• Order Uśmiechu!

• 21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” cheeky

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski).

Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie.

Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

W naszej szkole po raz pierwszy obchodzono ten dzień z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego Opiekunów Pań:

Agnieszki Reczek i Małgorzaty Kumórek

Z tej okazji odbył się konkurs plastyczny na wykonanie Orderu Uśmiechu.

I miejsce - Oskar Pudło

II miejsce - Magdalena Dubieniecka

II miejsce - Gertruda Borowiec

Wyróżnienia:

Julia Uniszkiewicz, Hubert Bogusz, Mikołaj Łąpieś, Patrycja Duda, Sandra Latocha, Emilia Wojdak.

Przyznano statuetki dla najżyczliwszej osoby w klasie:

Wiktoria Imiołek- klasa I

Oliwia Cisak – kl.II