• Zajęcia z robotyki w przedszkolu.

• W dniu 3 kwietnia przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z robotyki, które zostały przeprowadzone przez Agencję szkolno-przedszkolną LUPUS. Po zajęciach wykonana została profesjonalna, wiosenna sesja zdjęciowa.

• Śniadanie Wielkanocne w przedszkolu.

• Zgodnie z naszą polską tradycją w przedszkolu organizujemy Śniadanie Wielkanocne. Dzieci mają okazję poznać smak tradycyjnych potraw. Śniadanie rozpoczynamy wspólnym składaniem świątecznych życzeń, a następnie wspólnie zasiadamy przy udekorowanych i zastawionych stołach. Ten dzień jest wyjątkowy, a dzieci mają okazję poznać wartość jaką niosą ze sobą święta, polska kultura, tradycja oraz wspólne spędzanie czasu.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

• Dnia 24 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Humor w utworach Aleksandra Fredry”. Celem konkursu było upowszechnianie kultury żywego słowa, kształtowanie wrażliwości i promowanie talentów recytatorskich. Jury w składzie: p. Magdalena Kawa, p. Renata Woda, p. Elżbieta Nowińska oraz p. Agnieszka Reczek jednogłośnie wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Marcel Kózka

II miejsce: Karol Golis

III miejsce: Kamila Kwaśniak

Wyróżnienie: Maksymilian Bryła, Oskar Czernek, Robert Kwaśniak.

Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie, gratulujemy zwycięzcom, którzy w kwietniu będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym w Borzęcinie.

Organizatorzy konkursu: E. Nowińska i A. Reczek

• GRA DYDAKTYCZNA Z LEKTURY

• Na lekcji języka polskiego, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Uwalniamy wyobraźnię”, Siódmoklasiści wykonali na podstawie lektury grę dydaktyczną. Kończąc omawianie „Balladyny” Juliusza Słowackiego, ostatnie dwie lekcje poświęciliśmy na powtórkę, która okazała się wyśmienitą zabawą. Uczniowie otrzymali wskazówki, jak stworzyć grę, ale sami musieli ją zaprojektować oraz wykonać. Oczywiście do dyspozycji mieli kostkę, pionki oraz 60 malin, pod którymi ukryte były szczegółowe pytania dotyczące treści dramatu. Priorytetem zajęć było nie tylko sprawdzenie znajomości treści omawianej lektury obowiązkowej, ale także kształcenie samodzielności i kreatywności uczniów oraz realizacja wybranych celów podstawy programowej z języka polskiego, jak np. zachęcanie do praktycznego zastosowania zdobytych wiadomości i odnoszenie treści tekstów kultury do własnego doświadczenia. Dzięki nieszablonowej powtórce oraz zaangażowaniu Uczniów w wykonanie gry, wszyscy Siódmoklasiści bardzo dobrze utrwalili wiadomości z lektury.

Agnieszka Reczek