Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ciekawe zajęcia w grupie młodszej.
Ciekawe zajęcia w grupie młodszej
Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej .
Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej
Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej z okazji uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Regulamin
Miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy
Termin: 5 Listopada 2018 r. godz. 09.00 (poniedziałek)
Organizatorzy: Justyna Knap, Lidia Chudyba, Krystian Zych
I. Cele Przeglądu;
- kształtowanie dumy z piękna polskich pieśni patriotycznych,
- uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej,
- popularyzacja pieśni patriotycznych i żołnierskich wśród dzieci i młodzieży,
- kształtowanie osobowości współczesnego Polaka - patrioty poprzez zainteresowanie historią,
- rozwijanie umiejętności śpiewu i talentów wokalnych.
II. Uczestnicy Przeglądu;
Udział mogą brać: soliści, zespoły wokalne – w następujących grupach wiekowych:
- przedszkolaki
- uczniowie z klas I-III
- uczniowie z IV-VI
- uczniowie z klas VII-III gimnazjum
III. Wymogi techniczne oraz przebieg przeglądu
1.Uczestnicy wykonują jeden utwór,
2. Czas trwania utworu nie może przekraczać 4 min.
3. Wykonawców będzie oceniać komisja konkursowa, która przyzna nagrody biorąca pod uwagę:
- dobór repertuaru pieśniowego,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców
- oryginalność interpretacji,
- ogólny wyraz artystyczny,
- staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa)
- estetyczny i odpowiedni strój,
Decyzje Jury są ostateczne.
4. Dopuszcza się akompaniament gitary, pianina itp. lub podkład muzyczny (bez wokalu ) na płycie CD i dysku przenośnym pen-drive, bądź a capella oraz należy opisać w następującej kolejności: wykonawca, kategoria, tytuł pieśni
5. Do przeglądu dopuszczane będą tytuły utworów, nie powtarzające się wśród zgłoszeń uczestników.
6. W sprawach dotyczących przeglądu udziela organizator.
7. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszeni byli emerytowani nauczyciele, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi, rodzice. Obecnością zaszczycił nas Zastępca Wójta Gminy Borzęcin Tadeusz Żurek.
W tym szczególnym dniu pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego poprzez pasowanie. Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności w trakcie występu przygotowanego na tę specjalną okazję. Klasa Va przedstawiła montaż słowno-muzyczny związany ściśle z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III zwycięzcy konkursu: „ Mój nauczciel” otrzymali dyplomy i nagrody.
W ramach akcji edukacyjnej: „Świat zadymiony ma same złe strony” przedszkolaki wspólnie z rodzicami wystąpiły w widowisku: „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Celem spektaklu było ukazanie zagrożeń ekolologicznych, które coraz bardziej przyczyniają się do rosnącego zanieczyszczenia powietrza oraz uświadomienie dzieciom i ich rodzicom, jak ważna jest troska o to, aby powietrze było czyste. Akcję przedszkolaków wsparł Zastępca Wójta Gminy Borzęcin Tadeusz Żurek i pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego sadząc paprotki na przedszkolne parapety.
( Paprotki oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn wydzielanych z mebli, tapet, farb czy wykładziny. Liście paproci mają dużą powierzchnię, dzięki czemu świetnie nawilżają powietrze.
Naukowcy udowodnili, że neutralizują również szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer i telewizor. „Wikipedia”)
Widowisko opowiada o tym, jak tytułowi bohaterowie przywrócili
piękno cudownej krainie, zdewastowanej przez rabunkową gospodarkę
złej królowej i tym samym uratowali ją od zagłady. Celem spektaklu było ukazanie widzom zagrożeń ekologicznych, które coraz bardziej przyczyniają się do niszczenia środowiska naturalnego oraz uświadomienie jak ważna jest dbałość o naszą planetę. " Królewna Śmieszka i Ekoludki " to opowieść o królewnie, która przeciwstawia się swej macosze, Złej Królowej i jej niszczycielskim działaniom wobec królestwa. Aby ratować swoją krainę, Śmieszka wyrusza do lasu po to by prosić o pomoc mieszkające tam Ekoludki. Oczywiście wszystko kończy się dobrze, Zła Królowa zostaje wypędzona, a królestwo znów staje się czyste, piękne i nic mu już nie zagraża. W przedstawieniu wykorzystane zostały również piosenki o treści ekologicznej.
Gminny konkurs Mój nauczyciel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny konkurs Mój nauczyciel.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragnie złożyć Wam wyrazy szacunkui wdzięczności za pracę, każdy uśmiech, dobrą radę.
Życzymy, by codzienna praca stanowiła źródło radości i satysfakcji.
Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania naszych charakterów i postaw.
Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.
Życzymy spokoju, uśmiechu, miłości,
pozytywnych wrażeń, wzajemnej serdeczności!
Dzień Edukacji Narodowej
15 października w naszym Zespole świętujemy DEN.
Lekcje będą skrócone do 30 min:
1 lekcja - 8.00- 8.30 (10 minut przerwy)
2 lekcja - 8.40 - 9.10 (10 minut przerwy)
3 lekcja - 9.20 - 9.50 ( 10 minut przerwy)
4 lekcja - 10.00 - 10.30 ( 15 minut przerwy)
5 lekcja - 10.45 - 11.15 (10 minut przerwy)
6 lekcja - 11.25 - 11.55 i przejście do sali gimnastycznej na okolicznościową akademię.Po uroczystościach dzieci i młodzież idą do domów.
Uczniowie w tym dniu przychodzą odświętnie ubrani do szkoły żeby również swoim strojem zaakcentować powagę uroczystości.
Sprzątanie świata 2018
Zgodnie z coroczną tradycją w ostatnich dniach września cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy włączyła się w akcję Sprzątanie świata, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Priorytetem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, jak co roku, nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów… Niestety. Życzylibyśmy sobie, aby w kolejnych latach ilość śmieci była coraz mniejsza.
Wybory do samorządu uczniowskiego
Wybory do samorządu uczniowskiego 2018
12 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło jest nam poinformować, że w roku szkolnym 2018/2019 będziemy działać w składzie:
Przewodnicząca szkoły: Oliwia Cisak
Zastępca: Laura Turlej
Sekretarz: Amadeusz Bielerzewski
Sekcja informacyjno-dekoracyjna: Justyna Gadziała, Oliwia Czeczuga, Wiktoria Duda, Natalia Latocha, Weronika Mieszkowska
Sekcja kulturalna: Marek Woźniak, Michał Pabian, Natalia Frankowska, Amelia Hebda, Nikola Postawa
Opiekunowie SU: Anna Góra, Renata Woda
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu, a także stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. 5 października postanowiliśmy wspólnie skorzystać z dobroczynnego działania uśmiechu. W tym dniu po bieleckiej szkole krążyły specjalne ekipy, które od samego rana, dosłownie, zarażały uśmiechem.
Światowy Dzień Uśmiechu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Uśmiechu.
Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie"Mój nauczyciel"
Zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do udziału w drugim
gminnym konkursie plastycznym:
przedszkolaki: Moja pani z przedszkola.
dzieci szkolne: Mój nauczyciel.KONKURS_GMINNY_MOJ_NAUCZYCIEL.docx
Poświęcenie plecaków pierwszoklasistów
W niedzielę 16 września tegoroczni pierwszoklasiści z wielką radością przynieśli do kościoła parafialnego swoje plecaki. Podczas Mszy świętej uczniowie wraz z rodzicami i swoją wychowawczynią wspólnie modlili się o potrzebne dary w pojmowaniu nauki. Ksiądz proboszcz-Artur Urban pobłogosławił dzieci i poswiecił ich plecaki.
Poświęcenie plecaków pierwszoklasistów
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poświęcenie plecaków pierwszoklasistów.
Pierwsza akcja SKC w nowym roku szkolnym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwsza akcja SKC w nowym roku szkolnym.
Pierwsza akcja SKC w nowym roku szkolnym
Po wakacyjnym odpoczynku najstarsi przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wzięli się
do pracy ze zdwojoną energią.
Pięknego wrześniowego popołudnia wspólnymi siłami załadowali na przyczepkę
drzewo, które Ksiądz Proboszcz ofiarował mieszkance naszej miejscowości. Praca przebiegła
szybko i sprawnie, toteż w niespełna dwie godziny, dwie przyczepki drzewa zostały
rozładowane w miejscu docelowym.
Mamy nadzieję, że ten gest pomoże ogrzać w zimie nie tylko dom, ale i serce…
Opiekunka SKC: Magdalena Kawa
„Święty Jan Paweł II w moich oczach”
Regulamin III Szkolnego Konkursu Religijnego
„Święty Jan Paweł II w moich oczach”
1. Organizator:
Justyna Knap
2. Cele konkursu:
- rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych,
- zachęcenie uczestników konkursu do prezentowania własnych umiejętności.
3. Zasady konkursu:
• klasy I – III i IV – VI SP wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką i w dowolnym formacie zgodną z hasłem XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”.
• Praca powinna być indywidualna oraz nie przedstawiana w innych konkursach.
• Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy I - III szkoły podstawowej,
- klasy IV - VI szkoły podstawowej.
• Każda praca powinna być podpisana (imię, nazwisko i klasa).
• Prace należy składać u organizatora konkursu.
• Termin przyjmowania prac: 12 października 2018 r.
• Rozstrzygnięcie konkursu 14-15 października 2018 r.
• Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
5. Komisja Konkursowa
Wyboru najciekawszych prac dokona Komisja Konkursowa wytypowana przez organizatora konkursu, która będzie oceniać:
- technikę wykonania,
- estetykę wykonania,
- zgodność pracy z tematyką i celami konkursu.
6. Nagrody
• Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
• W każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody za zajęcie I, II, III miejsca.
Zapraszamy!
Edukacja włączająca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bielczy
24-25 września 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bielczy, odbyło się szkolenie dotyczące edukacji włączającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami, prowadzone przez przedstawicieli fundacji TPSW, którego celem było zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z tematem niepełnosprawności. Dzięki atrakcyjnej formie warsztatów, przedszkolaki i uczniowie zdobyli wiedzę na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, sposobów poruszania się, odbierania rzeczywistości i kontaktu. Ponadto uświadomili sobie, że osoby z niepełnosprawnościami są równowartościowymi członkami społeczeństwa.
Justyna Knap
Gminny Konkurs Plastyczny!
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy oraz Uczniowie szkół z terenu gminy Borzęcin
Serdecznie zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Polska w Kolorze Biało – Czerwonym - 100 – Lecie Odzyskania Niepodległości Przez Nasz Kraj” organizowanym przez dyrektora ZSP w Bielczy M. Kijak oraz nauczycieli A. Bogusz – Duda i E. Nowińską.
REGULAMIN
GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
“POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”
- 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCICel konkursu:
- Celem Konkursu jest:
- promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży wizerunku Polski,
- promowanie postaw obywatelskich opartych na patriotyźmie, szacunku dla Niepodległej.
- rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku
- zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką
- Interpretacja tematu konkursu jest dowolna i zależna od woli osoby wykonującej pracę.
Warunki uczestnictwa:
- Konkurs jest organizowany dla trzech kategorii wiekowych:
- I kategoria: wychowankowie przedszkola z terenu miejscowości Bielcza oraz uczniowie kl. I – III SP z terenu gminy
- II kategoria: uczniowie kl. IV – VI z terenu gminy
- III kategoria: uczniowie kl. VII, VIII i III Gim. z terenu gminy
- Każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia w konkursie jednej pracy plastycznej, wykonanej indywidualnie i samodzielnie, nie prezentowanej na innych konkursach w tonacji biało – czerwonej.
3. W Konkursie oceniane będą wyłącznie prace plastyczne spełniające następujące kryteria:
- wykonane dowolną manualną techniką plastyczną: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, techniki łączone,
- sporządzone w formacie A4.
4. W Konkursie nie będą oceniane prace wykonane techniką komputerową.
5. Praca na odwrocie musi zawierać następujące dane: imię, nazwisko ucznia, klasę oraz szkołę.
Prace nie podlegają zwrotowi
6. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody w Konkursie.
Termin i warunki dostarczenia prac:
Prace należy składać do dnia 31.10.2018 r. u p. A. Bogusz – Duda lub p. E. Nowińskiej (n - le ZSP w Bielczy), przesłać na adres: ZSP w Bielczy, 32 – 824 Bielcza 294A lub złożyć w sekretariacie swojej szkoły z dopiskiem nazwy konkursu.
7. Prace będą oceniane pod względem następujących kryteriów:
- zgodność z tematem konkursu,
- jakość wykonania,
- oryginalność,
- stopień trudności wykonania.
- samodzielność wykonania.
- Powołana komisja dokona wyboru trzech najlepszych prac konkursowych w każdej grupie wiekowej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 12.11.2018 r. podczas uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
- Lista nagrodzonych prac zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i liczymy na duże zainteresowanie jego tematyką. Niech przyświeca mu motto: „Wszyscy Polacy, to jedna rodzina…”
Organizatorzy konkursu:
Dyrekcja i n – le ZSP w Bielczy:
- Bogusz – Duda
E. Nowińska
SZANOWNI RODZICE!
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WYWIADOWCZE
20 WRZEŚNIA 2018 ROKU
O GODZINIE 16.30 W SALI GIMNASTYCZNEJ
PÓŹNIEJ W KLASACH Z WYCHOWAWCAMI
Panie wychowawczynie oddziałów przedszkolnych są również
dostępne dla rodziców w budynku przedszkola od 16:30 do 17:30.
Pani pedagog czeka na rodziców w pokoju nauczycielskim.
Pani Dyrektor zaprasza do gabinetu.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie