• Inicjatywy

Albert Szczecina

Marek Woźniak

Inicjatywy całoroczne:

• Współdziałamy z Dyrekcją, wychowawcami i innymi nauczycielami.

• Rozwijamy samorządność.

• Współpracujemy z wolontariatem i fundacjami organizującymi akcje charytatywne.

• Dbamy o estetykę naszej szkoły.

• Propagujemy Prawa Człowieka i Dziecka

• Szczęśliwy numerek.

• Dzień bez złej oceny.

• Organizujemy dyskoteki szkolne.

• Współpracujemy z oficjalną stroną internetową naszej szkoły.

• Zagospodarowujemy gazetkę informacyjną S.U.

• Tematyczne pory roku i święta (gazetki szkolne).

• Dni tematyczne:

5. Dzień Ochrony Środowiska

17. Dzień Pustej Klasy

Szczęśliwy numerek”

Szczęśliwy numerek” będzie obowiązywał od 24.10.2016r.  Jest on losowany zawsze dzień wcześniej i wyświetlany na stronie dziennika Librus. Każdego dnia przed rozpoczęciem lekcji przewodniczący szkoły lub jego zastępca  zaznacza na kalendarzu wylosowany numer w dzienniku. Kalendarz znajduje się na tablicy informacyjnej SU, a tzw. „Szczęśliwy numerek” będzie każdorazowo wpisany kolorem czerwonym.

Regulamin "Szczęśliwego numerka"

1. Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia dla całej szkoły jeden numer z dziennika.

2. Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego dnia po godzinie 18:00 i widoczny jest na kontach uczniów oraz rodziców. Numerek ten jest „do wykorzystania” dnia następnego i zostaje wpisany do kalendarza najpóźniej o 7:55 w dniu, w którym obowiązuje.

3. Szczęśliwy numerek” zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym z pisania niezapowiedzianych kartkówek i oceniania odpowiedzi ustnych na wszystkich lekcjach w danym dniu.

4. Uczeń posiadający wylosowany na dany dzień numer ma obowiązek poinformować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

5. Nauczyciel może poprosić o napisanie na następnej lekcji (innego dnia) kartkówki z dnia, w którym uczeń był z tego zwolniony.

6. Wylosowany numerek nie zwalnia z pisania zapowiedzianych kartkówek, sprawdzianów czy prac klasowych. Nie usprawiedliwia także braku zadania domowego, braku zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika, zbioru zadań czy też stroju na lekcję wychowania fizycznego.

7. Szczęśliwy numerek” nie obejmuje zwolnienia z ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego.

8. Szczęśliwy numerek" nie chroni od uwag za złe zachowanie.

9. W przypadku niewłaściwego zachowania podczas lekcji ucznia posiadającego wylosowany numer, nauczyciel może odmówić mu prawa do zwolnienia z odpowiedzi ustnej czy z pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Dzień bez złej oceny”

Obowiązuje od października 2016 r. do czerwca 2017r.

Regulamin „Dnia bez złej oceny”

1. Dzień bez złej oceny” – to wybrany lub wylosowany na każdy miesiąc jeden dzień, w którym wszyscy uczniowie, którzy mają w tym dniu wymaganą część garderoby, odpowiedni jej kolor lub rekwizyt nie mogą otrzymać oceny niedostatecznej z odpowiedzi ustnej.

2. Informacja, iż dany dzień został wybrany, zostaje podana do wiadomości uczniów  dzień wcześniej (tablica ogłoszeń SU).

3. Uczniowie nie są natomiast zwolnieni tego dnia z otrzymywania ocen niedostatecznych ze sprawdzianów, kartkówek (również tych niezapowiedzianych), zadań domowych oraz prac klasowych.

Akcja „Dzień bez złej oceny” nie uchyla ucznia od konsekwencji w przypadku braku zadania domowego, braku zeszytu   przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika, zbioru zadań czy stroju na lekcję wychowania fizycznego.

4. „Dzień bez złej oceny” obowiązuje na wszystkich przedmiotach w danym dniu.

1. Jeżeli uczeń jest pytany w wylosowanym dniu i jego odpowiedź zostaje oceniona na ocenę niedostateczną, nauczyciel nie może wpisać tej oceny do dziennika. Ocena ta nie może być również przeniesiona na inny dzień lub być wpisana z inną datą.

2. Nauczyciel ma prawo nieprzestrzegania zasad akcji „Dzień bez złej oceny” tylko w przypadku niewłaściwego zachowania poszczególnych uczniów podczas lekcji.