• Plan pracy 2016/2017

•

1.Wrzesień 2016 r. – spotkanie organizacyjne, zapoznanie uczniów z regulaminem Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkół w Bielczy.

2. Październik 2016r. - spotkanie informacyjne na temat projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia realizowanego pod nazwą „Młodzi szafarze Bożego Miłosierdzia” przez członków SKW - przedstawienie celów projektu – rozpoznanie potrzeb środowiska lokalnego (ankieta) , złożenie deklaracji uczestnictwa.

3. Październik 2016r. – przygotowanie wiązanek i złożenie ich na grobach żołnierskich lokalnego cmentarza.

4. Wrzesień 2016/czerwiec 2017 zbiórka zakrętek dla niepełnosprawnej, byłej uczennicy Zespołu Szkół w Bielczy.

5. Listopad 2016r.- sprzedaż piernikowych serduszek przy parafialnym kościele w Bielczy oraz na terenie Zespołu Szkół w Bielczy, zbiórka pieniędzy dla podopiecznych DPS w Brzesku.

6. Listopad 2016r – przeprowadzenie szkolnej ankiety uczniowskiej na temat: „Czy warto pomagać”?

7. Październik 2016r. / maj 2017r. – pomoc pięciu osobom starszym z terenu Bielczy w codziennych czynnościach porządkowych np. wokół domu – pomoc realizowana będzie w dwu lub trzyosobowych zespołach zadaniowych.

8. Listopad 2016 r./ maj 2017 r. –samopomoc na rzecz uczniów: „Pomóż mi kolego”, pomoc koleżeńska w nauce matematyki i języka polskiego (odrabianie zadań domowych) dla chętnych dzieci ze szkoły podstawowej, cotygodniowe zajęcia prowadzone w dwuosobowych zespołach zadaniowych.

9. Listopad/ grudzień 2016 r. – przygotowanie ozdób świątecznych oraz rozprowadzanie ich w parafialnym kościele w Bielczy, zbiórka pieniędzy na sierociniec w Kasisi – Zambia.

10. Listopad/grudzień 2016„Góra Grosza”- wyznaczeni uczestnicy projektu wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego podczas przerw przeprowadzą zbiórkę pieniędzy.

11. Grudzień 2016r. – własnoręczne wykonanie kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia – wręczenie ich z życzeniami podopiecznym (chorym i samotnym) z Bielczy.

12. 5 Grudzień2016 – Dzień Wolontariusza – spotkanie członków, wspólna zabawa.

13. Grudzień 2016 r.- Kolędnicy Misyjni – uczestnicy projektu kolędując zbierają ofiary na cele misji.

14. Styczeń 2017r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kwesta obok kościoła parafialnego oraz obok sklepu „Groszek” w Bielczy, cztery dwuosobowe grupy zbierają wolne datki do puszek na konto WOŚP.

15. Styczeń 2017r. „Szlachetna Paczka”- zbiórka produktów żywnościowych, odzieży i butów dla losowo wybranej rodziny.

16. Styczeń 2017r – współpraca z Caritas przy organizowaniu opłatka dla seniorów z terenu Bielczy – udział w Jasełkach oraz pomoc przy zorganizowaniu poczęstunku.

17. Styczeń 2017r – odwiedziny wolontariuszy w DPS w Brzesku oraz w Ośrodku Opiekuńczo – Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych – integracja uczniów z podopiecznymi, wspólne kolędowanie.

18. Styczeń/Luty 2017 – List do chorego kolegi/koleżanki – uczniowie z klas młodszych redagują i wysyłają listy do chorych dzieci.

19. 11 Luty 2017 r. – Dzień chorego – wspólna modlitwa i adoracja przed obrazem Jezusa Miłosiernego w intencji chorych i cierpiących.

20. Luty 2017r. – zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań / wierszy na temat: „Pomaganie jest fajne!”

21. 8 marzec 2017r. – akcja „Babeczki nie z tej ziemi” – sprzedaż upieczonych przez wolontariuszy babeczek – dochód przeznaczony na upominki świąteczne dla podopiecznych z DPS w Brzesku.

22. Marzec 2017r. – przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. ”Pomocna dłoń”.

23. Kwiecień 2017 r. – sprzedaż ciast świątecznych na terenie Zespołu Szkół w Bielczy - zbiórka pieniędzy na sierociniec w Kasisi – Zambia.

24. 19 maj 2017r. – „Dzień Dobrych Uczynków”- święto społecznych, bezinteresownych działań.

25. Maj 2017r. – spotkanie ze „Światem bajek i wyobraźni” – zbiórka używanych książek: bajek, baśni itp. do świetlicy szkolnej. Zorganizowanie cyklu spotkań „Poczytaj mi kolego / koleżanko”- czytanie przez wolontariuszy dzieciom przebywającym na świetlicy oraz w młodszych klasach SP baśni, bajek i legend.

26. Maj 2017r. – akcja „Naleśnik” – przygotowanie i sprzedaż naleśników wśród uczniów i pracowników szkoły. Dochód przeznaczony na wyjazd członków SKW do kina.

27. Czerwiec 2017r. - Spotkanie wolontariuszy - podsumowanie pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2016/2017.