Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal zawodów 2018.
Festiwal zawodów 2018
Festiwal Zawodów 2018
23 marca uczniowie klasy 3 gimnazjum wraz z trzecioklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie oraz opiekunami wzięli udział w Festiwalu Zawodów na terenie EXPO w Krakowie. Podczas tego wydarzenia osoby, które dokonały już wyboru zawodu, tj. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prezentowali nabywane przez nich umiejętności zawodowe na ponad stu stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami. Gimnazjaliści zyskali w ten sposób okazję do zobaczenia „żywych zawodów”, czyli pracy realnie wykonywanej przez osoby specjalizujące się w danej dziedzinie. Zwiedzający obserwowali pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych, sami wykonywali jakieś zadanie np. z zakresu mechaniki, doświadczali na sobie efektów pracy usługowej i degustowali wykwintne wyroby gastronomiczne. W czasie kiedy podopieczni brali udział w festiwalowych wydarzeniach, opiekunowie mieli przyjemność spędzić czas na spotkaniu doradców zawodowych organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.
Mam nadzieję, że Festiwal pozwolił uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, których naukę biorą pod uwagę, ale również poszerzył ich horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których nie znali wcześniej z tradycji rodzinnej czy najbliższego otoczenia.
Dziękuję wszystkim uczestnikom piątkowego wyjazdu za wspólnie spędzony czas! Szczególne podziękowania kieruję w stronę naszego nieocenionego kierowcy i przewodnika duchowego ks. Artura Urbana
Anna Góra
„KIERMASZ CIAST ŚWIĄTECZNYCH”
W dniach 23.03.2018 – 27.03.2018 (piątek, poniedziałek, wtorek) odbędzie się
KIERMASZ CIAST ŚWIĄTECZNYCH
przygotowany przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza.
W ofercie oprócz tradycyjnych babeczek znajdą się rurki z kremem, mufinki oraz ciasta tortowe z owocami.
CENA ZA SZTUKĘ 2 – 3 ZŁ. (w zależności od rodzaju ciasta).
Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na akcje charytatywne objęte patronatem SKW.
Szkolny Klub Wolontariusza
Białe szaleństwo
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Białe szaleństwo.
„Białe szaleństwo” na Jurasówce
We wtorek 7 marca chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce, której celem było promowanie narciarstwa zjazdowego wśród dzieci i młodzieży jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. 21 uczniów doskonaliło swoje umiejętności narciarskie na stoku ”Jurasówka” w Siemiechowie. Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z urządzeń i sprzętu narciarskiego, a także z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku i wyciągu orczykowego. Wycieczka oprócz walorów sportowych przyniosła uczniom wiele radości, a to najważniejsze
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: ks. Artur Urban, pani Ilona Łąpieś, pan Krystian Zych oraz pan Karol Baran.
Wiosenny Kiermasz Książki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenny Kiermasz Książki.
Wiosenny Kiermasz Dobrej Książki!
W bibliotece szkolnej odbywa się kolejny już WIOSENNY KIERMASZ DOBREJ i TANIEJ KSIAŻKI.
Oferta jak zwykle atrakcyjna i różnorodna . Zapraszamy codziennie od 21 marca do 6 kwietnia br. w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
Czy jesteś duży, czy też mały, czytając książki otwierasz przed sobą świat cały!
Gminny Konkurs o Polonii Amerykańskiej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Konkurs o Polonii Amerykańskiej .
II miejsce ZSP w Bielczy w Gminnym Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Polonii Amerykańskiej
6 marca uczniowie klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z terenu Gminy Borzęcin wzięli udział w konkursie języka angielskiego, który odbył się w ZSP w Borzęcinie Górnym. Pomysłodawcą konkursu oraz sponsorem nagród była Polonia Amerykańska.
ZSP w Bielczy reprezentowali: Magdalena Dubieniecka, Szymon Borowiec, Brygida Bolek i Klaudia Pabian. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: część pisemna oraz prezentacja multimedialna. Test obejmował quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Polonii Amerykańskiej, zadania leksykalno-gramatyczne oraz wypowiedź pisemną. Tematem wypracowania było wspomnienie polskiego emigranta dotyczące jego przyjazdu do USA i życia na nowym lądzie. Drugą częścią konkursu były prezentacje multimedialne pt. „Poles in the USA” na temat historii, życia i kultury Polonii Amerykańskiej, omawiane w języku angielskim przez autorów. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: poprawność językową prezentacji oraz prowadzących, zgodność z tematem, czytelność i estetykę prezentacji, a także pomysłowość jej wykonania.
Dzięki efektownej prezentacji oraz wysokiemu wynikowi z testu, nasi uczniowie zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Katarzyna Chamioło
Fot. Joanna Bodzioch
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 21 marca 2018 r. tj. (środa) uczniowie przychodzą do szkoły bez książek, odbywają się zajęcia z wychowawcami.Czas trwania zajęć zgodnie z planem lekcji danej klasy.
Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy informuje, że w dniach 15-30 marca 2018r. w godzinach pracy sekretariatu szkoły można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.
Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły.
„Świąteczne Kartki Dobroczynne”
Kultywując zwyczaj wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek, podobnie jak przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza w dniach 13 – 28 marca 2018r na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przeprowadzą sprzedaż wielkanocnych kartek. Pisząc na tych wyjątkowych kartkach prześlemy życzenia bliskim oraz pomożemy w leczeniu chorych dzieci. Dochód z ich sprzedaży w całości przeznaczony zostanie na pomoc chorym i niepełnosprawnym podopiecznym, którzy objęci są pomocą programu „Na Ratunek” w Stowarzyszeniu Sursum Corda („w górę serca”) .
Kartki można zakupić u wychowawców, w przedszkolu oraz przed lekcjami w holu u wolontariuszy.
Cena kartki z koperta wynosi zaledwie 2 zł (można ofiarować więcej).
Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwile po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego.
Poczujcie to kupując kartkę!
Opiekunki SKW A.B-D, EN
Z każdym oddechem – realizacja programu: „Czyste powietrze wokół nas” w przedszkolu.
Oddychamy od chwili narodzin do chwili śmierci. Jest to podstawowa i stała potrzeba nie tylko dla każdego z nas, ale również dla wszystkich organizmów żyjących na Ziemi. Zła jakość powietrza, palenie tytoniu wpływa na nas wszystkich: szkodzi naszemu zdrowiu i środowisku oraz prowadzi do strat ekonomicznych. Człowiek z natury zbyt optymistycznie podchodzi do zagrożeń, których nie widać gołym okiem. Przyzwyczajeni do tych łatwo zauważalnych zmysłami, zapominamy o niedostrzegalnych. Przedszkole chce już od najmłodszych lat kształtować członków społeczeństwa odpowiedzialnych za swoje życie i życie innych. W związku z tym realizacja programu: „Czyste powietrze wokół nas” obejmowała zajęcia w obu grupach przedszkolnych - dopasowane do możliwości naszych podopiecznych. Prowadzone doświadczenia i badania pomogły w zrozumieniu właściwości powietrza. Dzieci na ich podstawie wnioskowały o zanieczyszczeniach i złej jakości powietrza w najbliższym otoczeniu. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły również, że zapach tytoniu jest odrażający. Zdjęcia z realizacji programu dostępne są w galerii.
Marta Pałka
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
DLA WÓJTA GMINY BORZĘCIN – JANUSZA KWAŚNIAKA,
KSIĘDZA PROBOSZCZA – ARTURA URBANA
ORAZ
RAD RODZICÓW
Wójt Gminy Borzęcin przeznaczył środki finansowe z budżetu na nagrodę
dla najlepiej uczących się uczniów całej gminy, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18.
Dla prymusów z całej gminy Borzęcin dofinansowano z funduszy gminnych warsztaty profilaktyczne w ramach wycieczki krajoznawczej.
Dwudniowy pobyt w Zakopanem, przejazd oraz wyżywienie dla najlepszych uczniów dofinansował wójt Gminy.
Natomiast wejściówki do Term w Szaflarach dofinansowali ksiądz proboszcz parafii Bielcza – Artur Urban wraz z Radami Rodziców poszczególnych szkół.
WSZYSTKIM SKŁADAMY WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI
POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM !
W sobotę 2 grudnia wybuch butli gazowej zburzył i spalił dom państwa Zielonków we wsi Olszanka w gminie Podegrodzie na Sądecczyźnie (rodzinny dom ks. Rafała Zielonki wikariusza parafii Borzęcin pracującego również w ZS w Bielczy). Wybuch był tak potężny, ze zburzył ściany domu . Eksplozja spowodowała także wybuch pożaru. Najgorsze jednak jest to, że okrutnie ucierpiały dwie młode kobiety, które przebywały w domu 24-lata i 28-lata.
W związku z tragedią Szkolny Klub Wolontariusza działający w ZSP w Bielczy postanowił zorganizować zbiórkę pieniężną (wolne datki) wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły aby wspomóc materialnie poszkodowaną rodzinę.
Akcja zostanie przeprowadzona w dniach od 26 lutego do 2 marca
( wtorek – piątek).
Wolontariusze przejdą podczas zbiórki po klasach. Ponadto będą dyżurować w holu.
Wychowawców prosimy o poinformowaniu i zachęceniu uczniów do włączenia się w akcję.
Opiekunowie SKW
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO!!!
Uczestnicy:
- 62 dzieci
Kierownik: Ks. Artur Urban
Opiekunowie:
- Jolanta Rogóż,
- Lidia Latocha,
- Beata Kwaśniak,
- Katarzyna Lis,
- Lucjan Kołodziejski.
Dodatkowo: towarzysz podróży,sterujący ruchem ulicznym w nocy podczas manewrów autokaru, pomocnik kierownika: Roman Rechul.
Dzień 1:
Przygodę rozpoczęliśmy od 8.30 wyjazdem uczestników wycieczki z Bielczy, a następnie dołączali do nas uczniowie i opiekunowie szkół Gminy Borzęcin w Borzęcinie Górnym i Przyborowie.
- przystanek 1 – godziny poranne:
-
Łagiewniki – Centrum Jana Pawła II – około 1 godziny zwiedzaliśmy wystawę Kopii Całunu Turyńskiego.
Opiekun ekspozycji "Kim jest człowiek z Całunu?"szczegółowo zapoznał nas z historią powstania Całunu Turyńskiego, dowodami naukowymi na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi opisami Męki Chrystusa. Stopniowo wtajemniczani w fakty oglądaliśmy pełnowymiarową kopię Całunu, trójwymiarową wizualizację Człowieka, którego wizerunek widnieje na Płótnie oraz rzeźbę autorstwa znanego włoskiego rzeźbiarza Luigiego E. Mattei "Prawdziwy Bóg, prawdziwy Człowiek, który żył pomiędzy nami" będącą odzwierciedleniem wizerunku z Całunu.
Po wysłuchaniu wykładu nt. Całunu, zakupie pamiątek i indywidualnym zwiedzaniu ekspozycji wyruszyliśmy w dalszą podróż.
- przystanek 2 – godzina 13.30:
-
Szaflary – Baseny Termy Szaflary – czterogodzinny pobyt w ciepłych źródłach.
Przy kilkunastostopniowym mrozie atrakcją dla dzieci, młodzieży i opiekunów był pobyt w basenach z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Spora różnica temperatur wody i powietrza nie stanowiła problemu dla naszych śmiałków, korzystających z zewnętrznych basenów. Kilkugodzinna rekreacja w wodzie o temperaturze w zakresie 30-38st.C przyniosła uczestnikom wycieczki wiele radości i jak zapewniają naukowcy - korzystne i zdrowotne działanie na organizm.
Szaflary opuściliśmy ok. 17.30.
- przystanek 3 - Pensjonat Gromada w Poroninie– nocleg
-
Po zakwaterowaniu w pensjonacie i wzajemnych odwiedzinach zjedliśmy ciepłą i smaczną obiadokolację, po której uczestniczyliśmy w wieczorku filmowym. Utrudzeni wrażeniami dnia usnęliśmy w wygodnych i ciepłych pokojach.
Dzień II:
- godzina 9.00 – śniadanie, na którym przy obfitości stołu czekało nas mnóstwo pyszności, dla każdego według upodobania.
Po śniadaniu nastąpiło sprawne wykwaterowanie i wyruszyliśmy na Krupówki.
- godzina 10 – wyjście z autokaru na Krupówki.
Drugiego dnia od wczesnych godzin porannych towarzyszyło nam słońce i jak przystało na stolicę Tatr kilkunastostopniowy mróz. Zaopatrzeni w dobry humor, wędrując po reprezentacyjnej ulicy Zakopanego dokonaliśmy zakupu pamiątek i drobnych upominków. Dzięki zimowej atmosferze zasmakowaliśmy też w gorącej czekoladzie i słodkich przekąskach zakopiańskiej restauracji.
Po dwugodzinnych odwiedzinach Krupówek rozpoczęliśmy powrotną podróż autokarem z naszym nieustannie żartującym księdzem Arturem.
- godzina 12 – opuszczamy Zakopane – wyjeżdżamy do Łagiewnik
O wczesnej godzinie popołudniowej dotarliśmy do Łagiewnik. Tam, pod przewodnictwem naszego kierownika wyprawy - ks. Artura, odwiedzamy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym po krótkiej modlitwie do Jezusa Miłosiernego i siostry Faustyny wędrujemy do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Naszej wspólnej modlitwie w tym szczególnym miejscu towarzyszą odgłosy budowy organów. Jesteśmy naocznymi świadkami wnoszenia i budowy elementów organów piszczałkowych, które jako pierwszy w Polsce instrument będzie posiadał nowoczesną, hallotronową trakturę gry.
Z Łagiewnik bezpiecznie udajemy się już w kierunku naszych gminnych miejscowości, gdzie radośni i wypoczęci docieramy około godziny 16.
Lidia Latocha
-
Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów
8 lutego zostały podane oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego pt:”Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”. Organizatorem konkursu był warszawski Instytut Rozwoju Oświaty podlegający Ministerstwu Edukacji Narodowej. Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów to ogólnopolskie zawody, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, a ich główny cel to praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. W naszej szkole, po wcześniejszych eliminacjach klasowych, z zawiłościami polskiej ortografii zmierzyli się najlepsi: Julita Pudło z klasy V, Luiza Pałka z klasy VI oraz Oskar Pudło z klasy VII. Laureatom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!
Magdalena Kawa
Agnieszka Reczek
Szkolne Koło Caritas w Domu Dziecka
Dnia 8 lutego 2018r. przedstawiciele SKC wraz z opiekunami udali się do Domu Dziecka w Jasieniu, aby przekazać dary zebrane dzięki ofiarności uczniów oraz przedszkolaków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy. Nasi reprezentanci spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem oraz ze szczerą wdzięcznością ze strony dyrekcji, wychowawców i wychowanków domu dziecka. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za włączenie się w naszą akcję!!
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
UWAGA!
UCZNIOWIE KLASY IVB JUTRO TJ. WTOREK 6.03.2018R. UCZĄ SIĘ WG PLANU LEKCJI KL.IVA
Szkoła na widelcu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkoła na widelcu.
Archiwum Aktualności