Partners

WICEDYREKTOR:
mgr Małgorzata Kumórek

• 20.04.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wieczór patriotyczny .

• Młodzież Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy wystawiła przedstawienie, w treści którego ukazano ideę mesjanizmu i męczeństwa narodu polskiego zawartą w III części Dziadów Adama Mickiewicza i porównała ją z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa na krzyżu.

Mickiewicz w metaforyczny sposób przedstawił w Dziadach części III męczeństwo narodu polskiego i porównał je do męki i śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa.  W myśl tej mesjanistycznej idei naród Polski cierpiał niewinnie za grzechy innych narodów, tak samo jak Chrystus cierpiał niewinnie za grzechy ludzkie. Tak jak Chrystus po trzech dniach zmartwychwstał, tak samo naród Polski po 123 latach niewoli odzyskał wolność.

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie w ramach projektu socjalnego współfinansowanego ze środków Wojewody Małopolskiego pod nazwą „DOGOTERAPIA SZANSĄ KSZTAŁCENIA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH” oferuje specjalistyczne zajęcia z dogoterapii oraz warsztaty terapii zajęciowej, które kierowane są do dzieci w wieku szkolnym z terenu Gminy Borzęcin, z krótką koncentracją uwagi, niską grafomotoryką, słabą koordynacją czy motoryką, nie radzących sobie z emocjami, posiadających niską motywację do podejmowania działań lub nauki, a kochających zwierzęta.

• 20.04.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ćwiczę z mamą, ćwiczę z tatą.

• 16.04.2018r. odbyły się zajęcia otwarte zorganizowane dla uczniów klasy I SP oraz ich rodziców. W tracie zajęć panowała miła i sportowa  atmosfera. Zarówno dzieci jak i ich rodzice dzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia gimnastyczne.

Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w zajęciach.

Ilona Łąpieś

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA