• KOLĘDNICY W BIELCZY

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KOLĘDNICY W BIELCZY .

26 grudnia 2018 r. podczas Mszy świętej o godz. 10.30 nastąpiło błogosławieństwo i rozesłanie do domów i rodzin w naszej parafii kolędników misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania w języku aymara, używanym w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat, brzmi: „Suma Yatiya Sana Munapxta”. Po polsku oznacza: „Głosimy Dobrą Nowinę”. Posłani kolędnicy misyjni pomagali swoim rówieśnikom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Czadu, Kamerunu, Madagaskaru, Peru, Rwandy i Burundi. W tym roku kolędowało 64 dzieci w 13 grupach z opiekunami.

• 27. Finał WOŚP 13 stycznia 2019 r. POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

W najbliższą niedzielę odbędzie się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego i wolontariatu będą kwestować przed i po mszach w okolicach placu kościelnego.

Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

• ZAPROSZENIE🎄

SZANOWNI PAŃSTWO

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE

Panie ze Stowarzyszenia „Bielczanki z pasją”, świetlica, parafia

oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy

ZAPRASZAJĄ

wszystkich mieszkańców miejscowości Bielcza

na przedstawienie Jasełkowe oraz wyborny poczęstunek.

Termin: 12 stycznia 2019 r.

• Wspólne świętowanie w naszej szkole

21 grudnia 2018 r. miało miejsce wyjątkowe dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie. W Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbyło się spotkanie wigilijne połączone z VII edycją Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W uroczystości tej , po raz pierwszy, uczestniczyli wspólnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bielczy.

• Szanowni Rodzice!

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WYWIADOWCZE

9 STYCZNIA 2019 ROKU

O GODZINIE 16.30 PUBLICZNE PRZEDSZKOLE

O GODZINIE 17.00 SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

Pani pedagog czeka na rodziców w pokoju nauczycielskim.

Pani Wicedyrektor zaprasza do gabinetu.

• Urodziny Wieszcza

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Urodziny Wieszcza.

24 grudnia 1798r., dokładnie 220 lat temu urodził się Adam Mickiewicz, jeden z najważniejszych przedstawicieli romantyzmu oraz najwybitniejszych polskich poetów. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie siódmej klasy wystawili sztukę teatralną, opracowaną na podstawie dramatu Adama Mickiewicza „Dziady” cz. II. Inscenizację przygotowano w ramach projektu edukacyjnego „Urodziny Wieszcza”, którego mottem był cytat pochodzący z ballady „Romantyczność” – „Miej serce i patrzaj w serce!”. Zapalone świece, sceneria, kostiumy, w których występowali aktorzy oraz ciekawe plakaty przedstawiające pouczenia wygłaszane przez duchy idealnie oddały charakter prezentowanego utworu. W główne role wcielili się: Miłosz Marcinek (Guślarz), Julia Uniszkiewicz (Rózia), Amadeusz Bielerzewski (Józio), Gabriel Choczyński (Zły Pan), Jakub Potaczek (Kruk),

• Bezpieczne Ferie

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającymi się feriami klasa 6 przygotowała prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych. Pogadanka zostanie przeprowadzona w najbliższy wtorek 08.01.2019 w sali chemicznej.

1 godzina lekcyjna: klasy 1-4

2 lub 3 godzina lekcyjna: klasy 5-7

Klasy 8 i 3 Gim. nie biorą udziału z prezentacji, dla nich planuję jedynie odczytanie "Kodeksu zimowego".

• ŚWIĄTECZNA PACZKA DOBROCZYNNA

Szkolny Klub Wolontariusza zachęca przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników ZSP w Bielczy do włączenia się w akcję: „Świąteczna paczka dobroczynna”. W tym roku pomocą obejmiemy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brzesku.

W dniach 7 grudnia 2018r. do 11 stycznia 2019r. w holu szkolnym będą wystawione pudełka, do których należy wkładać:

Piątek 18.01.2019

• Adres szkoły
        • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
      wczytywanie danych z serwera, proszę czekać