Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

Pan Samochodzik i  ...  znani detektywi.

19 października 2015 r. gościem  Publicznej Biblioteki w Bielczy był  Arkadiusz Niemirski - dziennikarz , satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży  i dorosłych oraz kontynuator  ( 17 tomów) znanego cyklu powieści Z. Nienackiego "Pan samochodzik...".Twórczością literacką zajmuje się od 1999 roku. Dorobek literacki to przede wszystkim powieści detektywistyczne :  Klątwa Nipkowa , Tajemnica Fabritiusa,  Testament bibliofila , Pojedynek detektywów , Zbrodnia prawie doskonała, Bożek Templariuszy i in.

W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli gimnazjaliści Zespołu Szkół w Bielczy pod opieką wychowawców  i  bibliotekarza. Pan  A. Niemirski  w formie nowoczesnej prezentacji przedstawił swój życiorys i drogę artystyczną- od założonego w liceum kabaretu , przez pracę w III Programie Polskiego Radia do chwili obecnej. Autor niezwykle barwnie , często żartobliwie, mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przybliżył uczestnikom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów  z literatury i filmu oraz  twórców tych postaci. Ciekawie opowiadał o wyjątkowości Pana  Samochodzika , kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule- niepozornym aucie, które miało nieprzeciętne możliwości. Pisarz w sposób humorystyczny , językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania , że warto mieć marzenia, cel życia i pasję, zachęcał do czytania książek (nie tylko do połowy!). Prawie  dwugodzinne  spotkanie prowadzone przez P. Bogusławę Stawarz upłynęło w miłej atmosferze, wypowiedzi pisarza -a także niektóre elementy prezentacji wywoływały wśród zgromadzonych salwy śmiechu. Autor zachęcał młodzież do czytania swojego bloga prowadzonego na stronie internetowej www.niemirski.com .

Na zakończenie spotkania A. Niemirski odpowiadał na pytania publiczności.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Bibliotekarz- W. Baryczka

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA