Wycieczka do Kalwarii i Wadowic
- 42
Wielkie grzybobranie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wielkie grzybobranie.
10„Wielkie grzybobranie”
24 września 2019r. Uczniowie klasy III „uzbrojeni” w atlasy grzybów, koszyki i albumy przyrodnicze wybrali się do pobliskiego lasu w celu sprawdzenia jakie dary przyniosła Pani Jesień. Podczas zajęć uczniowie poznali różne rodzaje grzybów jadalnych i trujących, kształtowali umiejętności zbierania grzybów, rozpoznawali rośliny i zwierzęta zamieszkujące poszczególne warstwy lasu, wykonywali pomiary obwodu pnia drzewa. Nie zabrakło również ćwiczeń i zabaw ruchowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Ilona Łąpieś
Odblaskowa Szkoła
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odblaskowa Szkoła.
13 września 2019r. Zespół Szkolno Przedszkolny w Bielczy przystąpił do X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza szkoła dbając o bezpieczeństwo uczniów wyposażyła je w kamizelki odblaskowe, pilnując żeby z nich korzystali w codziennej drodze do i ze szkoły, ponadto organizuje akcje edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym angażując w takie działania także rodziców. Dlatego też w piękny wrześniowy poranek uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni oraz swoich rodziców udali się na wycieczkę rowerową. Po szczegółowym omówieniu trasy wycieczki oraz obowiązkowego wyposażenia rowerzysty zaopatrzeni w kaski oraz kamizelki odblaskowe wyruszyliśmy w trasę. Celem wycieczki było poznanie okolic swojej miejscowości oraz zasad bezpiecznej jazdy w kolumnie. Podczas wycieczki uczniowie utrwalili też wiedzę dotyczącą znaków i przepisów drogowych.
Ilona Łąpieś
Sukces Roksany!
Małopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie z wodą i przyrodą"
1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie z wodą i przyrodą", poświęconym bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na obszarach wodnych. Konkurs był organizowany w czerwcu ubiegłego roku szkolnego, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w wakacje.
Roksana Latocha , uczennica kl. VI a, zdobyła wyróżnienie i otrzymała cenne nagrody. Gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Lucyna Bogusz
KONKURS BIBLIJNY!
Zapraszamy do wzięcia udziału w Biblijnym Konkursie Tematycznym „Z Dobrą Nowiną przez życie”
Zapraszamy do wzięcia udziału w Biblijnym Konkursie Tematycznym „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych klasy: IV-VIII.
Tematyka konkursu obejmuje Dzieje Apostolskie. Zadania konkursowe zostaną opracowane w oparciu o tekst Dziejów Apostolskich wraz z wstępem do Dziejów Apostolskich, przypisami, odniesieniami do słownika zamieszczonego w Piśmie Świętym i wybranymi komentarzami (Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – Biblia Tysiąclecia – wydanie V – wersja drukowana).
ETAP SZKOLNY obejmuje wybrane fragmenty tekstu Dziejów Apostolskich (Dz 1; Dz 2, 1-13; Dz 3; Dz 4; Dz 5; Dz 6; Dz 7, 54-60; Dz 8; Dz 9; Dz 10; Dz 12).
Szczegółowy harmonogram konkursu i zapisy u pani Justyny Knap
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA
POD HASŁEM: „JULIAN TUWIM – CZARODZIEJ SŁOWA (125 rocznica urodzin poety)
REGULAMIN
SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA
POD HASŁEM: „JULIAN TUWIM – CZARODZIEJ SŁOWA”
(125 rocznica urodzin poety)
Organizator:
Biblioteka szkolna
Cele konkursu:
1.Popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima.
2.Krzewienie i doskonalenie języka polskiego.
3.Rozbudzanie zamiłowania do czytania poezji wśród uczniów klas młodszych - wspieranie uzdolnień aktorskich ucznia.
Warunki uczestnictwa:
1.Konkurs jest imprezą otwartą, przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP.
2.Do konkursu należy przygotować jeden utwór poety.
3.Całkowity czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut.
Kryterium oceny:
1.Dobór i rozumienie tekstu.
2.Interpretacja.
3.Dykcja oraz opanowanie tekstu.
Termin i miejsce konkursu:
03.10.2019r. (czwartek) o godz. 9.00
Uwaga!!!
Zmiana podziału godzin
Od 9 września zmiana podziłu godzin!!!
Proszę zapoznać się ze zmianami
Informacja w sprawie nieodpłatnego dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach w okresie od 1 września 2019r. do 31 grudnia 2019 r
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie informuje, że rodzice i opiekunowie, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpłatne posiłki w szkołach i przedszkolach w okresie od 1 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. mogą zgłaszać się z wnioskiem o tę formę pomocy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
Pomoc w formie posiłku będzie przyznawana nieodpłatnie na zasadach ogólnych, określonych w ustawie o pomocy społecznej oraz na podstawie Uchwały Nr III/11/2018 RADY GMINY BORZĘCIN z dnia 5 grudnia 2018r. w sprawie określenia zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Zgodnie z uchwałą pomoc w formie dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach może być przyznana bezpłatnie, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, czyli 792,00 zł na jedną osobę w rodzinie.
Po złożeniu wniosku przez osobę zainteresowaną wraz z wymaganą dokumentacją do tut. Ośrodka, pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie przeprowadzi w miejscu zamieszkania rodzinny wywiad środowiskowy w celu wydania decyzji administracyjnej w sprawie dożywiania. Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty potwierdzające sytuację osobistą, rodzinną i majątkową osoby i rodziny, określone w art. 107. ust.5b,5c,5d ustawy o pomocy społecznej a w szczególności:
1) dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto rodziny za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy lub oświadczenie, dowód otrzymania renty, emerytury, decyzję właściwego organu w sprawie renty, emerytury, zaświadczenie o wysokości pobieranego zasiłku dla bezrobotnych itp.),
2) aktualne zaświadczenie lub oświadczenie o powierzchni gospodarstwa rolnego wyrażone w hektarach przeliczeniowych,
3) w przypadku opłacania składki KRUS - dokument potwierdzający opłacanie składki (za ostatni kwartał); wypłatę chorobowego z KRUS lub ZUS,
4) w przypadku występowania w rodzinie długotrwałej choroby- aktualne zaświadczenia od lekarza, w przypadku niepełnosprawności – orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
5) zaświadczenia lub oświadczenia o kontynuowaniu nauki w gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej, szkole ponadpodstawowej lub w szkole wyższej,
6) oświadczenia o stanie majątkowym.
Na podstawie zawartej umowy pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Gminą Borzęcin koszt posiłków jest dofinansowywany ze środków otrzymanych od Wojewody.
Bliższych informacji w sprawie dożywiania udzielają pracownicy socjalni GOPS w Borzęcinie pod nr tel.: 14 6846075.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 19 czerwca 2019 roku
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
19 czerwca 2019 roku
Uroczysta Msza Święta – 8.00
Program artystyczny – pożegnanie uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej
i III Gimnazjum – ok. 9.20
Rozdanie wyróżnień, nagród, podziękowań, listów gratulacyjnych
– ok. 9. 45
Przejście do sal lekcyjnych po odbiór świadectw
ZAPRASZAMY!!!
I SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH.
I SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
21 maja odbył się I szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym wzięli udział uczniowie III klasy gimnazjum oraz uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem wiedzy odpowiadając na pytania z dziedziny geografii, kultury, sztuki oraz historii Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi oraz poszerzenie wiedzy realioznawczej tychże państw. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe.
I miejsce zajęła Anita Wesołowska klasa VIII SP
II miejsce Gabriel Choczyński klasa VII SP
III miejsce ex aequo Sandra Latocha klasa III GIMNAZJUM oraz Luiza Pałka klasa VII SP
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.
Folmer Kamila
Zajęcia rozwijające zainteresowania w świetlicy szkolnej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia rozwijające zainteresowania w świetlicy szkolnej.
10Zajęcia rozwijające zainteresowania w świetlicy szkolnej
Od II półrocza roku szkolnego 2018/2019 w świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania. Uczestniczą w nich uczniowie szkoły podstawowej przebywający w świetlicy. Celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów, rozwijanie ich zdolności i zainteresowań oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej. Rodzaj zajęć został zaplanowany na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród uczniów badającej ich potrzeby i oczekiwania. Zajęcia prowadzą nauczyciele świetlicy: p. Alicja - Bogusz Duda, p. Ilona Łąpieś, p. Lucyna Wyczesany-Bogusz oraz p. Jerzy Wołek.
Prowadzone są następujące rodzaje zajęć:
- zajęcia muzyczno
- ruchowe
- gra w szachy
- zajęcia plastyczne
- gry i zabawy dydaktyczne
- zajęcia sportowe
W trakcie prowadzonych zajęć uczniowie rozwijają swoje zdolności i umiejętności muzyczne, plastyczne, sportowe, grę w szachy, sprawność manualną. Doskonalą uwagę, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność, aktywność twórczą. Uczą się umiejętności współdziałania w grupie, zdrowej rywalizacji oraz kulturalnej zabawy.
Na zajęciach plastycznych uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonują prace różnymi technikami plastycznymi. Doskonalą techniki już znane oraz poznają nowe. Wykonane prace są umieszczane na gazetkach stanowiąc dekoracje świetlicy.
L. B.
Zmiana godzin lekcyjnych
UWAGA!!!
WAŻNY KOMUNIKAT
Od 12 czerwca 2019 r. lekcje w naszej szkole będą trwały 30 minut. Zmiana spowodowana jest falą upałów. Rodziców uczniów młodszych prosimy o wcześniejsze odbieranie dzieci ze szkoły. Lekcje będą skrócone do odwołania.
Od 12 do 14 czerwca lekcje skrócone!
Czas trwania lekcji po 30 minut.
Po lekcji 4 obiad.
Lekcja 1 8.00 – 8.30
Lekcja 2 8.35 – 9.05
Lekcja 3 9.15 – 9.45
Lekcja 4 9.55 – 10.25
Lekcja 5 10.40 – 11.10
Lekcja 6 11.20 – 11.50
Lekcja 7 11.55 – 12.25
Lekcja 8 12.30 – 13.00
Świetlica czynna od 5 lekcji tj. od 10.40 do 13.30
WYNIKI KONKURSU „ZWYCIĘSKI ORLE NASZ LEĆ – WSKAŻ NAM CZYM JEST WOLNOŚĆ”
WYNIKI KONKURSU „ZWYCIĘSKI ORLE NASZ LEĆ – WSKAŻ NAM CZYM JEST WOLNOŚĆ”
Muzeum AK zaprosiło wszystkich uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu pt. „Zwycięski Orle nasz leć – wskaż nam czym jest wolność”.Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników odbyło się w dniu 31 maja 2019 r. Prezentacja zwycięskich prac będzie miała miejsce na stronie internetowej muzeum oraz na muzealnych profilach w mediach społecznościowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Muzeum Armii Krajowej.
Komisja konkursowa w składzie: dr Agnieszka Staniszewska-Mól, Aleksander Czerniewicz, Katarzyna Mazur oraz Monika Jędrzejek-Lesiczko, zapoznała się z pracami nadesłanymi w V edycji konkursu Zwycięski Orle Nasz Leć. W toku obrad komisji wyłoniono laureatów konkursu:
Kategoria: klasy VII-VIII oraz III klasa gimnazjum
Wyróżnienie: Luiza Pałka
Serdecznie dziękuję za wszystkie przedstawione prace i gratuluję uczniom wspaniałych pomysłów.
B.P.
Wyniki konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie proszę” i „ Znajdź właściwe rozwiązanie”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyniki konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie proszę” i „ Znajdź właściwe rozwiązanie”.
Wyniki konkursu plastycznego „Nie pal przy mnie proszę” i „ Znajdź właściwe rozwiązanie”
Kategoria klasy I-III
1 miejsce: Wiktoria Breńska kl. 2
2 miejsce: Wiktoria Gutowicz kl. 2, Marcel Kózka kl. 1
3 miejsce: Sebastian Duda kl. 2
Kategoria klasy IV-VI
1 miejsce: Łukasz Gala kl. 5b
2 miejsce: Emilia Choczyńska kl. 5a
3 miejsce: Roksana Latocha kl. 5a
Wyróżnienia: Laura Pałka i Jan Kozak z klasy 5a, Barbara Szafranie i Amelia Hebda z klasy 5b.
Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom
i wyróżnionym!
Anna Góra
Ilona Łąpieś
MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII .
MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII
Uczniowie klasy siódmej realizowali w maju projekt edukacyjny „Modelowanie w nauczaniu biologii”. Głównym założeniem projektu było skonstruowanie prostych modeli z ogólnodostępnych materiałów obrazujących wybrane procesy biologiczne zachodzące w organizmie człowieka. W tym przypadku było to działanie układu wydalniczego, wymiana gazowa i rola przepony, pojemność płuc i proces oddychania komórkowego, działanie enzymów trawiennych, funkcjonowanie serca. Efektem pracy było przede wszystkim lepsze zrozumienie powiązań pomiędzy budową a funkcją różnych narządów, ale też mnóstwo dobrej zabawy J . Dodatkowym celem było doskonalenie umiejętności prezentacji efektów własnej pracy poprzez przygotowanie pokazu dla koleżanek i kolegów z innych klas.
Anna Góra
Projekt MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA pod nazwą "OTWÓRZMY OCZY, USZY I SERCA NA INNYCH".
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klasy 4, 5a, 5b wzięli udział w zajęciach dotyczących Praw Dziecka i powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej. Uczniowie w grupach zastanawiali się czego w życiu potrzebują, aby czuć się bezpiecznie, następnie analizowali jakie konsekwencje niesie ze sobą łamanie podstawowych praw oraz jak ważny jest powszechny dostęp do usług medycznych. Na koniec zajęć każdy z uczestników dostał plakietkę z imieniem dziecka i krajem pochodzenia oraz nazwą państwa z jakiego pochodzi osoba, której poszukuje. W ten sposób utworzyliśmy wielki krąg dzieci z różnych części świata, pochodzących z różnych kultur i będących często w mniej korzystnej sytuacji niż dzieci z Polski. Ćwiczenia uświadomiły uczniom, że szczęście i poczucie bezpieczeństwa tworzą w dużej mierze rzeczy niematerialne, a to co niesie ze sobą obowiązki, często kojarzone jako przykre (nauka, zadania domowe, sprzątanie pokoju czy nieprzyjemna wizyta u dentysty), to ogromny luksus.
Anna Góra
WARSZTATY KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH.
3WARSZTATY KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy realizowany jest projekt „Wsparcie szkół w rozwijaniu kompetencji kluczowych”. Jednym z działań podjętych w związku z projektem było przeprowadzenie warsztatów kompetencji społecznych przez członków Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów wszystkich klas. Oliwia Cisak z klasy ósmej oraz Amelia Kwaśniak, Klaudia Suder i Laura Turlej z klasy trzeciej gimnazjum opracowywały wraz z uczniami kontrakt dobrej współpracy i przeprowadzały ćwiczenia, dzięki którym wskazywały w jaki sposób efektywnie pracować w grupach. Zajęcia wzbudziły tak wiele pozytywnych emocji, że planujemy ich kontynuację w przyszłym roku szkolnym J
Anna Góra
Muzeum Armii Krajowej i jednostka wojskowa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum Armii Krajowej i jednostka wojskowa.
132
Akrobacje na trampolinach i linach
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akrobacje na trampolinach i linach.
36Akrobacje na trampolinach i linach.
W środę 29.05.2019r klasa szósta oraz przedstawiciele klas: piątych wraz z opiekunkami udała się BUS-em do pobliskiego Tarnowa na wycieczkę w celach rekreacyjno-turystycznych. Pierwszym miejscem zaplanowanym był PARK TRAMPOLINOWY „NINJA JUMP”. Uczniowie po przebraniu w strój sportowy i założeniu skarpetek antypoślizgowych weszli na salę główną. Po wysłuchaniu instruktażu trener zezwolił wejść na maty. Przez 60 minut uczniowie przy muzyce wykonywali przeróżne akrobacje. Najsprawniejsi w swych popisach dorównywali trenerowi a nawet przewyższali go.
Następnym punktem programu był pobyt w Parku linowym SZARA SOWA. Nawet deszcz, który padał dosyć mocno nie popsuł humorów i wszyscy jechali z przekonaniem, że w parku nie pada. Po dotarciu do Zawady okazało się, że „Marzenia się spełniają” – deszcz przestał padać i można było wejść do parku. Po założeniu odpowiedniej uprzęży zabezpieczającej i wysłuchaniu bardzo szczegółowego instruktażu z sercem na ramieniu wszyscy weszli na trasę zjazdową. Emocje sięgały zenitu kiedy pierwsze osoby rozpoczęły pokonywanie trasy zjazdowej. Wszyscy jednak pomimo strachu pokonali cała trasę bezpiecznie. Większości tak się zabawa spodobała, że zdecydowali się na powtórkę.
W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili McDonald s. Zadowoleniu i najedzeni wrócili bezpiecznie do Bielczy z planami, że w kolejnym roku szkolnym muszą taki wypad powtórzyć.
Elżbieta Nowińska
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie