• GMINNY  KONKURS   RECYTATORSKI „HUMOR W UTWORACH  ALEKSANDRA  FREDRY”

• GMINNY  KONKURS   RECYTATORSKI

„HUMOR W UTWORACH  ALEKSANDRA  FREDRY”

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP  roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim bajek i wierszy Aleksandra Fredry pod hasłem: „Humor w utworach Aleksandra Fredry”.

ORGANIZATOR

I etap – Biblioteka Szkolna ZSP w Bielczy (Elżbieta Nowińska, Agnieszka Reczek)

II etap – Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie

CELE:

1.Promowanie twórczości literackiej Aleksandra Fredry.

2.Ukazanie piękna języka polskiego.

3.Kształtowanie umiejętności pracy z tekstem i jego interpretacji.

4.Stwarzanie warunków do rozwijania uzdolnień recytatorskich.

5.Przezwyciężanie onieśmielenia wśród uczniów.

6.Pobudzenie ducha zdrowej rywalizacji.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1.Konkurs  adresowany jest do uczniów klas IV – VI.

2.Konkurs recytatorski odbędzie się w dwóch etapach:

I etap – eliminacje szkolne, podczas których Jury wyłoni 3 uczniów, którzy zaprezentują się najlepiej i przejdą do II etapu.

II etap – eliminacje gminne, które odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie.

3.Konkurs będzie miał formę prezentacji wybranego wiersza lub bajki Aleksandra Fredry.

4.Prezentacje należy wzbogacić o środki teatralne(ruch, gesty, rekwizyty) związane z wybranym tekstem.

KRYTERIA OCENY:

1.Pamięciowe opanowanie tekstu.

2.Interpretacja głosowa utworu (intonacja, modulacja głosu, tempo, dykcja).

3.Środki teatralne: strój, rekwizyty, własny pomysł na interpretacje.

TERMIN KONKURSU:

1.Zgłoszenie uczestników do 10 marca 2023r u organizatorów (Elżbieta Nowińska, Agnieszka Reczek).

2.Etap szkolny 23 marca 2023r. ( czwartek ) o godz. 8:00

3.Etap gminny 21 kwietnia 2023r.( piątek ) o godz. 10:00

Dla uczniów, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w etapie szkolnym przewidziane są atrakcyjne nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.

ZAPRASZAMY!