Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum Armii Krrajowej i jednostka wojskowa.
Muzeum Armii Krajowej i jednostka wojskowa
- 183
Dzień Dziecka w przedszkolu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka w przedszkolu.
2Dzień Dziecka w przedszkolu
Ten szczęśliwy dzień spędziliśmy na podwórku, korzystając z przepięknej pogody. Tworzyliśmy największe bańki mydlane, wędrowaliśmy kolorowymi tunelami w poszukiwaniu nagród, częstowaliśmy się watą i popcornem. Każdy z nas mógł wybrać dla siebie figurki z kolorowych baloników. Cały dzień towarzyszyła nam muzyka, a panie z kuchni przygotowały z okazji naszego święta specjalny obiad. Humory dopisywały, mimo wielu atrakcji i dużej porcji ruchu nie odczuwaliśmy zmęczenia i pełni energii korzystaliśmy z przedszkolnego podwórka przez cały dzień.
Kazimierz Wielki i jego czasy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kazimierz Wielki i jego czasy.
14„Kazimierz Wielki i jego czasy”.
4 czerwca w szkole w Złotej odbył się finał Powiatowego Konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”.
To już VII edycja tego historycznego konkursu, który cieszy się corocznie zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku w etapie szkolnym wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego. Do powiatowego finału zakwalifikowało się 2 uczniów: Amelia Bogusz z kl.VI S.P. oraz Łukasz Gala z kl.V B S.P.
Podsumowanie wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się z udziałem wicestarosty Powiatu Brzeskiego Macieja Podobińskiego. Pogratulowano uczniom wiedzy, a ich nauczycielom zaangażowania w przygotowanie swoich wychowanków do konkursu.
Zadanie publiczne pn. „Kazimierz Wielki i jego czasy” - Powiatowy Konkurs Historyczny VII edycja - jest współfinansowane przez Powiat Brzeski. Realizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej przy współpracy z Gminą Czchów, Zespołem Szkoły i Przedszkola w Złotej oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Andrzej Potępa Starosta Brzeski oraz Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.
Dziękuję uczniom za zainteresowanie tematem i chęć poszerzenia wiedzy o wybitnym polskim władcy.
B.P.
WYNIKI III GMINNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO
WYNIKI III GMINNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO
28 maja 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs „Święty Polski z Małopolski”.
I miejsce
Kacper Czeczuga klasa VIZespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy
II miejsce
Miłosz Marcinek klasa VIIZespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy
III miejsce
Aleksandra Żurek klasa VIIIPubliczna Szkoła Podstawowa w Łękach
Oliwia Czeczuga klasa VII
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy
Wyróżnienie:
Izabela Godek klasa VI
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Nagrody zostaną przekazane do szkół.
Organizator konkursu
Justyna Knap
Damian Latocha
Dzień Dziecka
Informacja dla rodziców/prawnych opiekunów
Dnia 3 czerwca w naszej szkole nie odbędą się zajęcia dydaktyczno wychowawcze. Zostaną one zastąpione różnego rodzaju grami
i zabawami związanymi z obchodami Dnia Dziecka.
Prosimy o odebranie swojego dziecka ze szkoły po czwartej godzinie lekcyjnej, czyli o 11:50
Świetlica tego dnia funkcjionuje zgodnie z planem.
Dzień Mamy w przedszkolu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Mamy w przedszkolu.
6Dzień Mamy w przedszkolu
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości, jaką przygotowujemy każdego roku. Ta wyjątkowe święto w naszym przedszkolu obyło się 23 maja. Mali artyści przygotowali kilka niespodzianek m.in. zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Uśmiechnięte twarze mam i gromkie brawa były podziękowaniem za piękną uroczystość. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych upominkach oraz gorących uściskach miłości. Mokry maj, chociaż na chwilę stał się cudowny i piękny, całusy i uśmiechy zasłoniły deszczowe chmury.
KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNIE Z WODĄ I PRZYRODĄ”
KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNIE Z WODĄ I PRZYRODĄ”
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Małopolskim Konkursie Plastycznym „BEZPIECZNIE Z WODĄ I PRZYRODĄ” będącym częścią kampanii profilaktycznej mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji na obszarach wodnych; kształtowanie rozwagi oraz odpowiedzialności nie tylko za własne zdrowie i życie, ale również zdrowie i życie swoich rówieśników i osób dorosłych przy świadomym korzystaniu z wody i przyrody.
Etap szkolny konkursu trwa do 5 czerwca 2019 roku.
Prace należy składać u szkolnego koordynatora konkursu, pani Lucyny Wyczesany-Bogusz
Kim będę, gdy dorosnę? Może pielęgniarką lub ratownikiem medycznym?
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kim będę, gdy dorosnę? Może pielęgniarką lub ratownikiem medycznym?.
38Kim będę, gdy dorosnę? Może pielęgniarką lub ratownikiem medycznym?
To kolejna z cyklu lekcji realizowanych w kl. III SP w ramach doradztwa zawodowego z udziałem rodzica. Zaproszenie na zajęcia tym razem przyjęła p. L. Pabian – pielęgniarka, która omówiła pracę układu krążenia, zapoznała uczniów z zasadami zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka oraz przypomniała numery telefonów alarmowych. Po pogadance odbyła się projekcja filmu pt. „Pierwsza pomoc”, a następnie każdy z uczniów ćwiczył masaż serca i sztuczne oddychanie na przygotowanym fantomie.
Podsumowaniem zajęć było stwierdzenie – Przywracając pracę serca możemy uratować komuś życie. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali prezenciki w postaci kosmetyków do pielęgnacji ciała, słodyczy i innych drobnych gadżetów.
Serdeczne podziękowania kieruję do kolejnego rodzica, który przyjął zaproszenie na zajęcia lekcyjne (mimo pracy zawodowej). Podczas nich stosowano metody aktywizujące uczniów typu: dyskusja, pogadanka, a przede wszystkim działania praktyczne uczniów, które oswoją ich ze strachem przed udzielaniem pierwszej pomocy, ratującej życie drugiemu człowiekowi .\
Organizator zajęć:
A. Bogusz - Duda
Finaliści kuratoryjnego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Finaliści kuratoryjnego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.
15Finaliści kuratoryjnego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
25.05.2019 r. w Krakowskiej Operze odbyła się Gala XII edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Wzięli w niej udział laureaci i finaliści z poszczególnych okręgów Małopolski. SKW działający w ZSP w Bielczy reprezentowała delegacja w składzie: K. Suder, O. Cisak, L. Turlej, N. Frankowska, M. Kołodziej wraz z opiekunkami i koordynatorkami projektu: A. Bogusz – Duda i E. Nowińską.
Po powitaniu uczestników Gali głos zabrał ksiądz Łukasz Piórkowski, znany jako Profesor Kręcony z programu TVP "Ziarno" oraz serii filmów „Laboratorium Wiary”, który w swym przemówieniu zwrócił uwagę na korzyści płynące z włączenia się w projekt zarówno dla „dawców”, jak i „biorców”. Dziękując młodzieży i opiekunom zachęcał do dalszego angażowania się w pomoc dla drugiego człowieka.
Występy laureatów przeplatane były wystąpieniami znanych i cenionych osób, będących jednocześnie zaangażowanych w pomoc ludziom biednym, chorym, głodnym i spragnionym, zarówno z terenu Polski jak i krajów afrykańskich.
Kolejnym mówcą był powitany gromkim aplauzem Szymon Hołownia, założyciel fundacji Kasisi. Przybliżył on zgromadzonym problemy ludzi krajów Trzeciego Świata oraz mobilizował młodzież do każdej, nawet najmniejszej formy pomocy dla ludzi ubogich.
W honorowej loży zasiedli przedstawiciele władz oświatowych, duchowieństwa w osobie księdza kardynała Stanisława Dziwisza (nieobecny na Gali) oraz politycy z terenu Małopolski.
Członkowie SKW, będąc finalistami projektu (III miejsce) otrzymali nagrody książkowe. Gdyby nie pomoc naszych sąsiadów z Borzęcina nagroda nie dotarłaby do szkoły, bo były nią 2 duże pudła wartościowych książek, które młodzież otrzyma na koniec roku szkolnego za udział w projekcie oraz jako podziękowanie za pracę w ramach SKW.
Serdecznie podziękowania dla „sąsiadów”, tym razem za pomoc dla młodych i zdrowych.
Dostanie się do grona finalistów to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, a jednocześnie docenienie całorocznej społecznej pracy młodzieży i nauczycieli w ramach SKW.
O tego rodzaju działalności nikt nie mówi, a realizacja działań zawartych w projekcie to drugi etat nauczyciela…
A. Bogusz - Duda
Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Matki
ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Matki, która odbędzie się 28 maja 2019 r. o godzinie 11.00
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy.
uczniowie i grono pedagogiczne
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
w ramach realizacji programów Sanepidu dla klas I –III „Nie pal przy mnie proszę” oraz dla klas IV-VI „ Znajdź właściwe rozwiązanie”
1. Cel konkursu
Głównym celem konkursu jest kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i uwrażliwienie ich na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
Cele szczegółowe:
- Uporządkowanie i poszerzenie wiedzy na temat zdrowia,
- kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie,
- wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą papierosy,
- uświadamianie rodziców i opiekunów dzieci o szkodliwym wpływie czynnego i biernego palenia tytoniu na zdrowie
2. Zakres tematyczny
Tematyka prac w sposób oczywisty musi nawiązywać do profilaktyki antytytoniowej, ograniczania palenia tytoniu, wpływu palenia tytoniu na zdrowie.
3. Zasady przeprowadzenia konkursu
- Zadania dla uczestników konkursu:
Do konkursu należy zgłaszać tematyczne prace wykonane:
-
- w technikach: malarstwo, rysunek, wycinanki, kolaż (płaski)
- format: A3,
- materiał: papier, karton (mogą być kolorowe).
Każdy uczestnik może przekazać tylko 1 pracę ( prace zbiorowe nie będą rozpatrywane)
- Czas trwania konkursu:
Do 31 maja 2019r.
- Sposób przekazania prac: osobiście do koordynatorów projektów:
- Pani Anna Góra
- Pani Ilona Łąpieś
- Sposób opisania prac konkursowych:
Prace konkursowe na odwrocie muszą zawierać informacje dotyczące uczestnika konkursu (imię i nazwisko ucznia, klasa;)
Do każdej pracy konkursowej należy dołączyć oświadczenie w sprawie autorstwa pracy oraz przetwarzania danych osobowych (Załącznik Nr 1 do Regulaminu).
4. Kryteria oceny
Prace oceniane będą pod względem:
- zgodności z tematem, tj. przekazanych treści związanych ze szkodliwym wpływem czynnego i biernego palenia na zdrowie,
- komunikatywność dla przeciętnego odbiorcy,
- estetyki pracy.
- Załącznik Nr 1 „Zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, na udział w konkursie”.
Podpisanie oświadczenia jest równoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz organizatora konkursu.
Sukces Wiktorii!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukces Wiktorii! .
Sukces Wiktorii!
Wyróżnienie dla uczennicy klasy II SP Wiktorii Gutowicz w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje". Odpowiedzialna za etap szkolny konkursu p. Lucyna Wyczesany-Bogusz
Gratulujemy!
Majowy spacer przedszkolaków
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Majowy spacer przedszkolaków.
Łąka i jej mali lokatorzy - zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Łąka i jej mali lokatorzy - zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych.
35
Łąka i jej mali lokatorzy - zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Łąka i jej mali lokatorzy - zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych.
25
Gdańsk z wizytą u króla Neptuna - innowacyjne zajęcia otwarte z rodzicami u starszaków
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gdańsk z wizytą u króla Neptuna - innowacyjne zajęcia otwarte z rodzicami u starszaków.
12
Konkurs „Ziemia – nasza planeta”
Konkurs
„Ziemia – nasza planeta”
W dniu 10 maja 2019 r. o godz. 12.00 odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Ziemia – nasza planeta”. Jego tematyka była związana z formami ochrony przyrody, gatunkami roślin i zwierząt chronionych w Polsce, sposobami ekologicznego postępowania ze śmieciami i innymi szkodliwymi produktami, zanieczyszczeniami środowiska oraz najważniejszymi informacjami o naszej planecie.
Dzięki udziale w nim uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, w jaki sposób na co dzień możemy z pozoru drobnymi działaniami przyczyniać się do ochrony naszej planety przed zgubnym wpływem wielu działań człowieka. Ziemia to bowiem nasz wspólny dom. Dlatego wszyscy ludzie – dzieci i dorośli muszą o Nią dbać oraz troszczyć się o jej dobro każdego dnia…
W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 5a, 5b, 6 i 7 SP oraz III Gimnazjum.
Miło nam poinformować, iż wyłoniono już laureatów konkursu.
I miejsce: Jakub Dubieniecki, Barbara Szafraniec
II miejsce: Łukasz Ptak, Amelia Hebda, Miłosz Marcinek, Mateusz Wojdak
III miejsce: Jan Kozak, Jakub Potaczek
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy J Miejmy nadzieję, że zainteresowanie Ziemią i troską o jej dobro stanie się pasją wszystkich uczniów naszej szkoły J
Organizator:
Krzysztof Duda
Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
7 maja 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bielczy odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klasy Va pod opieką pań Renaty Wody oraz Lucyny Wyczesany - Bogusz. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, następnie odbyła się część artystyczna. Uczniowie przybliżyli ważne dla Polski wydarzenie z 3 maja 1791 r. w formie sejmiku uczniowskiego i prezentacji filmowej. Rozważali dlaczego naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zachęcili do chwili refleksji nad tym, czym jest Wolność, Naród, Ojczyzna dla każdego z nas. Wyjaśniali słowami polskich poetów - A. Słonimskiego, J. Szczepkowskiego, W. Szymborskiej - których wiersze recytowali, czym jest miłość do Ojczyzny. Dopełnieniem uroczystości były piękne pieśni patriotyczne, m.in. "Mazurek 3 Maja", "Taki kraj", "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", "Jak długo na Wawelu", "Flaga", "Póki Polska żyje w nas". Zgromadzeni uczniowie mogli je wspólnie śpiewać. W trakcie uroczystości panował podniosły, świąteczny nastrój.
R.W, L.B.
Ponowny sukces SKW
Ponowny sukces SKW
W roku szkolnym 2018/2019 SKW działający w ZSP w Bielczy wraz z koordynatorkami: A. Bogusz – Duda i E. Nowińską po raz kolejny przystąpił do realizacji kuratoryjnego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” pod hasłem: „Otwórzmy oczy, uszy i serca na innych”.
Wysoko ocenione sprawozdanie, w którym opisano wszystkie realizowane w ramach projektu działania spowodowało, że po raz drugi dostaliśmy się do grona finalistów.
Po obejrzeniu przez jury (składającego się z przedstawicieli tarnowskiego kuratorium, redaktora Gościa Niedzielnego, przedstawicieli duchowieństwa oraz w obecności p. dyrektor M. Kijak) prezentacji multimedialnej oraz krótkiego przedstawienia nawiązującego do realizowanej w projekcie tematyki odbyła się narada i głosowanie w wyniku którego SKW z Bielczy uplasował się na zaszczytnym III miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że do projektu przystąpiło 41 szkół, a na przygotowanie prezentacji i przedstawienia była niecała doba, ten „brązowy medal” nabiera szczególnego znaczenia.
Po zaprezentowaniu wszystkich szkół obyło się wręczenie dyplomów dla młodzieży, opiekunek oraz dyrektorów szkół.
W dniu 20.05.2019 r. w Krakowie odbędzie się ponowna prezentacja projektu oraz wręczenie nagród rzeczowych.
Gratulujemy młodzieży oraz ich „motywatorom” w osobach opiekunek.
Brawo Wy, brawo My.
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
24 kwietnia 2019r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej pod hasłem: „ W mocy Bożego Ducha”. Celem konkursu było poznawanie i odkrywanie religijnych utworów poetyckich, popularyzacja uniwersalnych wartości zawartych w poezji, szerzenie kultury języka polskiego i piękna żywego słowa, prezentacja zdolności uczniów.
Miłośnicy poezji ze wzruszeniem recytowali wiersze polskich poetów: Karola Wojtyły/ Ojca Świętego Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera, Franciszka Karpińskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Jana Kochanowskiego, Czesława Miłosza. W czasie finału każdy z uczestników wyrecytował jeden wiersz. Recytatorów oceniało jury w składzie: ks. Artur Urban – Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Bielczy, P. Piotr Kania- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie oraz Jan Sperka – Gospodarz Budynku Wielofunkcyjnego. Komisja dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu poszczególnych recytacji ks. Artur Urban -przewodniczący jury, podziękował wszystkim uczestnikom za bardzo wyrównany poziom konkursu, właściwy dobór wierszy oraz ogłosił wyniki konkursu.W kategorii uczniowie klas I – III:
I miejsce – Marcel Kózka
II miejsce – Oskar Czernek
III miejsce – Wiktoria Gutowicz oraz Kamila Kwaśniak
W kategorii uczniowie klas IV – VI:
I miejsce – Łukasz Gala
II miejsce – Barbara Szafraniec
III miejsce – Amelia Hebda
Wyróżnienie: Weronika Mieszkowska
W kategorii uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum:
I miejsce – Oliwia Cisak
II miejsce – Justyna Gadziała
III miejsca – Wiktoria Imiołek
Wyróżnienia: Laura Turlej, Jakub Potaczek, Amadeusz Bielerzewski, Eryk Ziółko
W kategorii uczniowie szkół średnich:
I miejsce – Szymon Borowiec
II miejsce – Monika Limanówka
III miejsce – Wiktoria Mrożek
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz Szanownym Jurorom dziękujemy za przybycie. Słowa podziękowania kierujemy również do Pań ze Stowarzyszenia „Bielczanki z Pasją” za pyszne wypieki i zaangażowanie, a także do Pana Damiana Latochy za przygotowanie filmu: „Świętujemy Niepodległą”. IV Wieczornicę Wielkanocną uatrakcyjnił występ wokalny utalentowanych uczennic naszej szkoły: Amelki Florczak i Klaudii Suder.
Organizatorzy konkursu
Archiwum Aktualności