• Tydzień Zdrowego Śniadania

          • Z inicjatywy SU w miesiącu wrześniu odbyła się akcja ,,Tydzień Zdrowego Śniadania.”
            Oczywiście zdrowe śniadania powinniśmy jeść zawsze, celem naszej akcji było tylko przypomnienie o tym ważnym elemencie naszego życia.
            Codzienne śniadanie pomaga nam  dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. 

            Dzięki niemu mamy  energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. 

            To najlepszy start na nowy dzień!

            Tydzień Zdrowego Śniadania był okazją do dzielenia się z innymi przyniesionymi produktami, spróbowania nowych smaków oraz propagowania wartościowych  produktów.

            W klasach było zdrowo, smacznie, wesoło  i kolorowo.

            Mamy nadzieję, że Tydzień Zdrowego Śniadania zamieni się w całe życie zdrowego  jedzenia.

                                                                                                                                                      Samorząd Uczniowski 

          • KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

          • REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

             

             

            I. Cele konkursu:

            • Popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II.

            • Pielęgnowanie pamięci o Janie Pawle II.

            • Upamiętnienie 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

            II. Zasady regulaminowe:

            1. Konkurs jest przeznaczony dla najstarszych uczniów z klas VI - VIII.

            2. Uczestnicy konkursu rozwiązują test dotyczący życia, działalności i pontyfikatu św. Jana Pawła II.

            3. Zwycięzcami konkursu zostaną uczniowie z największą ilością punktów. W przypadku równej ilości punktów przyznane zostaną miejsca ex-aequo.

            4. Dla laureatów konkursu przewidziana jest nagroda - niespodzianka.

            5. Przebieg konkursu nadzoruje komisja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega weryfikacji.

            6. Informacje o konkursie, regulamin i załączniki do konkursu będą dostępne w bibliotece szkolnej.

            Terminy:

            ● Organizatorzy proszą chętnych uczniów o zgłoszenie się do 13.10.2023 r. do biblioteki szkolnej.

            ● Test odbędzie się 16.10.2023r. Czas na rozwiązanie testu wynosi 30 minut.

            ● Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i uroczyste podsumowanie odbędzie się w terminie i formie wskazanej przez organizatora.

            Zapraszamy!

                      

                     Organizatorzy: ks. Artur Urban, Ilona Łąpieś, Agnieszka Reczek

                                                                                                    

          • Fascynujący dzień na łonie natury

          • Fascynujący dzień na łonie natury

             

            Wykonując działania w ramach realizowanego w ZSP w Bielczy projektu edukacyjnego „Wszystkie klasy znają lasy” oraz wdrażając zagadnienia podstawy programowej z edukacji przyrodniczo – leśnej uczniowie kl. II uczestniczyli w lekcji w terenie z leśniczym Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska p. Ł. Klara. Podczas wizyty w Leśnictwie Bielcza uczniowie mogli obejrzeć eksponaty w postaci: skór zwierzęcych, różnego rodzaju poroży, eksponaty owadów zamieszkujących lasy, poznać życie pszczół dzięki zawartości „ula edukacyjnego” oraz życie mrówek i innych jego mieszkańców. Spacerując po lesie rozpoznawali najważniejsze gatunki roślin, wyróżniali drzewa iglaste i liściaste, poznawali warstwy lasu, obserwowali mrowisko, rozróżniali grzyby jadalne i trujące oraz szukali tropów zwierząt i rozpoznawali je. Dzięki zajęciom w terenie uczniowie w bezpośredni sposób mogli poznać i utrwalić swoją wiedzę o lesie, kształtować postawę szacunku wobec roślin i zwierząt, uczyć odpowiednich zachowań podczas pobytu w lesie.

            Kolejnym punktem wycieczki do lasu był udział w akcji „Sprzątanie świata”. Z pomocą Rodziców uczniowie przemierzając las zebrali worek śmieci, które zostawili w lesie nieodpowiedzialni ludzie. Po wyczerpującym spacerze nadszedł czas na przyjemności. Swoje siły dzieci regenerowały podczas „zdrowego drugiego śniadania”, składającego się z owoców i soków, spożytego na łonie natury, a więc podwójnie zdrowo. Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę u gościnnej Marcysi. Podczas gdy „młodzież” regenerowała swoje siły Rodzice zajęli się pieczeniem kiełbasek. Wspólny posiłek był jednym z ostatnich punktów wycieczki. Wyśmienita pogoda i moc atrakcji sprawiły, że był to bardzo owocny i udany dzień.

             

            Wychowawca:

            A. Bogusz – Duda

          • Lekcja niemieckiego

          • W dniu 26 września 2023 r. tj. "Europejski Dzień Języków Obcych " uczniowie klasy 7a przygotowali projekt o krajach niemieckojęzycznych. Na lekcji prezentowali przygotowane plakaty oraz prezentacje multimedialne. Kamila zaprezentowała się w stroju regionalnym podczas Święta Piwa "Octoberfest ".

          • MOSTY ZAMIAST MURÓW

          •  

            W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej w klasach 4 – 8 z języka polskiego „Twórczy sposób na lekturę”, uczniowie klasy ósmej podjęli działania uatrakcyjniające omawianie komedii Aleksandra Fredry. Ósmoklasiści swoje spotkanie z „Zemstą” rozpoczęli od lektury ”siedząc w kręgu”, czyli czytania fragmentów utworu z podziałem na role. Następnie wykorzystując elementy myślenia wizualnego, wykonali plakaty, na których umieścili najważniejsze informacje dotyczące problematyki „Zemsty”. Podsumowaniem działań była gra  „Spór o mur”. Uczniowie podzielili się na dwie grupy: zwolenników Cześnika Raptusiewicza (Podstolina – Amelka, Klara Raptusiewiczówna – Ada, Papkin – Oliwier, Weronika) i Rejenta Milczka – głównych bohaterów komedii. Zespół Kuby - Rejenta  (murarze: Michał, Samuel, Karol) oraz grupa Łukasza, który wcielił się w role Cześnika próbowali jak najszybciej „rozebrać” mur graniczny (w „cegiełkach” tj. w pudełkach po butach, znajdowały się pytania dotyczące treści lektury) odpowiadając na pytania i wykazując się dobrą znajomością komedii. Obie drużyny sprawnie i z werwą zdemontowały przeszkodę, i zgodnie stwierdziły, że w życiu należy budować więcej mostów niż murów, które będą łączyć oraz jednoczyć wszystkich ludzi.

                                                                              Agnieszka Reczek

             

             

          • UCZTA NA OLIMPIE

          • Uczniowie klasy siódmej w ramach zajęć rozwijających zainteresowania z języka polskiego i utrwalenia cyklu lekcji poświęconych mitologii, wcielili się w rolę mitologicznych bogów greckich i zrealizowali projekt pt. „Uczta na Olimpie”. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu klasowego oraz pięknej scenografii, udało się ze zwykłej sali lekcyjnej wyczarować niezwykłe miejsce - mitologiczny Olimp. Uczniowie poprzez odpowiednią charakteryzację: strój i atrybuty oraz przygotowane samodzielnie informacje, przedstawiali wybranego boga, wykazując się niezwykłą inwencją twórczą, pomysłowością i zaangażowaniem.

            Dziękujemy gościom: Pani Dyrektor Agnieszce Pabian, Pani Wychowawczyni klasy ósmej – Małgorzacie Kumórek oraz starszym koleżankom i kolegom za przyjęcie zaproszenia. Mamy nadzieję, że zaprezentowana część artystyczna i przekazana koleżankom i kolegom wiedza przyczyniła się do utrwalenia wiadomości z mitologii.

            Projekt zrealizowano w zakresie innowacji pedagogicznej „Twórczy sposób na lekturę!”

             

                                                        Siódmoklasistom - gratuluję występu!

                                                                           Agnieszka Reczek

                                  

          • Pierwsza pomoc

          •    8 września 2023r. przeprowadzono wśród uczniów klasy I zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Uczniowie klasy I  odegrali krótkie scenki, dzięki którym dzieci mogły poznać procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego postępowania w czasie zasłabnięć, utraty przytomności, krwotoku z nosa. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz prawidłowe wezwanie pomocy. Po zakończeniu pokazu uczestnicy mogli podsumować zdobyte wiadomości grając w Dobble.

            I.Ł.

          • .

          • Akcja SKC: „KOLEGA – KOLEDZE”

             

            Szkolne Koło Caritas zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji realizowanej przez Caritas Polska: „Kolega-koledze”, mającej na celu objęcie wsparciem dzieci z krajów ogarniętych kryzysem: Syrii i Libanu.

            W ramach akcji zachęcamy do włączenia się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z tych państw. Każda wyprawka szkolna przekazana dzieciom na Bliskim Wschodzie da im możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych.

            Zbiórka potrwa do 20 października 2023 r. Przyniesione przybory prosimy umieszczać w kartonowych pudełkach, które zostaną postawione w holu budynku szkolnego i przedszkolnego.

            Pamiętajmy: DOBRO WRACA!

          • .

          • Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024!

            Życzymy wszystkim uczniom owocnej i pełnej sukcesów nauki, byście z radością i zapałem odkrywali nową wiedzę. Nauczycielom cierpliwości, inspiracji i satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Rodzicom natomiast dumy z osiągnięć swoich dzieci. POWODZENIA!

          • .

          • Dziękując za cały rok szkolny, pełen wyzwań i sukcesów, życzę wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy słonecznych wakacji, wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, wielu przygód i niezapomnianych przeżyć. 

             

             Magdalena Kawa

          • Podsumowanie konkursu o Bł. Karolinie

          • Podsumowanie konkursu o Bł. Karolinie

            W czerwcu został podsumowany konkurs plastyczny pt. „Bł. Karolina w oczach dzieci”. Celem konkursu było poznanie i pogłębienie znajomości postaci bł. Karoliny. Należy przyznać, że prace prezentowały wysoki poziom, a wyniki przedstawią się następująco:

            Kategoria wiekowa klasy I-III

            I miejsce Jakub Klara z klasy II

            II miejsce Kornelia Gutowicz z klasy II, Karolina Duda z klasy II

            III miejsce Sara Boris z klasy III i Zofia Grocholska z klasy II

            Wyróżnienie: Oliwia Palej z klasy II, Lena Naumczyk z klasy II, Antonina Franczyk z klasy II

             

            Kategoria wiekowa klasy IV-VI

            I miejsce Wiktoria Breńska z klasy VI

            II miejsce Nataniel Boris z klasy VI

            III miejsce Wiktoria Bodzioch z klasy V

             

            Wyróżnienie: Karolina Widła z klasy V

             

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności artystycznych i zaangażowania. Nagrodzone osoby otrzymały dyplomy i  nagrody książkowe.   

            Justyna Knap

          • Spotkanie DSM klasy IV-VII #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

          • Spotkanie DSM klasy IV-VII #laboratoria przyszłości

             

            22 czerwca 2023r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DSM, które było poświęcone bł. Karolinie. Przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczennice  poznały dokładny życiorys bł. Karoliny w formie prezentacji. Spotkanie zakończyło się rozmyślaniem razem z bł. Karoliną.

             

             

          • Lekcja języka angielskiego przedszkole: #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci (czerwiec)

          • Wiosenne zajęcia w przedszkolu-nazwy owadów, które możemy spotkać na łące; cykl rozwoju motyla  na podstawie książki Erica Carla  „ The Very Hungry Caterpillar” #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

            Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci utrwalały poznane nazwy owadów poprzez różnorodne gry i zabawy z kartami obrazkowymi, następnie każdy mógł zanurzyć swoje dłonie w pudle pełnym ryżu i wyszukać w nim zalaminowane obrazki przedstawiające owady. Zadaniem uczniów było oczywiście nazwać swoje znalezisko. Nauczyciel zaprezentował uczniom książkę o bardzo głodnej gąsienicze, a uczniowie na podstawie wysłuchanego tekstu i po obejrzeniu ilustracji układali w odpowiedniej kolejności nazwy potraw jakie w danym dniu tygodnia zjadła gąsienica, próbowali również odtworzyć cykl rozwoju motyla, nazywając po angielsku poszczególne stadia. 

          • Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie 2 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Temat lekcji: Rozpoznajemy i nazywamy posiłki, opisujemy co jemy na dany posiłek, mówimy rymowankę.

            Cele: rozpoznawanie i nazywanie posiłków w ciągu dnia, tworzenie krótkich wypowiedzi według wzoru (opisywanie co jemy na wybrany posiłek)

            Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, nagranie mp3, podręcznik, karta pracy, karty obrazkowe przedstawiające posiłki w ciągu dnia, mikrofon, aparat fotograficzny.

            Przebieg lekcji:

            1. Część organizacyjna: przywitanie się, sprawdzenie obecności, kontrola wykonania zadania domowego.

            2. Powtórzenie słownictwa z ostatniej lekcji: nauczyciel rozdaje uczniom pasujące karty obrazkowe i wyrazowe z nazwami potraw, po jednej na ucznia; uczniowie zapamiętują potrawę i odkładają kartę, nauczyciel rzuca piłkę do ucznia, który pyta całą klasę o potrawę na swojej karcie: Can I have some (salad), please? Osoba z pasującą kartą mówi : Yes, of course. Here you are! i siada. Następnie kolejny wybrany uczeń zadaje pytanie, zabawa kończy się, gdy wszyscy uczniowie siedzą.

            3. Nauczyciel prezentuje uczniom karty z obrazkami posiłków, mówiąc : Meals. Pokazuje każdą kartę i mówi nazwę posiłku oraz jego polski odpowiednik, uczniowie zapisują nowe słownictwo w zeszycie, następnie otwierają podręcznik, słuchają nagrania i wskazują zdjęcia posiłków w takiej kolejności w jakiej występują w nagraniu

            4. Uczniowie pracują z podręcznikiem, nauczyciel wskazuje potrawy i zachęca uczniów aby spróbowali zgadnąć na jakie posiłki dzieci przedstawione na obrazkach spożywają każdą z potraw, sprawdzają swoje przypuszczenia słuchając rymowanki Munch, munch, munch!, następnie powtarzają rymowankę za nagraniem.

            5. Uczniowie otrzymują kartę pracy na której mają uzupełnić potrawy jakie najchętniej jadają na poszczególne posiłki w ciągu dnia: breakfast, lunch, snack, tea, dinner. Następnie każdy z uczniów wybiera jeden posiłek i prezentuje zdanie, w którym mówi jaką potrawę najchętniej spożywa podczas tego posiłku, nauczyciel nagrywa wypowiedzi uczniów.

            6.Zakończenie lekcji: Odsłuchanie nagrania, omówienie wypowiedzi, komentarze na temat  wymowy.

            7. Zadanie domowe w  zeszyt ćwiczeń 

          • Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie 7 #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Temat lekcji: Protect the environment- przygotowanie plakatu i prezentacja na temat ochrony środowiska naturalnego.

            Cele: utrwalenie słownictwa (problemy środowiska naturalnego i sposoby ich rozwiązywania), ćwiczenie wypowiedzi ustnej,

            Pomoce dydaktyczne: komputer, telefon, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, aparat fotograficzny.

            Metody pracy: elementy metody projektu, praca z tekstem

            Formy pracy: praca w parach.

            Przebieg lekcji:

            1. Część organizacyjna: sprawdzenie obecności, kontrola wykonania zadania domowego

            2. Rozgrzewka językowa: zadanie w zeszycie ćwiczeń przypominające poznane słownictwo dotyczące środowiska naturalnego

            3. Wykonanie przez uczniów plakatów dotyczących różnych problemów środowiska naturalnego z wykorzystaniem przyniesionych materiałów oraz wyszukanych wcześniej informacji na przydzielony temat plakatu (praca w parach, pomoc nauczyciela, możliwość skorzystania z komputera oraz telefonu do wyszukania potrzebnych wiadomości, możliwość skorzystania z drukarki)

            4. Krótka prezentacja każdej grupy, odczytanie informacji umieszczonych na plakacie, pytania członków innych grup, dyskusja

            5. Zakończenie lekcji: wykonanie quizu nt. środowiska naturalnego (Wordwall)

          • Wycieczka klas V-VIII w okolice Krosna

          • Wycieczka klas V-VIII w okolice Krosna.

            W piątek 16 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ostatniej wycieczce roku szkolnego. Pod czujnym okiem wychowawczyń oraz pani przewodnik  z oddziału PTTK w Bochni wyruszyli wczesnym rankiem w kierunku Krosna. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Uczniowie zwiedzili zabytkowy dworek, w którym zamieszkiwała pisarka, zakupiony jako dar narodowy w czasach zaborów. Dzięki zgromadzonym tam przedmiotom i materiałom poznali również wiele ciekawych faktów z jej życia.  Następnie wybrali się do rezerwatu skalnego „Prządki”, aby podziwiać malownicze skałki położone pomiędzy Korczyną, a wsią Czarnorzeki. Nazwa rezerwatu wywodzi się
            z legendy, która głosi, że owe skały to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w kamień za to, że przędły w święto. Po wyczerpującym spacerze na łonie natury zbawienna okazała się wizyta w Pijalni Czekolady M.Pelczar Chocolatier  w Korczynie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film prezentujący historię i pochodzenie kakao oraz czekolady, jak również zapoznano ich z procesem produkcji od ziarna do tabliczki.  Uczniowie mieli również możliwość degustacji różnych rodzajów czekolady zarówno w formie stałej jak i płynnej.
            Po spożytych słodkościach w czekoladowym raju udali się zwiedzić ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu położonego na wyniosłym wzgórzu Pogórza Strzyżowsko- Dynowskiego. Zamek Odrzykoń był miejscem wydarzeń, które zostały później opisane w  „Zemście” Aleksandra Fredry, czyli jednej z najlepszych, a zarazem najbardziej znanych polskich komedii. Współcześnie zamek także jest podzielony między dwa podmioty – jedna część należy do gminy Wojaszówka, z kolei druga do gminy Korczyna. Program wycieczki był zróżnicowany, odwiedzane miejsca dostarczyły rozrywki zarówno dla ciała jak i dla ducha. Spacer w pięknych okolicznościach przyrody, degustacja czekolady, twórczość
            M. Konopnickiej, A. Fredry oraz festiwal piosenek w drodze powrotnej do Bielczy.

             

             

          • Scenariusz lekcji w klasie 6 "Pole powierzchni graniastosłupów prostych" #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

          • Scenariusz lekcji matematyki w klasie VI szkoły podstawowej.

            Dział programowy: Figury przestrzenne.

            Temat: Pole powierzchni graniastosłupów prostych.

            Cele lekcji:

            - poznanie wzorów na obliczanie pola całkowitego graniastosłupów: sześcianu, prostopadłościanu oraz dowolnych graniastosłupów,

            - poznanie symboliki oraz jednostek stosowanych w obliczeniach pól brył,

            - umiejętność zamiany jednostek kwadratowych,

            - przypomnienie wiadomości dotyczących graniastosłupów,

            -umiejętność stosowania poznanych wzorów do rozwiązywania zadań tekstowych,

            -umiejętność posługiwania się wyobraźnią przestrzenną,

            - umiejętność pracy w parach,

            - mobilizowanie do aktywnej pracy.

            Metody nauczania - aktywizująca:

            -  pogadanka - wykład

            - metoda praktyczna – ćwiczeniowa

            Formy pracy:

            -  w parach,

            - indywidualna.

            Zasady nauczania:

            -  trwałości wiedzy,

            -  świadomości nauczania i aktywnego udziału ucznia w procesie uczenia się.

             

            Środki dydaktyczne:

            - modele wybranych graniastosłupów prostych: trójkątnego, czworokątnego (prostokąt, trapez, kwadrat)

            -  siatki wybranych graniastosłupów prostych,

            - tablica multimedialna,

            - multipodręcznik,

            -podręcznik, ćwiczenia.

             

            Opis przebiegu lekcji.

            1. Część organizacyjna:

            - Powitanie

            - Sprawdzenie obecności.

            - Sprawdzenie zadania domowego – omówienie.

                 2.  Część właściwa lekcji:

                   Zapisanie tematu lekcji, podanie celów lekcji.

                  Przypomnienie wiadomości poznanych na temat graniastosłupów prostych.

                 Przedstawienie i omówienie wzorów na obliczanie pola całkowitego sześcianu, prostopadłościanu oraz dowolnego graniastosłupa o podstawie trójkąta,  trapezu, równoległoboku, rombu.

            Rozdanie uczniom zadań do rozwiązania w parach – obliczanie pól powierzchni wybranych graniastosłupów. Pomocą są szkielety brył oraz siatki.

            Uczniowie po upływie czasu przeznaczonego na pracę w parach, przedstawiają rozwiązania na tablicy.  Przepisują rozwiązania do zeszytów przedmiotowych.

            1. Podsumowanie lekcji.

            Nauczyciel ocenia pracę uczniów, wpisuje oceny.

            Nauczyciel dokonuje podsumowania lekcji, zebrania poznanych wiadomości.

            Podaje pracę domową.

             

             

          • Uroczyste otwarcie placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy

          • 15 czerwca 2023r. odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy. Na uroczystość zaproszono wielu znakomitych Gości. Niestety, nie wszyscy mogli przybyć ze względu na obowiązki służbowe.

            Swoją obecnością uroczystość uświetnili:

            • Wójt Gminy Borzęcin - Pan Janusz Kwaśniak,
            • Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Borzęcin oraz Sołtys wsi Bielcza - Pani Anna Choczyńska,
            • Prezes Stowarzyszenia Kwartet na Przedgórzu oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie - Pan Piotr Kania,
            • Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy – Ks. Artur Urban,
            • Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Borzęcin – Pan Kazimierz Sobota,
            • Pracownik Referatu Inwestycji Urzędu gminy Borzęcin – Pani Marta Latocha,
            • Pracownik Referatu Inwestycji Urzędu gminy Borzęcin – Pani Agnieszka Piekarska,
            • Inspektor Nadzoru – Pan Wojciech Migdał.

            Wspaniałych Gości serdecznie powitała dyrektor szkoły,  Magdalena Kawa, która podziękowała Panu Wójtowi oraz  Przybyłym Gościom  za ogromny trud, jaki włożyli w pozyskanie środków i realizację całej inwestycji. Zapewniła również, iż powstały plac, dzięki bogatemu wyposażeniu i pięknemu wyglądowi, będzie zachęcał dzieci do częstego przebywania na świeżym powietrzu oraz zabaw z rówieśnikami. Tym samym- przyczyni się do rozwijania sprawności ruchowych, intelektualnych, a także kompetencji społecznych uczniów.

            Swoją wdzięczność dyrektor, Rada Rodziców i uczniowie wyrazili wręczając kwiaty Panu Wójtowi oraz wszystkim zaproszonym Gościom.

            Następnie głos zabrał Wójt Gminy Borzęcin, Pan Janusz Kwaśniak, który w swoim wystąpieniu podkreślił walory zabawowe i edukacyjne placu zabaw oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tejże inwestycji. Dzieciom i nauczycielom oraz  mieszkańcom Bielczy Pan Wójt życzył wiele radości płynącej z korzystania z nowego placu, który w  założeniu jest miejscem dostępnym dla każdego.

            Swoim przemówieniem uroczystość uświetnił również Prezes Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”, Pan Piotr Kania, życząc wszystkim radosnego użytkowania placu; wyraził nadzieję, że stanie się on miejscem spotkań dla całych rodzin.

            Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów, które spotkały się z dużym uznaniem i licznymi pochwałami ze strony przybyłych Gości.

            Oczywiście plac nie mógłby zostać otwarty bez uroczystego przecięcia wstęgi, czego dokonali:

            • Pan Janusz Kwaśniak, Wójt Gminy Borzęcin,
            • Pani Anna Choczyńska, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Borzęcin oraz Sołtys wsi Bielcza,
            • Pan Piotr Kania, Prezes Stowarzyszenia Kwartet na Przedgórzu,
            • Ks. Artur Urban, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy,
            • Dyrektor zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy, Pani Magdalena Kawa,
            • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Samuel Bielerzewski.

            Przysłowiową „kropkę nad i” postawił Proboszcz naszej parafii, Ksiądz Artur Urban,  który poświęcił urządzenia zamontowane na placu, aby wszystkie dzieci mogły w pełni cieszyć się jego urokami.

            Zwieńczeniem uroczystości, a zarazem jej najpiękniejszym punktem był moment otwarcia placu zabaw oraz radość widoczna na twarzach dzieci. 😊 Ich entuzjazm i  okrzyki zachwytu wywołały uśmiechy na twarzach Gości, którzy w tym momencie zyskali pewność, że ich wysiłki nie poszły na marne. Kolejny raz potwierdziły się słowa wybitnego pedagoga, Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

            Na koniec wszyscy Goście, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły zostali zaproszeni na poczęstunek przy wspólnym stole. Oczywiście nie zapomniano  o dzieciach, które dzięki wspaniałomyślności Właścicieli firmy „Wiking” otrzymały popcorn i watę cukrową.

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy pragnie wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości. Za pomoc w przygotowaniu części artystycznej szczególnie dziękuję Nauczycielom: P. Agnieszce Pabian. P. Justynie Knap, P. Krystianowi Zychowi,  P. Ilonie Łąpieś oraz P. Alicji Bogusz-Dudzie.

            Ogromne podziękowania składam na ręce Państwa Iwony i Jarosława Bodzioch, którzy nieodpłatnie wypożyczyli i ustawili namioty chroniące naszych Gości przed słońcem. Firmie „Wiking” dziękuję także za ufundowanie poczęstunku w postaci waty cukrowej i popcornu dla wszystkich dzieci naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Serdecznie Państwu Dziękuję!

            Pragnę również gorąco podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe uroczystości oraz uświetnienie jej swoją obecnością.

            Bardzo dziękuję także Panu Piotrowi Kani, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury, za wypożyczenie stołów i krzeseł oraz Pracownikom naszej szkoły (byłym i obecnym), którzy zaangażowali się w przewożenie ich z Budynku Wielofunkcyjnego. Serdecznie dziękuję Sekretarz Szkoły, Pani Małgorzacie Marcinek za nieocenioną pomoc logistyczną.

            Dziękuję również Uczniom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że dla nich warto robić wszystko, co wspiera ich rozwój i pozwala im rozwinąć skrzydła. Kochani, to wszystko dla Was!

            M.Kawa

          • 3 miejsce Mistrzostw Polski U-13

          • Wiktoria Bodzioch – uczennica klasy V naszej szkoły zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt U13 w drużynie UJ Kraków „Młode Jagiellonki”.

            Z każdego województwa naszego kraju do rywalizacji o Mistrzostwo Polski Młodziczek wyszły po 2 drużyny młodych dziewcząt. W ćwierćfinale (32 drużyny) po zwycięstwie z KSP Kielce oraz Górnikiem Łęczna dziewczęta wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polskim (16 drużyn), co było  największym sukcesem w historii w młodzieżowej piłce trawiastej Młodych Jagiellonek. Zespół młodych dziewcząt obiecał, że to jeszcze nie koniec i rzeczywiście mimo to, iż nie należały do faworytów turnieju (zespół opierał się w dużej mierze na dziewczynkach z rocznika młodszego), dzięki bardzo dobrej postawie wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski, czyli najlepszej 8-ki drużyn w kraju. Złożyły się na to zwycięstwa z Resovią Rzeszów i Łysicą Bodzentyn. Był to do tej pory największy sukces sekcji młodzieżowej AZS UJ Kraków i pierwszy finał Mistrzostw Polski.

            Są WIELKIE💪🔥🔥💪

            W zawodach finałowych, które odbywały się w Jarocinie w dniach 6-8 czerwca Młode Jagiellonki przeszły same siebie zdobywając 3 miejsce👏👏 przegrywając tylko z późniejszym Mistrzem Polski, zespołem UKKS Katowice, a pozostawiając w pokonanym polu tak znane firmy jak Orlen Gdańsk, Tęcza Sportis Bydgoszcz, Warta Poznań czy tez GKS Katowice.  W walce o 3 miejsce z Diamonds Akademy z Warszawy wygrały w rzutach karnych 5:3.

            Trzeba dodać iż Wiktoria grała każdy mecz w podstawowym składzie i nie zeszła z boiska ani na minutę, była również autorką gola w meczu z GKS Katowice, dającego im awans do najlepszej 4. Gratulacje dla Wiktorii i całej drużyny, życzymy dalszych sukcesów.