• Grudzień

• Realizacja zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem – Grudzień 2015

Hasła, które przyświecały uczniom i pracownikom naszej placówki:

„ W miejscu pracy unikaj kontaktu z substancjami rakotwórczymi, zawsze stosuj się do instrukcji BHP”

„ Nie lekceważ przepisów BHP – bądź bezpieczny”

W tym miesiącu poruszane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem zarówno w szkole, jak i w domu rodzinnym uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników naszej placówki.

Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa poruszane były na lekcjach przyrody, chemii, EDB, religii jak również lekcjach wychowawczych. Poruszano m. in. następujące tematy:

- Substancje trujące i rakotwórcze w najbliższym otoczeniu.

- Unikanie substancji rakotwórczych, stosowanie się do instrukcji BHP.

-W miejscu pracy unikaj kontaktu z substancjami rakotwórczymi, zawsze stosuje się do instrukcji BHP.

- Rozmowy na temat zachowania się w różnych sytuacjach.

- Zagrożenia w życiu codziennym.

- Nie lekceważ przepisów BHP – bądź bezpieczny.

-Przestrzegając przepisów bhp- jesteśmy bezpieczni.

-Bezpieczeństwo środowiska domowego to też Twoja sprawa. Celem zajęć było uświadomienie uczniom niebezpieczeństw grożących w kontaktach z prądem oraz bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

Na szkolnych tablicach informacyjnych umieszczono również prace plastyczne ukazujące prawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych, zachowaniu bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem czy wykonywaniu innych prac, stosując się do przepisów BHP.

Wszyscy mieli możliwość poczytać, obejrzeć prace i zastanowić się czy właściwie postępują

i dbają o swoje zdrowie i życie.

Monika Kawa