• Szkolny Klub Wolontariusza - Sprawozdanie

• Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2012/2013

Szkolny Klub Wolontariusza zainicjował swoją działalność w grudniu 2012 roku w ZS w Bielczy. Zrzesza on 21 członków: uczniowie klas I – III gimnazjum i dwóch uczniów klasy VI SP.

W okresie swej działalności klub zorganizował i przeprowadził następujące akcje:

- Akcja „Paczka Niespodzianka”, obejmująca zbiórkę słodyczy na terenie szkoły, z których następnie przygotowano paczki dla wytypowanych wcześniej sierot i półsierot z ZS w Bielczy oraz dla ucznia J. Galasa. Słodycze te zostały wręczone uczniom wraz z życzeniami świątecznymi na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w obecności członków klubu, opiekunów i dyrektor szkoły p. R. Woda.

- Udział w akcji WOŚP, polegający na przywiezieniu ze sztabu w Brzesku przez opiekunów puszek, naklejek – serduszek i plakatu informacyjnego oraz kwestowanie.

- „Kiermasz Ciast Wielkanocnych” – akcja polegająca na przygotowaniu przez grupy uczniów ciast, a następnie ich sprzedaż w sklepiku szkolnym.

Od początku swej działalności klub nawiązał współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Brzesku.

W marcu wśród uczniów szkoły zorganizowano zbiórkę „wielkanocnych słodyczy”, które w zakupionych koszach i paczkach powędrowały do podopiecznych DPS w Brzesku. Uczniowie znów wykazali się ogromną ofiarnością, a dodatkowe środki na ten cel przekazali ks. T. Kubala i p. dyrektor R. Woda.

21 marca delegacja uczniów wraz z opiekunkami przekazała „świąteczne kosze” na ręce siostry dyrektor wraz z życzeniami świątecznymi. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać podopiecznych i spędzić z nimi czas na zajęciach plastycznych oraz zwiedzić ośrodek.

- Wypiek i sprzedaż gofrów.

- Opieka podczas przerw nad uczennicą kl. III SP W. Latocha.

- Zbiórka plastikowych butelek dla DPS w Brzesku.

- Pomoc osobom starszym i samotnym z terenu Bielczy w pracach domowych i w ogrodzie.

Wszystkie przeprowadzone prze klub akcje cieszyły się wielkim powodzeniem, wystarczy choćby wymienić kiermasz ciast czy akcję wypieku i sprzedaży gofrów, która okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Uczniowie bardzo chętnie działali i nadal chcą angażować się w pomoc na rzecz innych. Pokazali, że „chcieć, to móc”.

Za swoją pracę w dniu zakończenia roku szkolnego otrzymali symboliczne „Podziękowania”.

W nowym roku szkolnym klub będzie kontynuował swoją działalność.

Opiekunki:

Alicja Bogusz – Duda