Akcje SKW działającego w ZSP w Bielczy realizowane w ramach kuratoryjnego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” w r. szk. 2019/2020 poświęconego w szczególności postaci i nauce Papieża Polaka Jana Pawła II w związku z 100 rocznicą Jego urodzin
KAMISHIBAI w Bibliotece Publicznej w Bielczy - z lekturą inaczej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KAMISHIBAI w Bibliotece Publicznej w Bielczy - z lekturą inaczej..
16KAMISHIBAI w Bibliotece Publicznej w Bielczy - z lekturą inaczej.
Uczniowie klasy II zostali zaproszeni przez Panią Magdę do biblioteki na kamishibai. Na zajęciach czytali legendy polskie z wykorzystaniem teatrzyku papierowego. Najpierw kolorowali ilustracje do legendy "O krakowskich psach i kleparskich kotach" oraz do legendy "Toruńskie pierniki". Następnie chętni uczniowie czytali treść opowiadania , a w przygotowanym teatrzyku umieszczano ilustracje dotyczące czytanego fragmentu.
Wszyscy dobrze się bawili. Z wielkim zainteresowaniem i ciekawością próbowali odgadnąć, jaką legendę będziemy czytać i z jakim miastem jest związana.Ta forma opracowania lektury pobudziła ciekawość i wyobraźnię dzieci.
Polecamy ten sposób obcowania z literaturą. W nadchodzące długie wieczory może być to ciekawa forma spędzania wolnego czasu i wspólnej zabawy.
Dziękujemy Pani Magdzie za zaproszenie i miłe przyjęcie.
Na kolejnych zajęciach , ale już w klasie będziemy dobierać krótkie streszczenia przeczytanej lektury do poszczególnych ilustracji.
Agnieszka Pabian
WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA!
WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA!
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Bielczy na WIECZORNICĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ, która odbędzie się w najbliższą niedzielę czyli 17 listopada o godzinie 17:15 w Budynku wielofunkcyjnym. Uczniowie klasy VII i VIII pod kierunkiem pań: Elżbiety Nowińskiej i Agnieszki Reczek przedstawią spektakl „Pisk Białego Orła”. Ponadto wybrani uczniowie z klas młodszych przygotowani przez pana Krystiana Zycha zaśpiewają znane pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie.
Dyrekcja ZSP w Bielczy oraz Elżbieta Nowińska i Agnieszka Reczek
„ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”
„ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i czas pomyśleć o pięknym zwyczaju wysyłania kartek wraz z życzeniami świątecznymi rodzinie i znajomym. Szkolny Klub Wolontariusza wychodząc na przeciw realizacji tego pięknego zwyczaju, a równocześnie pomagając w leczeniu dzieci objętych pomocą programu „Na ratunek” Stowarzyszenia Sursum Corda („W górę serca”) w dniach od 18.11.2019r do 13.12.2019r przeprowadzi sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Dzięki życzeniom na tych kartkach ciepło w sercu pozostanie na dłużej i Ty też będziesz Świętym Mikołajem pomagając chorym i niepełnosprawnym dzieciom.
Cena kartki z kopertą wynosi min. 2 zł (można dać więcej).
Wolontariusze będą rozprowadzać kartki w wyznaczonym terminie przed lekcjami oraz na długich przerwach.
Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwile po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego!
OKAŻMY SERCE POTRZEBUJĄCYM!
Szkolny Klub Wolontariusza
KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” - ROZSTRZYGNIĘTY
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” - ROZSTRZYGNIĘTY.
18KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI” - ROZSTRZYGNIĘTY
6 listopada 2019r. został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”. Konkurs był jednym z wielu działań towarzyszących realizacji hasła: „Październik – miesiącem bibliotek szkolnych”. Głównymi celami konkursu było rozwijanie zamiłowania do literatury, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz jego kreatywności i wyobraźni. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach: klas I-III, klas IV-VI oraz VII – VIII.
Laureatami konkursu w kategorii klas I-III zostali:
I miejsce: Kornelia Naumczyk, Laura Łazowska
II miejsce: Wiktoria Breńska, Marcel Kózka
III miejsce: Filip Małek, Oskar Czernek
Wyróżnienia: Nikola Czeczuga, Wiktoria Gutowicz, Zuzanna Jakubas, Igor Czyż, Karol Golis, Ana Brzezińska
Laureatami konkursu w kategorii klas IV-VI zostali:
I miejsce: Jakub Golis
II miejsce: Adrianna Papciak, Malwina Florczak
III miejsce: Łukasz Gala
Laureatami konkursu w kategorii klas VII-VIII zostali:
I miejsce: Faustyna Rusin, Wiktoria Imiołek
II miejsce: Oliwia Czeczuga
III miejsce: Kamil Wójcik
Konkurs cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczy liczba - 43 prac, które wpłynęły do organizatorów od uczniów z wszystkich klas. Artystom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom gratulujemy!
Konkurs zorganizowały: p. Elżbieta Nowińska i p. Agnieszka Reczek
Akademia z okazji 11 listopada
- 103
„Z rodzicami przez rok szkolny” – wycieczka do Krakowa
- 8
„Z rodzicami przez rok szkolny” – wycieczka do Krakowa
Kolejnym punktem realizowanej innowacji pedagogicznej była wspólna wycieczka uczniów kl. I oraz ich rodziców do History Landu w Krakowie. Odbyła się ona 07.11.2019 r. i miała na celu uczczenie 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Edukacja została tu połączona z zabawą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, polegających na odkrywaniu wszystkimi zmysłami przeszłości Polski i Polaków od osady w Biskupinie poprzez Drzwi Gnieźnieńskie, bitwę pod Grunwaldem, klasztor na Jasnej Górze, bitwę pod Oliwą, obronę Westerplatte, bitwę pod Monte Cassino, katedrę na Wawelu, krakowskie Sukiennice oraz spacer po krakowskim Rynku.
Niemałą atrakcją okazała się jazda pociągiem, a następnie autokarem do miejsca wycieczki. Po atrakcjach w History Landzie oraz spacerze po krakowskim Rynku, Sukiennicach, modlitwie w Kościele Mariackim i spotkaniu z „krakowskimi gołębiami” utrudzeni wycieczkowicze znaleźli wytchnienie i posiłek w McDonald’s na ulicy Floriańskiej. Mimo. Iż wycieczka trwała cały dzień energia i humory dopisywały pierwszakom również w drodze powrotnej do domu.
Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich Mam, które zdecydowały się wziąć udział w wycieczce, służąc pomocą w opiece nad dziećmi, a równocześnie same doświadczając niezwykłych doznań, choćby podczas wirtualnego lotu nad Częstochową.
Wychowawca kl. I:
A. Bogusz - Duda
ZSP w Bielczy śpiewa hymn w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu"
- 27
Spotkanie z ks. Piotrem Boracą, misjonarzem w Republice Środkowej Afryki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z ks. Boracą, misjonarzem w Republice Środkowej Afryki.
75Spotkanie z Afryką
08.11.2019 r. na zaproszenie opiekunek SKW przybył do ZSP w Bielczy ks. Piotr Boraca, prowadzący BAGANDOU – misję w sercu afrykańskiego buszu, a przebywający chwilowo w Polsce.
Podczas prezentacji multimedialnej zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli poznać i zobaczyć trudy pracy misjonarzy, którzy aby dotrzeć do poszczególnych miejscowości swojej parafii muszą pokonywać dziesiątki lub setki kilometrów przez afrykański busz w towarzystwie mężczyzn, będących swego rodzaju „pomocą drogową”, a więc usuwających zwalone drzewa lub wypatrujących nierówności w terenie.
Bezcenne okazały się slajdy ukazujące warunki życia Pigmejów (bo obecnie oni są parafianami ks. misjonarza), a więc domy w których mieszkają wraz z wyposażeniem, szkoła do której uczęszczają ich dzieci czy kaplica, w której się modlą. Brak kalorycznego pożywienia, szczepień ochronnych oraz niedopuszczalny dla nas Polaków tryb życia powoduje dużą śmiertelność wśród ich dzieci oraz choroby, które nie występują w naszym otoczeniu typu trąd.
Atrakcją podczas spotkania byłą wspólna modlitwa w języku, którym posługują się mieszkańcy misji Bagandou oraz w naszym ojczystym języku.
Spotkanie z ks. misjonarzem miało na celu uświadomienie współczesnemu pokoleniu dzieci warunków życia ich rówieśników w bardzo odległym, a równocześnie nierealnym dla nich świecie. Solidaryzując się z trudami pracy wszystkich misjonarzy pracujących w nieludzkich warunkach i narażających swe życie oraz chcąc pomóc swym afrykańskim rówieśnikom zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek oraz zorganizowany kiermasz ciast „Pomoc Afryce”, z których całkowity dochód zostanie przekazany na Misję ks. Boracy w Bagandou.
Dziękując ks. misjonarzowi za przybycie i przybliżenie bieleckim dzieciom trudów pracy wśród ludów poznających wiarę katolicką życzymy Mu: siły i wytrwałości, zbudowania nowej kaplicy z kamienia, asfaltowych dróg oraz osobistego spełnienia tysiące kilometrów od ojczystego kraju i rodzinnej miejscowości.
Opiekunki SKW:
A. Bogusz – Duda
E. Nowińska
III Korowód Świętych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III Korowód Świętych .
9III Korowód Świętych
Miesiąc październik 2019 roku w Kościele obchodzony był jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwą różańcową oraz innymi formami aktywności wierni wspierali misje święte.
31 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w to dzieło ewangelizacji świata, poprzez przybliżenie nam postaci świętych i błogosławionych apostołów Bożej Ewangelii. Uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem rozpoczęło się to wyjątkowe nabożeństwo. Następnie modlitwę różańcową, poprowadzili uczniowie naszej szkoły przebrani za świętych (Ks. Jan Czuba – Łukasz Gala, kardynał Stefan Wyszyński – Marcel Kózka, bł. Karolina – Faustyna Rusin, ojciec Michał Tomaszek i ojciec Zbigniew Strzałkowski – Jakub Potaczek, Mikołaj Łąpieś, oraz św. Jan Paweł II – Miłosz Marcinek). Tego wieczoru modliliśmy się za wszystkie misyjne posługi, w różnych zakątkach świata, a także za naszą Ojczyznę – Polskę. Mszą Świętą niejako zamknęliśmy ten wyjątkowy miesiąc, podczas której oprawę liturgiczną przygotowały uczennice Barbara Szafraniec i Amelia Hebda. Dziękując wszystkim „świętym” uczestnikom za trud w przygotowanie strojów i zaangażowanie, Ksiądz Proboszcz docenił ich słodkim upominkiem.
Obyśmy zawsze mieli tak pięknych młodych ludzi, którzy chcą brać przykład z poświęcenia i bohaterskich czynów naszych wielkich rodaków.
Justyna Knap
Gminny konkurs Mój Nauczyciel
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny konkurs Mój Nauczyciel.
9Gminny konkurs „Mój nauczyciel „ został rozstrzygnięty.
Uczniowie mieli za zadanie narysować portret wybranego nauczyciela.
W konkursie wzięły udział dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy.
I miejsce zdobyła Edytka Knap uczennica klasy I ze szkoły w Borzęcinie Górnym. Narysowała portret pani Anny Ostrowskiej(praca numer 6).
II miejsce – Kamilka Kwaśniak z klasy III ze szkoły w Bielczy (praca numer 3)
Narysowała panią Ilonę Łąpieś.
III miejsce Wiktoria Bodzioch z klasy II ZSP w Bielczy, wykonała portret pani Agnieszki Pabian (praca numer 2)
Wyróżnienie otrzymali:
Marcel Kózka z klasy II autor portretu pani Agnieszki Reczek (praca numer 1)
Aleksander Kawa narysował portret pani Ilony Łąpieś (praca numer 4).
Dziękuję pani Małgorzacie Obłąk, Wiolettcie Kwaśniak, Danucie Oleksy, Ewie Pitaś, Ilonie Łapieś i Alicji Bogusz-Duda za przygotowanie z uczniami prac konkursowych.
Zapraszam do obejrzenia portretów w naszej galerii.
Organizator: Agnieszka Pabian
III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej
- 67
III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej
5 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bielczy odbył się III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Jego celem było: popularyzowanie pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości patriotycznych, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka - patrioty poprzez zainteresowanie historią, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie zamiłowania do śpiewu , jako jednej z form działalności muzycznej.
Uczestników przeglądu oceniało Jury w składzie: p. Agnieszka Górka, p. Lucyna Wyczesany -Bogusz i p. Karol Baran. W ocenie uwzględniano : dobór repertuaru pieśniowego, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, oryginalność interpretacji, ogólny wyraz artystyczny, staranność i dokładność wykonania, estetyczny i odpowiedni strój.
Wszystkie występy były bardzo dobrze przygotowane. Uczniowie wykazali się wrażliwością , dobrą umiejętnością interpretacji tekstów i talentem wokalnym. Zaprezentowany przez nich repertuar był bardzo różnorodny. Prezentacji dopełniały piękne stroje uczestników.
Jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii przedszkolaków
I miejsce ex aequo: Kornelia Gutowicz i Kornelia Imiołek
W kategorii uczniów klas I – III
Zespoły wokalne:
I miejsce: kl. II ,,Róża i bez”
II miejsce ex aequo: kl. I ,,Serce w plecaku”, kl. III ,,Wojenko, wojenko”
Soliści:
I miejsce ex aequo: Marcel Kózka ,,Biały krzyż”, Maksymilian Bryła ,,Dziewczyna z granatem”
II miejsce: Karol Golis ,,Serce w plecaku”
III miejsce ex aequo: Maja Hynek ,,Sen o Viktorii”, Wiktoria Gutowicz „Polskie kwiaty”
W kategorii uczniów klas IV – VI
Zespoły wokalne:
I miejsce: kl. VI A ,,Rogatywka”
II miejsce ex aequo: kl. IV ,, Pierwsza Brygada”, kl. VI B ,, Piechota"
III miejsce: kl. V ,,Przybyli ułani pod okienko”
Soliści: I miejsce ex aequo: Amelia Florczak ,,Siwy mundur", Kacper Bujak ,,Rozszumiały się wierzby płaczące” II miejsce: Patrycja Mrożek ,,Rota” Wyróżnienie: Michał Mrożek ,,My na front”
W kategorii klas VII – VIII
Zespoły wokalne:
I miejsce: kl. VIII ,,Pałacyk Michla”
II miejsce: kl. VII ,,Idą leśni”
Soliści: I miejsce: Faustyna Rusin ,,Orzeł biały”
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy laureatom, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.
III Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej został zorganizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Był prawdziwą lekcją patriotyzmu i okazją do kształtowania właściwych postaw obywatelskich. Uczniowie na pewno utrwalą w pamięci to, tak ważne dla Polski wydarzenie.
Organizatorzy: Justyna Knap, Lucyna Wyczesany-Bogusz, Krystian Zych
SPOTKANIE Z AFRYKĄ
SPOTKANIE Z AFRYKĄ
W piątek 8 listopada 2019r. w sali chemicznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy odbędzie się spotkanie z ks. Piotrem Boracą pochodzącym z Borzęcina Górnego, a od wielu lat pracującym na misjach w Afryce.
Miejsce spotkania: sala chemiczna
Harmonogram spotkania:
klasy I – V pierwsza godzina lekcyjna
klasy VI – VIII druga godzina lekcyjna
Opiekę podczas spotkania nad uczniami sprawują nauczyciele mający w tym czasie lekcje.
Serdecznie na spotkanie zapraszamy również rodziców wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Szkolny Klub Wolontariusza
Akcja SKC: „Wszyscy jesteśmy Mikołajami”
Akcja SKC:
„Wszyscy jesteśmy Mikołajami”
Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się, już po raz trzeci, w akcję:
„Wszyscy jesteśmy Mikołajami”,
której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży – podopiecznym Domu Dziecka w Jasieniu. Prosimy o składanie darów do pojemnika umieszczonego w szkolnym holu. Przeznaczone do tego celu pudełko kartonowe zostanie również umieszczone w holu budynku przedszkolnego.
Najchętniej widziane są wszelkie artykuły chemii gospodarczej i kosmetycznej oraz artykuły tekstylne (nowe lub używane w dobrym stanie!), np:
-
różnego rodzaju środki czyszczące: proszki, płyny i kapsułki do prania i płukania;
-
kosmetyki: dezodoranty w sztyfcie lub w kulce, mleczko do demakijażu, płatki kosmetyczne, podpaski;
-
małe ręczniki;
-
parasole;
-
rękawiczki, skarpetki (na dzieci od 10 lat wzwyż);
-
klapki/pantofle (od rozm. 36 – 46);
-
bielizna (szczególnie męska na 13/14 lat).
Zbiórka potrwa do połowy grudnia 2019 roku.
Do włączenia się w akcję gorąco zachęcamy nauczycieli, uczniów i rodziców!
Opiekunowie SKC J
-
NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII – SPEKTAKL „KAMIENIE NA SZANIEC”
NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII – SPEKTAKL „KAMIENIE NA SZANIEC”
Losy Alka, Rudego i Zośki – młodych bohaterów, którzy „potrafili pięknie żyć i pięknie umierać”- opisane w książce Aleksandra Kamińskiego mieli okazję przypomnieć sobie uczniowie klas VII i VIII, którzy w poniedziałek 28 października obejrzeli przedstawienie teatralne zrealizowane przez Kielecki Teatr Lektur. Spektakl, który przybrał formę wywiadu z historykiem, ubarwiły fragmenty filmu „Akcja pod Arsenałem”, archiwalne sceny z Powstania Warszawskiego oraz przepiękny, wzruszający wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”. Nie można nie wspomnieć o muzyce i ciekawej prezentacji multimedialnej, która w pełni oddała nastrój smutku, strachu, grozy. Sztuka teatralna obejrzana przez młodzież była nie tylko wspaniałą okazją do przypomnienia sobie wydarzeń rozgrywających się w lekturze, ale przede wszystkim stanowiła interesującą lekcję historii i etyki, która raz jeszcze przypomniała, że takie wartości jak: przyjaźń, wiara, męstwo, niezłomność i odwaga także dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Owa „lekcja historii” miała postać integracji rozmaitych dziedzin: literatury, teatru oraz nauki o dziejach. Wyjazd na spektakl zorganizowały: Pani Elżbieta Nowińska i Pani Agnieszka Reczek.
KONKURS JESIENNY!
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym "BARWY JESIENI"
Regulamin konkursu
Cele konkursu:
- Rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży.
- Rozbudzanie kreatywności i wrażliwości artystycznej.
- Promowanie aktywności twórczej dzieci.
- Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
- Kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody.
Wymagania formalne:
Tematyka konkursu: pejzaż jesienny.
Technika wykonania: dowolna.
Format prac: A3 lub A4
Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII.
2. Każdy uczeń może przekazać na konkurs jedną pracę plastyczną.
3. Prace dostarczone na konkurs muszą być wykonane własnoręcznie przez uczniów.
3. Każda praca powinna zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa.
4. Termin zgłaszania prac: 12.11.2019 r.
5. Prace należy składać u organizatora konkursu.
Ocena prac:
1. Oceny prac dokona powołana przez organizatora komisja konkursowa.
2. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
-
klasy 1-3
-
klasy 4-6
-
klasy 7-8
3. Kryteria oceny:
- Zgodność z tematem.
- Walory artystyczne.
- Oryginalność.
- Samodzielność wykonania.
4. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i drobne upominki.
5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły i na tablicy ogłoszeń.
6. Wszystkie prace dostarczone na konkurs zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej na szkolnym korytarzu.
Postanowienie końcowe:
Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku do celów związanych z konkursem
Organizator: Lucyna Wyczesany-Bogusz
-
MUZYCZNA UCZTA W LUSŁAWICACH
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MUZYCZNA UCZTA W LUSŁAWICACH.
MUZYCZNA UCZTA W LUSŁAWICACH
20 października br. o godzinie 16.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach jedenaścioro uczniów z naszej szkoły pod opieką wychowawczyń, pani Elżbiety Nowińskiej i pani Agnieszki Reczek wysłuchało dwóch koncertów w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” oraz węgierskiego chóru „Cantemus”. Podczas dwugodzinnego występu zespoły zaprezentowały utwory rodzimych kompozytorów m.in. Stanisława Moniuszki, Miklosa Koscara i Zoltana Kodalya w oryginalnym, węgierskim wykonaniu.
Na zakończenie koncertu chóry wspólnie wykonały utwór „Viva Polonia”, który został napisany specjalnie dla „Puellae Orantes” przez znanego, współczesnego kompozytora – Łukasza Farcinkiewicza. Koncert w Lusławicach wzbudził ogólny zachwyt i podziw publiczności, dowodem tego były owacje na stojąco i gromkie brawa dla artystów. Dziękujemy Wójtowi Gminy Borzęcin panu Januszowi Kwaśniakowi za przekazane bilety dla wyróżniających się uczniów.
„Z rodzicami przez rok szkolny”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Z rodzicami przez rok szkolny”.
42„Z rodzicami przez rok szkolny”
Realizując tematykę „W przychodni”, mającą na celu kształtowanie zachowań prozdrowotnych zorganizowano w kl. I spotkanie w jednej osobie z pielęgniarki mamą uczennicy, p. M. Kapuścińską, pracującą na co dzień w Wojnickim Centrum Medycznym. Po przeprowadzeniu wywiadu uczniowie mogli podziwiać w klasowym kąciku medycznym przyniesione przez panią leki, maści, igły i urządzenia medyczne. Następnie odbyła się pogadanka dotycząca postępowania w razie przeziębienia oraz bezpośredni pokaz czynności wykonywanych przez zaproszonego gościa w ramach codziennej pracy. Dzięki niemu dzieci mogły doświadczyć bandażowania, pomiaru ciśnienia krwi, czynności związanych z pobieraniem krwi i zakładaniem kroplówki (symulacja) oraz usztywniania uszkodzonej ręki. W prezencie uczniowie otrzymali zestawy zawierające maseczkę do oddychania, patyczki lekarskie raz lepce, a ponadto „receptę na uśmiech” z pieczątką Dr Uśmiech, czyli zaproszonego gościa. W podzięce za świetnie przeprowadzone zajęcia podczas których uczniowie mogli doświadczać bezbolesnych zabiegów zaproszony gość otrzymał „witaminową bombę” w postaci pomelo. Na koniec wszyscy wznieśli toast „na zdrowie” sokiem malinowym z wodą.
Składam serdeczne podziękowania pani M. Kapuścińskiej za wspaniały pokaz podstawowych czynności mających miejsce podczas wizyty lekarskiej czy pobytu w szpitalu i przyjęcia zaproszenia mimo obowiązków zawodowych.
A. Bogusz - Duda
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej
Regulamin
Organizatorzy: Justyna Knap, Lucyna Wyczesany - Bogusz, Krystian Zych
Termin: 5 Listopada 2019 r. godz. 10.00 ( wtorek )
Miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy
I. Cele Przeglądu;
- Popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
- Rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej. - Propagowanie wartości patriotycznych.
- Zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi.
- Rozbudzanie wrażliwości estetycznej.
- Umożliwienie solistom i zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości.
- Uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej .
- Kształtowanie osobowości współczesnego Polaka - patrioty poprzez zainteresowanie historią.
II. Uczestnicy Przeglądu;
Udział mogą brać: soliści, zespoły wokalne – w następujących grupach wiekowych:
- przedszkolaki
- uczniowie z klas I-III
- uczniowie z klas IV- VI
- uczniowie z klas VII - VIII
III. Wymogi techniczne oraz przebieg przeglądu
1.Uczestnicy wykonują jeden utwór,
2. Czas trwania utworu nie może przekraczać 4 min.
3. Wykonawców będzie oceniać komisja konkursowa, która przyzna nagrody biorąca pod uwagę:
- dobór repertuaru pieśniowego,
- muzykalność i warunki głosowe wykonawców
- oryginalność interpretacji,
- ogólny wyraz artystyczny,
- staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa)
- estetyczny i odpowiedni strój,
Decyzje Jury są ostateczne.
4. Dopuszcza się akompaniament gitary, pianina itp. lub podkład muzyczny (bez wokalu ) na płycie CD i dysku przenośnym pen-drive, bądź a capella oraz należy opisać w następującej kolejności: wykonawca, kategoria, tytuł pieśni
5. Do przeglądu dopuszczane będą tytuły utworów, nie powtarzające się wśród zgłoszeń uczestników.
6. W sprawach dotyczących przeglądu udziela organizator.
7. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
Repertuar:
-
Warszawianka 1831 r.”
-
,,Rota”
-
,,My Pierwsza Brygada”
-
„O, mój rozmarynie”
-
,,Piechota”
-
,,Wojenko, wojenko cóżeś ty za pani”
-
,,Przybyli ułani pod okienko”
-
„Rozkwitają pąki białych róż”
-
„Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”
-
„Rozszumiały się wierzby płaczące”
-
„Warszawskie dzieci”
-
„Czerwone maki na Monte Cassino”
-
„Hej chłopcy bagnet na broń”
-
„Żeby Polska była Polską”
-
„Pierwsza Kadrowa”
-
,,Maki”
-
Rozstrzygnięcie IV Konkursu Religijnego „Jan Paweł II w moich oczach”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie IV Konkursu Religijnego „Jan Paweł II w moich oczach”.
4Rozstrzygnięcie IV Konkursu Religijnego „Jan Paweł II w moich oczach”
Szczegóły
„Jan Paweł II – przyjacielem sportu” to hasło IV Szkolnego Konkursu Religijnego Święty Jan Paweł II w moich oczach.
Jury oceniało prace pod kątem zgodności z tematem, zaangażowania, pomysłowości i wyłoniło najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej.
Cztery najpiękniejsze prace wykonane z materiałów trwałych, techniką plakatu, zostały wysłane 14 października 2019r. do Szkoły Podstawowej w Podszklu i wezmą udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Janie Pawle II.
Wyniki szkolnego konkursu
Klasy I-IV SP
I miejsce: Wiktoria Breńska klasa III, Karol Golis klasa II
II miejsce: Nikola Czeczuga klasa I, Laura Łazowska klasa I
III miejsce: Wiktoria Gutowicz klasa III, Marcel Kózka klasa II
Wyróżnienie: Oskar Czernek klasa II
Klasy V-VIII SP
I miejsce: Faustyna Rusin klasa VII
II miejsce: Wiktoria Skóra klasa VII
III miejsce: Anna Ziewacz klasa VII
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II:
„Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu, we własnych oczach i w oczach innych”.
Organizator
Justyna Knap
Archiwum Aktualności