Lekcja techniki w klasie szóstej, praca z mikrokontrolerem.
#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPszyszlosci
Opis lekcji z wykorzystaniem Laboratoriów Przyszłości:
Klasa szósta w dniu 7 marca na lekcji techniki, realizując temat: „Nowoczesny świat techniki” korzystała z pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości. Korzystając z podręcznika oraz materiałów znalezionych w Internecie odkryli najnowsze urządzenia techniki ułatwiające ludziom życie. Poznali urządzenia mechaniczne znajdujące się w samolotach , roboty chirurgiczne, dzięki którym operacje są bardziej precyzyjne i mniej inwazyjne oraz inteligentne klocki, z których można zbudować i zaprogramować własnego robota. Dzięki wspólnej pracy zbudowanie i zaprogramowanie robota (samochodu ) stało się możliwe. Poruszał się on w różnych kierunkach z włączonymi światłami. Podczas pracy robiono zdjęcia i nagrywano filmiki, korzystając z aparatu, lampy, kamery i statywu.
Scenariusz lekcji techniki w klasie szóstej z wykorzystaniem Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
Data: 07.03.2023r.
Temat lekcji: Nowoczesny świat techniki.
Cele lekcji:
- uczeń posiada świadomość znaczenia najnowszych zdobyczy techniki ułatwiających ludziom życie,
- uczeń przedstawia najnowsze wynalazki ludzkości,
- uczeń wie co to mechatronika,
- uczeń podaje przykłady urządzeń mechanicznych,
- uczeń potrafi przedstawić zastosowanie robotów,
- uczeń buduje i programuje robota,
- uczeń przestrzega zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń mechanicznych.
Przebieg lekcji:
Metody: pogadanka, dyskusja, praca z podręcznikiem, praca grupowa,
Środki dydaktyczne: komputer, podręcznik, tablica multimedialna, lampa, statyw, kamera, aparat fotograficzny.
Przebieg lekcji:
- Część organizacyjna: przywitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu i celów lekcji.
- Faza realizacji:
1.Uczniowie wypowiadają się co rozumieją pod pojęciem nowoczesny świat techniki (burza mózgów ).
2.Korzystając z podręcznika oraz materiałów znalezionych w Internecie poznają najnowsze wynalazki techniki, omawiają zastosowanie robotów.
3.Wykorzystujac inteligentne klocki budują a następnie programują własnego robota, który potrafi poruszać się w dowolnym kierunku i świecić zamontowanymi światłami. Podczas pracy robią zdjęcia i nagrywają filmik.
III. Faza zakończenia.
1.Uczniowie podsumowując pracę oglądają zdjęcia i filmik.
2.Nauczyciel wpisuje oceny najaktywniejszym uczniom.
3.Sprzątanie miejsca pracy. Pożegnanie.