• Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza

• Plan pracy SKW  w roku szkolnym 2017/2018

1.Wrzesień 2017 r. – spotkanie organizacyjne, zapoznanie uczniów z regulaminem Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym     w Bielczy.

2. Październik 2017r. - spotkanie informacyjne na temat projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia realizowanego pod nazwą „Być dobrym jak chleb” przez członków SKW -  przedstawienie celów projektu – rozpoznanie potrzeb środowiska lokalnego

3. Wrzesień 2017/maj2018 „Zakręcona akcja” – zbiórka zakrętek dla niepełnosprawnej, byłej uczennicy.

4. Październik 2017r.  prezentacja multimedialna „Spacer po zakopiańskich Kalatówkach” – śladami Sióstr i Braci Albertynów.

5. 14 październik 2017r. – wycieczka do Zakopanego – zwiedzanie pustelni brata Alberta i miejsc związanych z jego życiem i działalnością.

6. Październik 2017r. – przygotowanie wiązanek i złożenie ich na grobach żołnierskich lokalnego cmentarza.

7. Listopad 2017r.- sprzedaż piernikowych serduszek  na terenie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bielczy, zbiórka pieniędzy dla podopiecznych  DPS w Brzesku.

8.  Październik 2017r. / maj 2018r. – pomoc pięciu  osobom starszym z terenu Bielczy w codziennych czynnościach porządkowych np. wokół domu – pomoc realizowana będzie w dwu lub trzyosobowych zespołach zadaniowych.

9.  Listopad 2017 r./ maj 2018 r. –pomoc koleżeńska w nauce matematyki i języka polskiego (odrabianie zadań domowych) dla chętnych dzieci ze szkoły podstawowej. 10.  Listopad 2017r/ maj 2018 r. – „Marzycielska poczta” – wysyłanie tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

11. Listopad 2017r. „Świąteczne Kartki Dobroczynne” niosą pomoc i dobre słowo. Sprzedaż kartek świątecznych przez członków SKW wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

12 Listopad/grudzień 2017„Góra Grosza”- wyznaczeni uczestnicy projektu wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego podczas przerw przeprowadzą zbiórkę monet.

13. Grudzień 2017r./marzec 2018r – własnoręczne wykonanie kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy – wręczenie ich z życzeniami podopiecznym (chorym i samotnym) z Bielczy.

14.  5 Grudzień2017 – Dzień Wolontariusza – spotkanie członków SKW pod hasłem „Pomagam bo chcę”- poczęstunek i  wspólna zabawa.

15. Grudzień 2017r. „Szlachetna Paczka”- zbiórka produktów żywnościowych, odzieży i butów dla losowo wybranej rodziny z terenu Polski.

16. Grudzień 2017r – współpraca SKW z Parafialnym  Oddziałem Caritas przy organizowaniu opłatka dla seniorów z terenu Bielczy , pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

17.  Styczeń 2018r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – kwesta obok kościoła parafialnego oraz obok sklepu „Groszek” w Bielczy, cztery dwuosobowe grupy zbierają wolne datki do puszek na konto WOŚP.

18.  Styczeń 2018r – odwiedziny wolontariuszy w DPS w Brzesku oraz w Ośrodku Opiekuńczo – Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych – integracja uczniów z podopiecznymi, wspólne kolędowanie.

19.  Styczeń 2018r. – włączenie się wolontariuszy w akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowanie krótkich, satyrycznych scenek oraz drobnych upominków.

20.  11 Luty 2018 r. – Dzień chorego – wspólna modlitwa i adoracja przed obrazem Jezusa Miłosiernego w intencji chorych i cierpiących.

21. Marzec 2018r. – przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego nt. „Pomocna dłoń”.

22.  Marzec 2018r. – sprzedaż ciast świątecznych na terenie Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Bielczy – zbiórka pieniędzy na potrzeby misji w Afryce.

23. 19 maj 2018r. – „Dzień Dobrych Uczynków”- święto społecznych, bezinteresownych działań. Zorganizowanie podczas przerw wspólnych zabaw dla młodszych kolegów i koleżanek pod opieką koordynatorów i nauczycieli dyżurujących.

24. Maj 2018r. – akcja „Hamburger” – przygotowanie i sprzedaż hamburgerów  wśród uczniów i pracowników szkoły. Dochód przeznaczony na wyjazd członków SKW do kina.

25.  Czerwiec 2018r. -  Spotkanie wolontariuszy -  podsumowanie pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2017/2018.