• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) na lata 2016-2020

• Zespół Szkół w Bielczy w listopadzie 2015 r. złożył Wniosek o dofinansowanie zakupu książek do szkolnej biblioteki. Kwota na zakup woluminów uzależniona była od ilości uczniów i w przypadku naszej placówki wyniosła 4 tys. zł. Warunkiem dofinansowania był wkład własny w wysokości 1000 zł. Wnioski oceniał zespół powołany przez Wojewodę Małopolskiego. Celem programu jest podniesienie stanu czytelnictwa poprzez wzbogacenie oferty szkolnych i publicznych bibliotek.

Obecnie ze środków NPRCz zakupiono 247 egzemplarzy książek (lektury, książki przygodowe, podróżnicze, detektywistyczne, komiksy).

Podejmij wyzwanie czytelnicze- taki plakat zobaczy każdy odwiedzający szkolną bibliotekę. Zachęcamy nie tylko do czytania ale i do słuchania, gdyż do niektórych książek dołączone są audiobooki.

W.Baryczka