• Marzec

• Realizacja zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem – Marzec 2016

Hasła, które przyświecały uczniom i pracownikom naszej szkoły:

„ Dopilnuj aby Twoje dzieci brały udział w programach szczepień przeciwko:

- wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (noworodki)

- wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV (dziewczęta)

„ Bądź odpowiedzialny za zdrowie dzieci – Twoja świadomość może uratować im życie”

Miesiąc marzec poświęcony był dzieciom, rodzicom i dbałości o ich zdrowie i życie.

Naczelnym tematem wszelkich dyskusji nadal była profilaktyka, ponieważ to ona jest najważniejsza.

Na korytarzu szkolnym wykonana została specjalnie na ten cel gazetka, która zawierała informacje dotyczące wirusa brodawczaka ludzkiego HPV i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Każdy kto odwiedził nasze szkolne mury mógł poczytać, pooglądać i dowiedzieć się o wirusach zagrażających życiu dzieci.

Uczennice klasy III gimnazjum razem z panią Magdaleną Kawą przygotowały ulotki promujące udział w programach szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego i wirusowi zapalenia wątroby typu B.

Wychowawcy przeprowadzili również na ten temat prelekcje dla rodziców.

Tematy szczepień i profilaktyki realizowane były również na lekcjach wychowawczych, przyrody, biologii i wychowania do życia w rodzinie.

Dziewczęta z Klubu Przyrodnika razem z paniami Justyną Knap i Moniką Kawą rozdawały rodzicom i nauczycielom ulotki dotyczące szczepień, profilaktyki zdrowia, otyłości, zdrowego żywienia, zerwania z nałogiem jakim jest nikotynizm, promocji karmienia piersią czy hormonalnej terapii zastępczej.

Rodzice, jak również nauczyciele chętnie korzystali z tego rodzaju informacji.

Mamy nadzieję, że wielu z nich skorzysta z tego źródła wiedzy i zatroszczy się o zdrowie dzieci i własne:)

Monika Kawa