• UCZYĆ, BAWIĄC

• Siódmoklasiści po zapoznaniu się z twórczością Ignacego Krasickiego, zostali zaproszeni do twórczej zabawy w ilustratora. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu rysunku do ulubionej bajki, zwracając uwagę na ważny element, czyli morał. Celem lekcji było utrwalenie wiadomości, wskazanie na ponadczasową wartość bajek, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania motywów literackich w dziełach plastycznych. Okazało się, że język Krasickiego, jednego z głównych przedstawicieli epoki oświecenia, jest jak najbardziej uniwersalny i bawi także współczesne pokolenie, przekazując czytelnikowi istotne zalecenia moralne.

Na lekcji wychowawczej, w ramach kontynuacji projektu, Pani Pedagog Sylwia Borowiec przygotowała ciekawą prezentację, film oraz warsztaty na temat relacji koleżeńskich. Pielęgnowanie i zacieśnianie kontaktów międzyludzkich polepsza nasz nastrój, dając poczucie spełnienia i szczęścia, a społeczne wsparcie, jakiego doświadczamy z zewnątrz zdecydowanie pomaga przezwyciężyć wszelkie trudności.

Sylwia Borowiec, Agnieszka Reczek

• Zapraszamy uczniów klas 4 - 8 do wzięcia udziału w Konkursie PORTRET SŁYNNEGO MATEMATYKA.

• Organizatorem Konkursu jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Cele Konkursu:

- popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas od 4 do 8 szkół podstawowych,

- wzmacnianie umiejętności wyszukiwania informacji,

- rozwijanie kompetencji plastycznych.

1) Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia portretu dowolnego uczonego, znanego powszechnie z tego, iż w czasie swojego życia zajmował się matematyką (choć matematyka nie musiała być wyłączną domeną jego zainteresowań).

2) Prace konkursowe uczniów:

- powinny być przygotowane w formacie nie większym niż A3,

- mogą być przygotowane dowolną techniką plastyczną,

- na pierwszej stronie powinny być zapisane imię i nazwisko portretowanego uczonego wraz z informacją o latach, w których żył,

- należy podpisać (na drugiej stronie): imieniem i nazwiskiem Autora,

- nie mogą naruszać praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich.

3) Do pracy powinno być dołączone oświadczenie rodzica/ prawnego opiekuna na udział dziecka w konkursie (do pobrania u szkolnego organizatora konkursu)

4)  Każdy uczeń może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę.

5) Prace konkursowe należy składać do 12 marca 2024 roku u szkolnego organizatora konkursu. Prace konkursowe zostaną przesłane pocztą do Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

6) Komisja Konkursowa oceni nadesłane prace, biorąc pod uwagę następujące aspekty:

- estetyka pracy,

- ciekawe ujęcie bohatera portretu,

- nieszablonowy pomysł na realizację portretu,

- uwzględnienie w portrecie elementów związanych z dziedziną matematyki, którą dany uczony się zajmował,

- trudność realizacji pomysłu oraz wykorzystanych technik plastycznych.

Szkolny Organizator Konkursu

Anna Pyzik

• .

• "Zespół Szkolono-Przedszkolny w Bielczy informuje, że zgodnie z
            art. 35
            ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j.
            Dz. U. z 2023 r. poz. 344 ze zm.) na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu
            Gminy Borzęcin, na stronie internetowej www.bielcza.edupage.org oraz na
            stronie BIP Urzędu Gminy Borzęcin, został podany do publicznej
            wiadomości wykaz nieruchomości położonej w miejscowości Bielcza
            przeznaczonej do oddania w najem w trybie bezprzetargowym."