Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • KOLONIA LETNIA nad MORZEM !!!

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radłowie oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych biuro
  w Krasnymstawie: ul. Podwale 6/107, 22-300 Krasnystaw organizuje kolonię letnią dla dzieci
  i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych
  po 1 stycznia 2002 r., których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe
  i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

   

  Miejsce wypoczynku:

  Ośrodek „Polar” przy ul. Wczasowa 5, 82-103 Stegna

  Termin: 04.07 – 14.07.2018 r.

   

  Dopłata do kolonii letnich od rodziców wynosi 550,00 zł.

   

  Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, najlepiej uzupełnione długopisem niebieskim.
  Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć:

  1. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz oświadczenie rodzica/opiekuna o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – obowiązkowo ( znajduje się w załączniku)

    

  2. Oryginał zaświadczenia z KRUS (zaświadczenie wystawione na rodziców/prawnych opiekunów (w przypadku rozbieżności nazwiska pomiędzy dzieckiem a rodzicem, na które wystawione jest zaświadczenie KRUS należy dołączyć oświadczenie wyjaśniające daną sytuację). Rodzice/opiekunowie prawni pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Zaświadczenie KRUS musi zawierać datę od kiedy do kiedy rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu bądź pobiera rentę lub emeryturę).

   

  Dokumenty proszę składać jak najszybciej do 15.06.2018r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borzecinie.

  Ograniczona liczba miejsc – 10 osób.

   

   

  Bliższych informacji udzielają pracownicy socjalni osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borzęcinie lub pod nr tel. 14 68 46 075.

 • ZASTĘPSTWA

  W związku z awarią programu Zastepstwa prosze o sprawdzanie zastępstw na poniedziałek w e-dzienniku.

  Klasa VII ma odwołaną lekcję 0, natomiast kl. III G lekcję 1. 

 • W związku z wyjazdem uczniów na "Zieloną Szkołę" klasy IVB i V uczą się wg planu lekcji kl. IVA, natomiast kl. VI  wg planu lekcji kl. VII. 

   

 • Wielkie zwycięstwo w bitwie o czyste środowisko

  W dniu 29 maja br., w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się podsumowanie X Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego "EKOSZKOŁA, EKOPRZEDSZKOLE 2018", na którym ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody wyróżnionym i laureatom .

   Nasze przedszkole zdobyło I miejsce w piątej rundzie projektu adresowanej do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w województwie małopolskim. W projekcie brało udział 46 przedszkoli. Plakat przedstawiający  działania ekologiczne naszego przedszkola został nagrodzony statuetką – EKOPRZEDSZKOLE 2018 ( zdjęcia tarnowskieinfo.pl).

  W trakcie przygotowania pracy:            

  • mogliśmy „głośno myśleć” i porządkować swoje pomysły w w dyskusji
  • odwoływaliśmy się do życiowych doświadczeń, oraz wartości i poglądów wyniesionych ze środowiska rodzinnego i przedszkolnego
  • obserwowaliśmy przyrodę w najbliższej okolicy, podczas spacerów i wycieczek;

  Ten tytuł jest dla nas ważny – chociaż świadomość ekologiczną buduje się przez całe życie - to jej podstawy kształtują się w dzieciństwie, kiedy jesteśmy bardziej wrażliwi na wszystko co nas otacza.

   

  Wielkie zwycięstwo w bitwie o czyste środowisko - Obrazek 1

 • KOCHANYM MAMUSIOM

  25 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Na początku Pani Dyrektor Marzena Kijak powitała zebranych gości i wszystkich uczniów wraz z nauczycielami. Podczas apelu jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klasy VI i VII, którzy przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Demeter i Kora”. Starożytni Grecy wierzyli, że pory roku zmieniają się za sprawą bogini urodzaju Demeter. Pewnego razu władca podziemi Hades porwał Korę - córkę Demeter. Zrozpaczona bogini rzuciła klątwę na ziemię, by ta nie rodziła więcej plonów, nie złociła się urodzajem. Zeus zgodził się, by Kora dwie trzecie roku spędzała u swej matki, zaś jedną trzecią roku u Hadesa, jako Persefona - pani podziemnego królestwa. Demeter zdjęła klątwę z ziemi. Od tego czasu co roku na wiosnę Demeter stroi ziemię w radosne szaty na powitanie córki, a późną jesienią, gdy się rozstają, płacze deszczem nad swym matczynym losem. Mit o Demeter i Korze należy interpretować na kilku płaszczyznach: wyjaśnia zjawiska zmienności pór roku, ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości matki i dziecka. Przedstawienie ubogacił występ dziewczynek z Koła Tanecznego, które zatańczyły do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku”. Po spektaklu były wiersze z życzeniami dla mam i tatusiów, piękne piosenki (klasa I), skoczne tańce (klasa III) oraz scenka "z życia wzięta" (klasa II). Solo zaśpiewały uczennice: Amelka Florczak i Klaudia Suder. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiały się łzy, ale nie zabrakło też uśmiechu.

  Po części artystycznej dzieci wręczyły bliskim przygotowane przez siebie laurki. Panie Wychowawczynie z klas I, II i III zaprosiły Mamusie do wspólnego świętowania i na słodki poczęstunek.

  Akademia została przygotowana przez p. Ilonę Łąpieś, p. Alicję Bogusz – Duda, p. Agnieszkę Pabian i p. Agnieszkę Reczek.

 • 06.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji Dnia Matki.

 • 06.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Węże - Żywa lekcja przyrody .

 • Węże - Żywa lekcja przyrody

  25.05.2018r. uczniowie naszej szkoły brali udział w żywej lekcji przyrody.

  W czasie lekcji opiekun węży, opowiadał o życiu i zwyczajach tych niezwykłych, egzotycznych zwierząt, prezentując węże: boa dusiciela, pytona królewskiego, pytona tęczowego,  pytona tygrysiego  i albinosa. Uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką osiągają długość oraz jak zachowują się w środowisku naturalnym. Inną ciekawostką, którą się dowiedzieliśmy  jest to, że węże nie mają uszu i nie słyszą tak  jak my. Dźwięki docierają do nich jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Węże badają otoczenie za pomocą rozdwojonego na końcu i bardzo ruchliwego języka. Największym atutem spotkania było umożliwienie uczniom kontaktu bezpośredniego ze zwierzętami. Każdy uczeń miał okazję pogłaskać węża i przekonać się, że są to delikatne i miłe w dotyku zwierzęta.

  Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń na dalszą część dnia.

  Monika Kawa

 • „ RODZICE I DZIECI POWIETRZE BEZ ŚMIECI”

  Smog, pyłowe zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego, to zagrożenie dla zdrowia nas wszystkich. Główną przyczyną jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z pieców, głównie starego typu, w których pali się dosłownie wszystkim.

  PGNiG postanowiło podjąć działania mające na celu zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy przystąpił do tej edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem projektu była szeroko rozumiana edukacja, ponieważ dbamy o czystą przyszłość polskich rodzin, informując i edukując na temat zagrożeń związanych ze smogiem.

  W naszej szkole do projektu przystąpili uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej z wychowawczynią  panią Agnieszką Pabian, do akcji przyłączyli się również uczniowie klasy III gimnazjum z panią Moniką Kawą.

  Uczniowie uczestnicząc w lekcjach przekazywali informacje rodzicom, rodzeństwu i innym członkom swoich rodzin. „Wszyscy dla Wszystkich” to hasło przyświecało młodym badaczom środowiska, ponieważ już od najmłodszych należy zacząć naprawiać świat i dbać o otoczenie i środowisko w którym żyjemy. Młodzi ekolodzy uczyli się segregować odpady, aby przekazać wszystkim jak to należy robić i ile pozytywnych skutków ze sobą niesie.

  Przeprowadzono wiele lekcji związanych z powstawaniem smogu i jego skutkami. Omawiano również  sposób postępowania w przypadku wystąpienia smogu. Wykonano szereg doświadczeń i eksperymentów mających na celu:

  • ukazanie szkodliwości smogu
  • badanie właściwości powietrza
  • sprawdzanie czystości powietrza
  • ustalenie przyczyn jego zanieczyszczenia
  • powstawanie smogu

  Uczniowie wyciągali i formułowali wnioski, korzystali z różnych źródeł informacji. Dzieci dzieliły się wiedzą o zaletach zabaw na świeżym powietrzu.

  Oglądały filmy :

  • ”Było sobie życie-Układ oddechowy”
  • „Zanieczyszczenie powietrza w gospodarstwie domowym”
  • „Powietrze bez śmieci”
  • „Jak powstaje smog i jak z nim walczyć?"

  Gimnazjaliści przygotowani do działań prowadzili lekcję pomagając młodszym kolegom poznać co to smog, co powoduje, jak powstaje, jak z nim walczyć, jak zapobiegać jego powstawaniu i jak postępować kiedy się pojawi. Jakie są skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem i co się dzieje z organizmem człowieka , zwłaszcza organizmem dzieci.
  Wspólnie wykonywali:

  1. transparent- „Stop smogowi”
  2. kartka pocztowa – „Świat bez smogu”
  3. plakaty metodą kolażu. Tematami prac były:

  - Dym ze spalania węgla

  - Dym z rur wydechowych samochodów

  - Dym ze spalania śmieci

  - Dym z palenia liści i traw

  4. kukiełki antysmogowe „ Niny”

  5. ozdabiali maski antysmogowe

  6.informator antysmogowy.

  Przeprowadzone zajęcia pozwoliły wszystkim zaangażowanym zdobyć wiedzę na temat:

  • powietrza i zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem
  • smogiem
  • ochrony powietrza
  • segregacji I recyklingu
  • ochrony przed smogiem
  • wpływu smogu na zdrowie.

  Zdobyta wiedza została utrwalona i powtórzona. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy uczestniczyli w warsztatach, aby wspólnie zadbać o otaczający nas świat, ponieważ czystość powietrza zależy od każdego z nas!

  W maju gimnazjaliści poprowadzą warsztaty dla przedszkolaków :)

   

  Agnieszka Pabian

  Monika Kawa

 • 03.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Recytatorski.

 • W piątek 18 maja 2018 r. obchodziliśmy 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.  W tym dniu w całej Polsce zostały zainaugurowane obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała na Stolicę św. Piotra. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs recytatorski twórczości Ojca Świętego. Mottem tegorocznego spotkania były słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Cele konkursu to: popularyzacja poezji i prozy Jana Pawła II,  pielęgnowanie wartości estetycznych i literackich języka ojczystego oraz stwarzanie dzieciom i młodzieży warunków do rozwijania uzdolnień recytatorskich. Komisja konkursowa w składzie: Pani Justyna Knap, Pani Wiesława Baryczka oraz Pani Agnieszka Reczek oceniała pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność i płynność recytacji, a także ogólne wrażenie artystyczne.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce – Oliwia Cisak

  II miejsce – Szymon Borowiec

  III miejsce – Grzegorz Gadziała

  Wyróżnienia: Wiktoria Mrożek, Julia Gajec, Arkadiusz Latocha, Justyna Gadziała, Klaudiusz Solarz.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe albumy „Jan Paweł II i młodzi”. Książka przedstawia niezwykłą więź łączącą papieża Polaka z młodymi i prezentuje: nauczanie Jana Pawła II skierowane do młodzieży, sylwetki młodych ludzi wyniesionych przez niego na ołtarze, historię zainicjowanych przez papieża Światowych Dni Młodzieży.

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

                                                        Konkurs zorganizowała: Agnieszka Reczek

 • Rozstrzygnięcie konkursu Wygraj prezent dla swojej mamy

  Podczas akademii z okazji Dnia Matki, która odbyła się w naszej szkole w piątek 25 maja wręczono prezenty mamusiom, o które zawalczyło 13 naszych uczniów.

  Każda mamusia otrzymała pamiątkowy kwiat.

  Jakub Potaczek kl. VI dla swojej mamy wygrał Voucher upominkowy na manicure hybrydowe.

  Luiza Pałka kl. VI – zestaw upominkowy i zaproszenie na lody z mamą.

  Wiktoria Duda kl. VI – bombonierkę i zaproszenie na konsultacje z kosmetyczką.

  Angelika Frankowska kl. IV b – bombonierkę  i zaproszenie na konsultacje z kosmetyczką.

  Aleksandra Solarz kl. III. – zestaw kosmetyków, zaproszenie na konsultacje z kosmetyczką oraz zaproszenie na lody z mamą.

  Jan i Jagoda Jurczak kl. III – usługę w salonie fryzjerskim „U Ani” oraz zaproszenie na lody.

  Julia Franczyk kl. III –bombonierkę, zaproszenie na konsultacje z kosmetyczką i zaproszenie na lody.

  Magdalena Duda kl. II – kupon na bukiet kwiatów, konsultacje z kosmetyczką oraz zaproszenie na lody.

  Jakub Golis kl. II – kupon na bukiet kwiatów, kosmetyki oraz zaproszenie na lody.

  Wiktoria Breńska kl. I – ozdobną doniczkę, zaproszenie na lody oraz konsultacje z kosmetyczką.

  Wiktoria Gutowicz kl. I –Voucher upominkowy na manicure hybrydowe oraz zaproszenie na lody.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie oraz podjęcie wysiłku, aby sprawić radość mamusiom w dniu ich święta.

  Dziękujemy sponsorom.

  Firmie Envy z Wojnicza pani Marzeny Józefiak za ufundowanie voucherów na manicure.

  Firmie FRA-MARE z Brzeska za zaproszenia na lody (punkt na placu Kazimierza w Brzesku)

  Kwiaciarni „Magia Kwiatów” z Dębną za kupony na kwiaty.

  Pani Annie Obal za ufundowanie usługi fryzjerskiej.

  Firmie Meblo-Mix za ufundowanie ozdobnej doniczki.

  Organizatorzy konkursu: Agnieszka Reczek i Agnieszka Pabian

 • UWAGA! DEPRESJA…

  5. czerwca (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z psychologiem – P. Lucyną Mikulińską na temat:

  „Co warto wiedzieć o depresji?”

           Na świecie żyje ponad 120 mln ludzi chorych na depresję. Depresja dotyczy ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci czy sukcesów zawodowych, dlatego bardzo istotną rolę odgrywa profilaktyka.                                                                                          Podczas spotkania Pani  psycholog przybliży uczestnikom zagadnienie depresji, pomoże rozwiać wątpliwości oraz odpowie na  ewentualne pytania.

  Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i nauczycieli.

 • WIOSNA, ACH TO TY

  Dnia 15 maja 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna wokół nas”. W konkursie wzięło udział 9 dzieci z klas I – III oraz 8 przedszkolaków. Recytatorzy pięknie zaprezentowali przygotowane wiersze. Jury w składzie: Pani Dyrektor Marzena Kijak,  Pani Wiesława Baryczka, Pani Marta Pałka przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

  W kategorii przedszkolacy:

  I miejsce - Marcel Kózka,

  II miejsce – Paweł Duda, Maja Hynek,

  III miejsce – Zuzia Dubieniecka

  Wyróżnienia: Karol Golis, Oskar Czernek, Gabrysia Jurczak, Robert Kwaśniak.

  W kategorii klas I – III:

  I miejsce – Samuel Bielerzewski,

  II miejsce – Madzia Duda, Jagoda i Jaś Jurczak,

  III miejsce – Wiktoria Gutowicz.

  Wyróżnienia: Wiktoria Breńska, Kamila Kwaśniak, Amelka Florczak, Aleksandra Solarz.

  Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci pięknych książek i słodyczy.

   

                                                                     Konkurs zorganizowała: Agnieszka Reczek

 • 25.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIOSNA, ACH TO TY!.

 • Sukces Oliwii!

  Miło nam poinformować, że 15 maja 2018 r. Oliwia Czeczuga, uczennica klasy VI SP zajęła III miejsce w XVII powiatowym konkursie wiedzy o Janie Pawle II i kardynale Stefanie Wyszyńskim w Jadownikach.

  W konkursie również wzięli udział uczniowie: Wiktoria Duda, Gabriel Choczyński, Judyta Postawa, Miłosz Marcinek i Eryk Ziółko.

  Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!   

  Justyna Knap

 • WYNIKI II GMINNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO „ŚWIĘTY PATRON POLSKI”

  Kategoria wiekowa: klasy V – VI szkoły podstawowej:

  I miejsce: Miłosz Marcinek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy

  II miejsce: Jakub Potaczek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy

  III miejsce: Kamila Paździora – Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie

   

  Kategoria wiekowa: klasa VII oraz gimnazjum:

  I miejsce: Dawid Barnaś, Paweł Romuzga - Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie

  II miejsce: Emilia Siudut - Zespół Szkół i Przedszkola w Przyborowie

  III miejsce: Aleksandra Żurek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  Nagrody zostaną przekazane do szkół.

  Justyna Knap

  Lidia Latocha

 • Mamy jubileuszowy rok 100- lecia odzyskania niepodległości przez nasze państwo. Uroczystą oprawę miała więc akademia, przygotowana z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja .To święto narodowe i jego celebrowanie to wspaniała możliwość ,by uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa :Ojczyzna i Patriotyzm.

   Motyw  przewodni uroczystości w naszej szkole to: piękne są nasze barwy ojczyste. Na sali gimnastycznej  dominowały kolory biały i czerwony. Poszczególne klasy  wraz z wychowawcami przygotowały chorągiewki. Uczniowie wymachiwali nimi podczas wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Upamiętnienie tego doniosłego faktu w historii Polski zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna.

  Genezę święta przybliżyli prowadzący obchody :Sylwia Czernek i Szymon Borowiec.

  W podniosły nastrój wprowadził uczestników występ uczennic z kl. VII w pantomimie : Polska i trzej zaborcy. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji wierszy  w wykonaniu uczniów z kl. V. Następnie uczniowie i uczennice klasy II Gimnazjum i kl. VII zatańczyli dostojnie poloneza. Kolejnym punktem programu był taniec z flagami w wykonaniu kl. II Gimnazjum. Na zakończenie wystąpiła klasa II Szkoły Podstawowej prezentując się z  deklamacja i piosenką :Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina. Zgromadzeni uczniowie , nauczyciele i rodzice  oglądali te występy i elementy scenografii  z powagą i zaciekawieniem.

  Po zakończeniu występu nastąpiły gromkie brawa ,a pani dyrektor podziękowała za przygotowanie i koordynowanie apelu, oraz dostarczenie wrażeń estetycznych  paniom : Bogumile Pielińskiej, Elżbiecie Nowińskiej i Alicji Bogusz- Duda.

strona:

KONTAKT

 • ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
  PUBLICZNE PRZEDSZKOLE
  Bielcza 294 A
  32-824 Bielcza


 • Telefon: tel: 14 68 47 701, 14 68 47 700
  fax: 14 68 47 701

  E-mail:
  zszbielcza@interia.pl
  zspbielcza@gmail.com

  DYREKTOR:
  mgr Marzena Kijak

  WICEDYREKTOR: 
  mgr Małgorzata Kumórek


GALERIA ZDJĘĆ