zbiór zasad zachowania w sieci.

            Anna Góra

          • Spotkanie z pośrednikiem pracy

          • 1 lutego gimnazjaliści oraz uczniowie klasy 7 S.P. wzięli udział w warsztatach z pośrednikiem pracy, Agnieszką Triszewską-Imioło z Punktu Pośrednictwa Pracy w Brzesku.

            Prowadząca zapoznała uczestników z uwarunkowaniami istotnymi przy wyborze zawodu. Podkreśliła znaczenie rzetelnej wiedzy o zawodach przy podejmowaniu decyzji edukacyjnych. Podczas spotkania uczniowie wypełniali
            ankiety i testy, określające ich predyspozycje zawodowe oraz uzdolnienia, mieli również okazję poznać zasady funkcjonowania współczesnego rynku pracy. Działania te mają wspomóc ich w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Ponadto pośredniczka pracy przedstawiła młodzieży zakres usług świadczonych przez Punkt Pośrednictwa Pracy oraz zachęciła do podejmowania sezonowej, wakacyjnej pracy w celu wyrabiania w sobie pewnych nawyków i doświadczeń, które zaowocują w przyszłości.


            Anna Góra


             

        • "Zima nie jest zła"
          • "Zima nie jest zła"

          • Przed feriami w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski zatytułowany „Zima nie jest zła!. Brali w nim udział uczniowie z klas I – III oraz przedszkolacy. Jury w składzie p. Marta Pałka, p. Wiesława Baryczka oraz p. Agnieszka Reczek po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało następujące miejsca:

            W kategorii klas I-III:

            I miejsce: Amelka Florczak, Aleksandra Solarz

            II miejsce: Wiktoria Gutowicz, Samuel Bielerzewski

            III miejsce: Madzia Duda, Jagoda Jurczak

            Wyróżnienia otrzymali: Sebastian Duda, Wiktoria Breńska

            W młodszej kategorii wiekowej:

            I miejsce: Jakub Golis, Maja Hynek

            II miejsce: Oskar Czernek, Paweł Duda

            Wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody książkowe wraz ze słodkim upominkiem.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

        • „Niezwykła przemiana” w Bielczy
          • „Niezwykła przemiana” w Bielczy

          • 11 lutego 2018 w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbyło się przedstawienie pt. „Niezwykła przemiana”, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy pod kierunkiem pań: Justyny Knap oraz Katarzyny Chamioło. Spektakl był luźną adaptacją opowiadania Charlesa Dickensa pt.”Opowieść wigilijna” i chociaż święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, celem przedstawienia było pokazanie wewnętrznej przemiany duchowej człowieka oraz przypomnienie sensu i celu życia – potrzeby przyjęcia Bożej miłości i przekazywania jej innym.

            W rolę Alberta Sknerzyńskiego – nielubiącego ludzi skąpca, który dba wyłącznie o pomnażanie swojego majątku – wcielił się Piotr Mieszkowski. W noc wigilijną ukazuje mu się duch przyjaciela (w tej roli Bartłomiej Imiołek), który cierpi pod ciężarem łańcucha popełnionych za życia grzechów i pragnie uchronić Alberta przed podobnym losem. Kolejnymi gośćmi głównego bohatera są trzy duchy (grane przez Wiktorię Imiołek, Klaudię Pabian i Oliwię Cisak), przywołujące sceny z jego przeszłości, życia teraźniejszego oraz przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci Albert Sknerzyński pojmuje bezsensowność dotychczasowego sposobu życia i zmienia nastawienia do innych ludzi, stając się szczodrym, życzliwym i serdecznym człowiekiem, pragnącym obdarowywać innych nie tylko prezentami, ale przede wszystkim dobrymi uczynkami. Pierwszymi osobami, które doświadczają skutków wewnętrznej przemiany głównego bohatera, są członkowie rodziny jednego z pracowników Alberta, borykający się z ciężką chorobą dziecka oraz ubóstwem (w tych rolach: Klaudiusz Solarz jako Nieśmiały, Brygida Bolek jako jego żona i Julia Gajec, grająca chorą na serce córkę). W świat Alberta Sknerzyńskiego widzów wprowadziła Justyna Gadziała (narrator), a akcję inscenizacji wzbogaciły wątki bohaterów granych przez Arkadiusza Latochę (biedny chłopiec), Wiktorię Mrożek oraz Klaudię Suder (ekspedientki). O oprawę muzyczną przedstawienia zadbali natomiast Marek Woźniak oraz Kacper Kapa.

            Przedstawienie zorganizowano z okazji Światowego Dnia Chorego. Celem organizatorów było przypomnienie widowni co tak naprawdę jest w życiu istotne oraz podkreślenie, że pieniądze nie są wyznacznikiem wartości człowieka, a my powinniśmy zrobić wszystko, by przeżyć nasze życie jak najlepiej i ofiarować od samego siebie jak najwięcej, wspierając w ciężkich chwilach chorych i potrzebujących. Po przedstawieniu mieszkańcy Bielczy mieli możliwość wesprzeć akcję Szkolnego Koła Caritas, mającą na celu zbiórkę datków na rzecz chorych dzieci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

            Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania w kierunku pani Marzeny Kijak Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie pana Piotra Kani, ks. proboszcza Artura Urbana, pana Romana Rechula, pana Jana Sperki oraz pani Marty Pałki za miłą współpracę, a także dla wszystkich, którzy w tym dniu okazali serce, wspierając akcję Szkolnego Koła Caritas.

             

            Katarzyna Chamioło

            Justyna Knap

             

        • Angielski w ferie na wesoło!
          • Angielski w ferie na wesoło!

          • W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie, pani Katarzyna Chamioło zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas czwartych na feryjne zajęcia z języka angielskiego w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy w środę 14 lutego w godzinach 15:30-16:30 oraz w piątek 23 lutego od 12:30 do 13:30. Zajęcia będą odbywać się w formie zabaw i gier językowych, a ich zadaniem jest zachęcenie uczniów do nauki języka obcego w niestandardowy sposób. Serdecznie zapraszamy!

        • „Bezpieczni na drodze, czyli moda na odblaski ”
          • „Bezpieczni na drodze, czyli moda na odblaski ”

          • Szkolny Koordynator do Spraw Bezpieczeństwa w  

            Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bielczy

            ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem

            „Bezpieczni na drodze, czyli moda na odblaski ”

             

            REGULAMIN KONKURSU:

            Cele: 

            • poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
            • bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego,
            • promowanie noszenia elementów odblaskowych,
            • rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,
            • rozwijanie umiejętności plastycznych,

            Adresaci:

            •  Uczniowie oraz przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy

            Prace:

            • przedmiotem konkursu jest praca plastyczna prezentująca bezpieczne zachowania na drodze, stroje zawierające elementy odblaskowe,
            • prace plastyczne powinny być wykonane samodzielnie, dowolną techniką na kartkach formatu A3, opisane z tyłu (imię nazwisko, klasa),
            • do prac należy dołączyć oświadczenie rodzica (do pobrania u organizatora p. Ilony Łąpieś),
            • każdy uczeń może złożyć na konkurs tylko jedną pracę plastyczną,
            • przystąpienie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

            Termin:

            • Prace należy składać do pani  Ilony Łąpieś  do 9 marca 2018r r.

            Ocena:

            • jury wybierze najlepsze prace w czterech kategoriach:
            • przedszkolaki
            • uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej
            • uczniowie klas IV-VI
            • Uczniowie klas gimnazjum

            ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

            1. Prace zostaną ocenione przez komisję (powołaną przez organizatora) według następujących kryteriów:
            • samodzielność wykonania
            • zgodność z tematem
            • indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi
            • oryginalność środków wyrazu
            • ogólne wrażenia estetyczne

            2. Komisja,  spośród prac biorących udział w konkursie i spełniających wymienione kryteria, wyłoni cztery zwycięskie prace z każdego poziomu edukacyjnego ponadto przewiduje się nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu.

            Organizator zastrzega sobie prawo do wręczenia dodatkowych wyróżnień lub/i nagród specjalnych

            • ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca 2018r, laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody.

            Organizator:

            Koordynator do spraw bezpieczeństwa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy – Ilona Łąpieś

        • ZABAWA WALENTYNKOWA
          • ZABAWA WALENTYNKOWA

          • Dyrekcja, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy serdecznie zapraszają na dyskotekę walentynkową.

             

            TERMIN: 6 lutego 2018r. (wtorek)

            GODZINA: Uczniowie klas I – III 15.00 – 17.00

                                Uczniowie klas IV – VI 16.00 – 18.00

                                Uczniowie klas VII SP, II G, IIIG 17.00 – 19.00

            MIEJSCE: Budynek Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy

             

            Będzie możliwość zakupu waty cukrowej i popcornu w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży

             jest przeznaczony na Radę Rodziców.

            ZAPRASZAMY!!!

        • ZWIEDZANIE TELEWIZJI REGIONALNEJ TARNOWSKA TV
          • ZWIEDZANIE TELEWIZJI REGIONALNEJ TARNOWSKA TV

          • Różne są powody, które skłoniły młodzież Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy do wyjazdu do Tarnowskiej TV.

            Uczniowie, biorący udział w wyjeździe zostali wytypowani przez wychowawców, ponieważ odznaczają się szerokim zakresem działań związanych z rozwojem osobistym lub innych, mają bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, odznaczają się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem, imponująco działają dla szkolnej społeczności, reprezentują siebie w różnych konkursach, akcjach, akademiach, działaniach szkolnych i pozaszkolnych.

            Chętni do poszerzenia wiadomości o multimediach uczniowie zaznajomili się z tajnikami wiedzy, dotyczącymi działania i prosperowania mediów telewizyjnych:  nauczyli się jak reporterzy pozyskują, gromadzą dane, a następnie „obrabiają” i przygotowują do emisji materiał filmowy, poznali działanie programu do montażu, widzieli nowoczesny sprzęt niezbędny w pracy redaktora,  otrzymali praktyczne wskazówki, wyjaśniające możliwość korzystnego ujęcia w kadrze filmowym, osobiście mogli usiąść przed kamerą i spontanicznie udzielić wywiadu. Obejrzeli profesjonalne studio nagrań, „newsroom”, zapoznali się z historią funkcjonowania Tarnowskiej TV , zadawali sporo pytań, na które w przemiłej atmosferze odpowiadali Pan Prezes – Zbigniew Filar oraz Pani redaktor – Paulina Kuczera, którym jesteśmy wdzięczni za serdeczne przyjęcie i wyczerpujące odpowiedzi.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • Na zaproszenie wnucząt 24.01.2018 r. w naszej szkole pojawiły się Babcie oraz Dziadkowie, aby uczestniczyć w przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka akademii, gościć w klasach na poczęstunku oraz spędzić wesoło czas z wnukami uczestnicząc w organizowanych na terenie klas konkursach.

            Po przywitaniu przez p. wicedyrektor M. Kumórek część artystyczną prezentowały kolejno kl. I, II i III. Niezwykli goście mogli przenieść się w czasy swej młodości, słuchając takich przebojów, jak: „Tyle słońca”, „Ładne oczy” czy zobaczyć taniec rock and roll. Dzięki scence „Niezwykły Dziadek” odbyli podróż do sanatorium w Krynicy Górskiej, a ich codzienne obowiązki prezentowały znane postacie z programów telewizyjnych, takich jak: „Kuchenne Rewolucje”, „Perfekcyjna Pani Domu”, „The Voice of Poland”. Wykonywana przez Amelkę z kl. II piosenka „Hallelujah” wzruszyła niejedną babcię do łez. Chłopcy natomiast prezentowali życiowe role, w jakie wcielają się dziadkowie, typu: dziadek intelektualista, alpinista, archeolog, kierowca, komputerowiec. Bardzo oryginalne okazało się również „Sto lat” zagrane na dzwonkach akustycznych przez uczniów klasy I.

            Tłem do występów uczniów była tablica z napisem „Babciu, Dziadku Kochamy Was” i przypięte serduszka z imionami wnucząt. Występ, przygotowane samodzielnie prezenciki, dekoracja to tak niewiele, ale gdy dodamy do tego uczucia, jakimi wnuczęta darzą dziadków to wszystko, co mogli oni ofiarować jednym z najważniejszych osób w ich życiu.


             

            A. B. - D.