Konspekt lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem Laboratoriów Przyszłości w klasie 1.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Data: 23.02.2023r.
Temat lekcji: Słuchamy historyjki i ją oceniamy. Opisujemy, że ktoś/coś się zbliża.
Cele: utrwalenie słownictwa (dzikie zwierzęta), słuchanie i oglądanie historyjki, odgrywanie historyjki z podziałem na role, opisywanie, że ktoś nadchodzi.
Umiejętności: Rozumienie prostych wypowiedzi ustnych. Rozumienie historyjek wspieranych obrazkami i dodatkowymi dźwiękami. Reagowanie na polecenia. Powtarzanie wyrazów i prostych zdań. Tworzenie bardzo prostych i krótkich wypowiedzi według wzoru. Odgrywanie dialogu. Używanie poznanych wyrazów i zwrotów podczas zabawy. Reagowanie werbalne i niewerbalne na polecenia. Stosowanie podstawowych zwrotów grzecznościowych. Współpracowanie z rówieśnikami w trakcie nauki.
Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, nagranie mp3, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, karty obrazkowe przedstawiające dzikie zwierzęta, karty do historyjki obrazkowej, mikrofon, lampa, statyw, kamera, aparat fotograficzny.
Metody pracy: dryl językowy, TPR, metoda aktywizująca (odgrywanie historyjki).
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.
Przebieg lekcji:
1. Część organizacyjna: przywitanie się, sprawdzenie obecności, zaśpiewanie piosenki „Hello Bugs Team”.
2. Rozgrzewka językowa: nauczyciel pokazuje karty obrazkowe przedstawiające dzikie zwierzęta, uczniowie nazywają je i gestami naśladują ich ruchy. Następnie ochotnicy wychodzą na środek, gestami pokazują wybrane zwierzę, a pozostali uczniowie odgadują, które to zwierzę.
3. Oglądanie i słuchanie historyjki obrazkowej. Nauczyciel zadaje pytania dotyczące historyjki, ochotnicy odpowiadają na nie.
4. Odgrywanie historyjki obrazkowej z podziałem na role. Każdy uczeń otrzymuje swoją postać (kartę obrazkową przedstawiającą dzikie zwierzę), jeden uczeń jest narratorem. Nauczyciel ustawia lampę, mikrofon i kamerę, którą nagrywa przedstawienie uczniów. Nauczyciel wykonuje zdjęcia podczas przedstawienia. Dzieci ustawiają się odpowiednio do kolejnych scen (przedstawionych na kartach do historyjki obrazkowej). Swoje kwestie (dialogi) powtarzają po nauczycielu.
5. Zakończenie lekcji: Dzieci i nauczyciel oglądają nagrany filmik i zdjęcia. Widzą jak wcielali się w swoje postacie oraz słyszą swoją wymowę.
6. Zadanie domowe: zeszyt ćwiczeń str. 40, zad. 1, 2.