• Palenie jest słabe

• 28 kwietnia odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań związanych z kampanią Palenie jest słabe.

Nasza Szkoła jest uczestnikiem kampanii Palenie jest słabe zorganizowanej przez Ministerstwo Zdrowia i Stowarzyszenie Manko. We wrześniu na podstawie wyników testu wiedzy o nikotynizmie wyłoniono ambasadora akcji. Zwyciężczyni Eliza Wójcik (klasa II gimnazjum) wraz z koordynatorem Anną Góra wzięła udział w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym, które odbyło się 3 października w Krakowie.

Oliwia Opoka i Wojciech Nalepa (uczniowie klasy III) wykonali zdjęcie pod hasłem przewodnim kampanii Palenie jest słabe. Zdjęcie wzięło udział w głosowaniu na portalu społecznościowym facebook. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów nasze praca konkursowa zajęło 8 miejsce ( w kampanii brało udział 300 szkół z 3 województw).

Uczniowie klasy 2 gimnazjum na zajęciach dodatkowych przygotowywali się do przeprowadzenia zajęć o tematyce antynikotynowej skierowanej do wszystkich uczniów. Prezentację dotyczącą skutków palenia biernego przygotowały i zaprezentowały uczniom klas 1-3 S.P. Gertruda Borowiec i Ewelina Wojdak. Uczennice poprzez swój pokaz uporządkowały i poszerzyły informacje dzieci na temat zdrowia, uświadomiły im jak bardzo szkodliwe dla zdrowia jest palenie tytoniu oraz dlaczego jest ono niebezpieczne nawet dla osób niepalących. Gimnazjalistki włączyły się tym samym w program edukacji antytytoniowej Nie pal przy mnie, proszę skierowanej do uczniów najmłodszych klas.

Pokaz uatrakcyjniły krótkie scenki, w których wystąpili uczniowie klasy 1 gimnazjum: Kacper Duda, Kamil Florczak, Kamil Latocha, Magdalena Pabian, Karolina Rempała.